Соседи

Дискусија во 'Општи дискусии' започната од Unfaithful18, 15 јуни 2010.

 1. baguf4e

  baguf4e Популарен член

  Се зачлени на:
  17 мај 2010
  Пораки:
  2.878
  Допаѓања:
  3.917
  Пол:
  Женски
  Моите соседи во зградата се главно добри сите...немам од кој да се пожалам освен од една исперчена во другиот влез на која секогаш и велам добар ден а таа никогаш не ми одговара :@
   
 2. Offspring

  Offspring Форумски идол

  Се зачлени на:
  14 јуни 2010
  Пораки:
  7.164
  Допаѓања:
  26.879
  Околу мене живеат автомеханичари!!! По цели денови ми брчат над глава, едноставно сум обиколена од нив и нема спас. :@
   
 3. Ariel

  Ariel Форумски идол

  Се зачлени на:
  7 декември 2009
  Пораки:
  3.436
  Допаѓања:
  55.478
  Закон ми се соседите бе!
  Правев забава и ме пријавиле, ми дојде полиција на врата во 12.00 :D
  Им рекле дека често правиме забави :D
   
 4. ozbilnazena

  ozbilnazena Популарен член

  Се зачлени на:
  6 февруари 2010
  Пораки:
  1.154
  Допаѓања:
  13.160
  Пол:
  Женски
  Ариел .Ти и твоет друштво фино си поминавте нели ? Што те брига што некој не знае да ужива во животот ... а на полицијата тоа им е работа ...нека не те загрижува ни малку . Свој дом своја слобода :) Уживај во шансата што ти се пружила ,за секој проблем има решение нели :)
   
 5. chicka

  chicka Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 мај 2010
  Пораки:
  1.277
  Допаѓања:
  92
  Па и немам некој многу близок контакт со нив не ми сметаат,но често знаат да ме изнарвираат.Малку се прости и некогаш си го пикаат носот каде што не треба но сепак баш ми е гајле за нив
   
 6. Ariel

  Ariel Форумски идол

  Се зачлени на:
  7 декември 2009
  Пораки:
  3.436
  Допаѓања:
  55.478
  Не ме загрижува полицијата озбилнажена, се гледаше дека и нив им е незгодно затоа што не сме деца и не беше музиката тооолку гласна ама мора да си ја завршат работата, туку ме изненадија соседите со реакцијата :D Баш не знаат уживаат во животот :D
  Инаку си поминавме супер!
   
 7. lejlaplava

  lejlaplava Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 мај 2010
  Пораки:
  5
  Допаѓања:
  0
  hahah me iznasmea jas gi imam nad mene i mi trcaat denje noke ama ajde toa koga ke mi se razvikaat pod prozor rano po sabajle i mene mi idat crni misli :devil: letovo tesko deka se se naspijam doma ko sto treba :(
   
 8. Izabell

  Izabell Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 јуни 2010
  Пораки:
  3
  Допаѓања:
  0
  intersna tema ..jas za moite komsii imam da vi kazuvam..eheheh..cuda..toj do mene..covekot srvarno ne pie..ama neznam zasto ima potreba da ja krsi od kutek zena mu sekoj den...taa pa grevce..tivka,mirna..mravka ne gazi..tie preku ulica..e tie..bez niv niso ne se moze..imaat edna pravosmukalka pa koga ke ja pustat uste u 8 saat sabajle..neznam so e stvarno so pravosmukalkava..dupnato li i e neso..pojma neam..abe pisti niz celo maalo..taa babata..taa zena mislam stvarno 24/7 e na tarasata..abe si sedi tamu i ne mrda..ama bitno znae sekoj od uluca kolku leb kupil..so kupil drugo so lebot..kako bil oblecen...aj ostaj toa..abe kosa mi se kreva..znae tocno koga se vrakjame so drugarka mi od kurs..i ne ceka..ja gledam ednas tresese neso..i taman da vleze ne gleda nas dve..i pravec na stolceto ..do doblizuva pobliski i slusa li slusa..mi ide da i ja mavna edna..ama toa ti e..ama dobro ima i dobri nekoi..na primer komsijata..toj ti e taka FIN decko :) ..abe da go grabnes i da begas.. :lol: ..i toa ti e u glavno se..sekoj so svoja prikazna..
   
 9. Tabby

  Tabby Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 мај 2010
  Пораки:
  128
  Допаѓања:
  23
  Па што не го пријавите? :o :o :o :o Ненормален човек :fubar:
   
 10. OrdinaryGirl

  OrdinaryGirl Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 февруари 2010
  Пораки:
  1.453
  Допаѓања:
  490
  Ако почнам да ги опишувам сите по ред... ќе нема крај! Живеам во куќа, во интересно маало, на „слепа“ уличка која е надвор од гужвите и сообраќајот, па често кај мене можете да видите цели фудбалски игралишта распослани на улица. Има мнооогу мали дечиња кои често знаат да ме разбудат рано насабајле, ама не им замерувам, и јас сум била дете :) Со сите соседи стојам добро, впрочем не се случило некој со никого да се скара, барем досега. Секој чува по некое милениче, обично куче, па навечер кога ќе се разџавкаат сите по ред - нема спиење :D
   
 11. baguf4e

  baguf4e Популарен член

  Се зачлени на:
  17 мај 2010
  Пораки:
  2.878
  Допаѓања:
  3.917
  Пол:
  Женски
  Стварно,зошто не пријавите? :o
   
 12. Sunshine88

  Sunshine88 Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 март 2010
  Пораки:
  1.533
  Допаѓања:
  566
  Јас си имав топ комшии сега имаат снајка па они се преселија. Има 2 бебиња близначиња...не се гледаме нешто мн често, се што и е вишок гардероба ми дава мене...дека она има 28 години...вака е ок мене лично не ми згрешила ама по кажувањето на другите е змија....и се дур не ми згреши лично за мене ке биде ок.
   
 13. starfish

  starfish Популарен член

  Се зачлени на:
  31 јануари 2010
  Пораки:
  4.648
  Допаѓања:
  9.678
  Пол:
  Женски

  имам и јас такви комшии два спрата над мене. Толку гласно се расправаат што пола зграда слуша. Ајде трпевме неколку пати, ама греотка има и мали деца што спијат, има луќе што одмараат. Баш еден ден коа мислев да ги пријавам, некој ме претркал и ги пријавил.... од тогаш уште повеќе се караат. Не знам што чека жената кутра...
   
 14. Scarlet88

  Scarlet88 Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 март 2010
  Пораки:
  753
  Допаѓања:
  319
  Хаха се враќам јас во 1 сатот после полноќ, во моето маало, и гледам две сосетки едната од една страна, другата од друга страна на патот.....расприкажани..........лелеле се стоело на тераса во 1 сатот, муабет преку пат да се прави (башка тие жени беа околу 60тина години) :tmi: .........ццццццц......фино и лепо си се насмеав и си заминав дома!
   
 15. GaGa-GirL

  GaGa-GirL Истакнат член

  Се зачлени на:
  30 мај 2010
  Пораки:
  64
  Допаѓања:
  4
  Леле, кај мене соседите се приказна за себе. Едните отвараат врата секогаш кога ќе помине некој, една баба па ги брка птиците што стојата на покривот на соседната зграда ама знаете како.. од седми спрат мава со камења. Пред некој ден комшијата реши и пчели да чува на тераса.. ненормално :@
   
 16. Malechk0

  Malechk0 Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 февруари 2010
  Пораки:
  510
  Допаѓања:
  84
  Одлична тема, барем тука можам да си кажам што ми смета :]
  Соседите што се позади мене имаат 7 шарпланинци..значи огромни се и 24/7 лаат :@ На едното куќичката му е под мојот прозор..Ај што лаат океј, ама па кога ќе почнат да завиваат :@ Ај јас веќе некако се навикнав на нив.. Ама затоа сите што престојувале во моја соба, секогаш ме прашуваат како спијам! Затоа што тие само се превртуваат и не можаат да заспијат од нив. Ама понекогаш многу ми пречат. Потоа тие што се пред нас само гледаат што праваам и утре слушам најразлични муабети ]:) Како да немаат свој живот..па го следат нашиот.. |( Кога и да ме видат со другар, одмаа аааа дечкоо..ааа ова она.. Еднаш ми дојде другарче од пелени сме заедно..ама беше цел ден, кај мене внатре а јас бев сама мама и тато беа на работа. Леле луѓее ауууу..И ја наполнија главата на мајка ми со трисстаа приказнии.. Ме направија негова жена БООЖЖЕЕЕ :D потоа ни водат сметка..Кај идеме, што правиме, КОЛКУ ЈАДЕМЕ, еднаш ни се случи сметките да ни ги отворат..и ни ги остаиле така отворени..Ццццц свашта :@ Па не знам што толку ги интересира бре..
  Нека си гледаат за себе, не знам што водат грижа за нас.. Дефинитивно немаат свој живот..Па затоа ни се зад петици, ги следат сите наши чекори! После тие што се лево од нас..Ауу неам коментар! Си го заградивме дворот, и ни се налутија затоа што сега немало од каде да поминуваат, требало да кружат ;) Ццццц..па што ми е гајле бре..Нашиот двор, не е пат па сите да поминуваат..Цццц не можам да ги разберам еј.. Таа бабата збори за мене, не си ги гледа внуките..После ќерка и нејзина..Си седам јас на тераса во фустанче, леле кога почна да ми вика : Кратко ти е фустанчето, иди пресоблечи се има тука машки те гледаат !! Боже..па што неа и гајле како сум облечена бре..Ќерка и гола си шета на тераса, мене ми збори ]:) цццццц.. А па тие што се од моја десна страна..Лелеееее љубоморни се..
  А ние нешто реновираме дома, не чини нашето..Нивното е најубаво! Цццццц љубоморни луѓе бреее !! И одма а ние нешто ново имаме, одма и тие по нас.. :lol: Ајј доста е .. рефератт..ама морав бре |(
   
 17. starfish

  starfish Популарен член

  Се зачлени на:
  31 јануари 2010
  Пораки:
  4.648
  Допаѓања:
  9.678
  Пол:
  Женски
  ^^
  добро барем се испразни :lol:
  има секакви луѓе, нормално. Си пикаат нос кај што не им е работа.
   
 18. Malechk0

  Malechk0 Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 февруари 2010
  Пораки:
  510
  Допаѓања:
  84
  Да..бар ми олесна :lol: :lol:
  Па стварно така е, не се издржува !! |( |( |(
  Треба цела куќа да ја заградиме со ОГРООММНИИ ЅИДОВИ и тогаш мислам дека ќе си биде супер ;) :lol:
   
 19. Ferhunde-L

  Ferhunde-L Истакнат член

  Се зачлени на:
  13 јули 2010
  Пораки:
  163
  Допаѓања:
  14
  Моиве комшии кој од кој по бетер .Ние ја реновиравме куќата бидејќи ни беше братска со комшиите леле од љубомора пукнаа , зошто ние први сме реновирале они требало прво , татко ми му вели да ве чекам тоги вие да реновирате па потоа ние (бог да чува) . Таа па од десната страна на џам стои и гледа кој кога си иди за утре да има што муабет да прави . тие одозгора колку пати испаднал татко ми со колата кај одел колку пати брат ми моторот ќе го избрчел абе бог да чува од вакви .
   
 20. Malechk0

  Malechk0 Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 февруари 2010
  Пораки:
  510
  Допаѓања:
  84
  Верувај те разбирам како ти е ...