1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Соседи

Дискусија во 'Општи дискусии' започната од Unfaithful18, 15 јуни 2010.

  1. butterfly.mimi

    butterfly.mimi Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 август 2010
    Пораки:
    455
    Допаѓања:
    102
    Во мојата улица има:
    -баба полицајка - секогаш кога ќе ме види прашува кај бев, со кого, зошто, па после и за останатите членови на фамилијата детални прашања... ПРАВ ИНСПЕКТОР Е!
    -баба радио милева - за сите се знај!
    -баба Госпожа - со долги нокти, фризура, си гледа на карти 100 пати на ден...
    -баба Ној излегува од земја (куќа) 1 до 2 пати во годината т.е не излегува туку ја вади главата малку низ порта п.с секогаш на глава има витлери... :lol:
    -дедо Манекен - оди буквално како манекен на писта, 70 години има жена му бивша затвореничка е која е во конфликт со Радио Милева...
    само баби и дедовци кај мене се осеќам како во старски дом :)
     
    На flowergirl567 му/ѝ се допаѓа ова.
  2. XstrongerX

    XstrongerX Популарен член

    Се зачлени на:
    7 јули 2010
    Пораки:
    1.714
    Допаѓања:
    5.086
    Пол:
    Женски
    Често се чувствувам како да живеам во Панада ;) Цела зграда старци , самци , австралјанци , разведени ...досадни.Сеедно не ми сметаат затоа што не ги знам, освен една ептен досадна .. :@
     
  3. AngelGirl

    AngelGirl Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 февруари 2010
    Пораки:
    264
    Допаѓања:
    78
    Мојте комшии ...... ооо па тоа се приказни цели дури може новела да напишам “Јас и моите соседи“ :D Сите се си свои приказни ама па не бива и без нив .......За почеток има неколк вдовици кои што стажираат доле пред зграта на клупичките и не пропуштат ни една дешавка во маалото , ако не знаеш вечерта кога си си дојддел можеш слободно да ги прашаш нив , тоа е една екипа од многуте :lol: Инаку има и тука и со некои ментални недостатоци како еден комшија шо мисле доктор бил и живее во тај филм веке долго време ако бере некои трави тамо :lol: после тука се мојте музикални комшии ...... едноставно не ти дозволуват да си ја слушаш сопствената музика од комшиката на мене метал и панк треште денонокно , под мене некои цеци се пуштат , од спротива некој утепан рап врте и така има многу избор ..... Инаку имам и комшии кои 24/7 се караат и нон стоп кршат дома по нешто на секоја кавга , имам и повремен комшија , мислам не се знае кога е тука кога не е оти подолго време и у затвор леже па за тоа .... со некои дроги се работе тие работи : :!: .... па и еден куп мали врекловци кои си играт од 8 саато пред зградата па до недно време и нон-стоп се урла, се вика , се тропа ... има па и по некока комшика која секој ден доага да траже нешто за јадењето оти се она забрава да си купе , па денеска сол , утре бибер, па шикер, па месо ........ па триста чуда и бесови каква случајност се забрава да си купе :D И така уште многу бабби со швалери во тај стил нешто ..... Ама да не се забрават добрите комшии кои шо секогаш се тука кога треба ;) ..... у целост добри сме :lol:
     
  4. Iva-Mici

    Iva-Mici Популарен член

    Се зачлени на:
    1 август 2010
    Пораки:
    1.168
    Допаѓања:
    237
    Добредојде во клубот....уффф и кај мене ама полека полека умираат,па становите нивните деца ги даваат под кирија и доаѓаат најчесто студенти,така да сега добро е...лакше се дише :D :D :D
     
  5. Waka-waka

    Waka-waka Популарен член

    Се зачлени на:
    2 јули 2010
    Пораки:
    2.261
    Допаѓања:
    8.646
    Комшиите прават забава :D :D Се ќе беше супер само да не слушав како Цеца завива. :devil:
     
  6. Iva-Mici

    Iva-Mici Популарен член

    Се зачлени на:
    1 август 2010
    Пораки:
    1.168
    Допаѓања:
    237
    хахаха ме изнасмеа
     
  7. Speechless

    Speechless Популарен член

    Се зачлени на:
    14 април 2010
    Пораки:
    4.212
    Допаѓања:
    5.614
    Пол:
    Женски
    :rofl: :rofl: :rofl: .
    Јас порано баш до мојот стан,и до мојата соба (бидејќи до мојата соба има др стан кој се издава) имаше студенти. Којзнае од кое село дојдоа, а тука ѕидовите, гипс картон , игла да падне ќе се слушне. И они од кај 9 до сабајле со шабански песни. Ја тропам ли им тропам. И они ми враќаат :rofl: . Којзнае колку беа пијани.
    Но, како и да е, сега има старци, и некогаш се напнувам кога ми зборат ( буквално се дерат ) во недела, сабота сабајле. :?:
     
  8. Iva-Mici

    Iva-Mici Популарен член

    Се зачлени на:
    1 август 2010
    Пораки:
    1.168
    Допаѓања:
    237
    Од бетер,побетер :lol:
     
  9. Waka-waka

    Waka-waka Популарен член

    Се зачлени на:
    2 јули 2010
    Пораки:
    2.261
    Допаѓања:
    8.646
    Еве денес се смирија, само тој дедото од карши буши нешто. Ама, тоа не ми смета од кога сум родена го слушам , досега гарант мост еден ќе изградеше. :lol:
     
  10. tanja6

    tanja6 Популарен член

    Се зачлени на:
    25 ноември 2009
    Пораки:
    1.570
    Допаѓања:
    567
    Пол:
    Женски
    eheehe segde gi ima takvi komsii "dusegriznici".moite bea otideni na odmor,i deckomi mi dojde na gosti,moite normalno znaea,im kazav koga dojde.koga se vratija,komsikata takareceno uste na skali gi preceka za da im kaze deka sum imala gostin :rofl: se svalav od smeski koga mi kazaa.aman te be luge si mislam,zarem nemate svoi zivoti pa mora nonstop nosot da vi e zaboden vo tugite?
     
  11. Iva-Mici

    Iva-Mici Популарен член

    Се зачлени на:
    1 август 2010
    Пораки:
    1.168
    Допаѓања:
    237
    Работава со комшиите е - Никогаш не се бакнувај пред врата,ако е љубовта слепа,комшијата не е!
     
    На stella83 му/ѝ се допаѓа ова.
  12. tanja6

    tanja6 Популарен член

    Се зачлени на:
    25 ноември 2009
    Пораки:
    1.570
    Допаѓања:
    567
    Пол:
    Женски
    more ne samo so ne se slepi,da mozat oci i na tilot ke si stavat samo za da ne prospustat nesto,koj koga izlegol i so kogo se vratil. :rofl:
     
  13. ozbilnazena

    ozbilnazena Популарен член

    Се зачлени на:
    6 февруари 2010
    Пораки:
    1.154
    Допаѓања:
    13.168
    Пол:
    Женски
    На темава имам кажано дека никому не сметам и никој не ми смета , едноставно живеам свој живот и не завирам во туѓите животи...но во последно време не е така До мојот дом има еден постар пар на кој синот и снаата им заминаа во Канада и кај нив се досели една нивна внука .Жената е мој детектив ме следи24/7 таа е мој стилист , фризер ,шминкер и што уште не ... секое утро како добро утро .. на рецепција кај неа морам да поминам.И што е нај битно тоа го постигна за кратко време.Во состојба е да биде прегазена ама мора да ми каже како денес изгледам и како да им покажам која сум јас...Како на бојно поле да одам а не на работа.Дефинитивно жената е влезена во некој филм а јас сум главната улога која до сега добро ја водам.Имам јаки нерви но таа почна да ми свири по нив.Понекогаш и нема контрола што збори , а јас незнам како да ја избегнам.Девојки кажете од женава спас или од утре ќе мора со 200 на сат да излагам од дома.Е ова е мое ново искуство ...живеев во две држави во два града но ваков тип , прото тип никаде не најдов.Или таа ќе ме скрене мене или неа јас .Ај може и не вредеше да пишувам ама одвај дома влегов сега па од пукната душа ви кажав вас
     
  14. tanja6

    tanja6 Популарен член

    Се зачлени на:
    25 ноември 2009
    Пораки:
    1.570
    Допаѓања:
    567
    Пол:
    Женски
    e tie se najopasni"dusegriznici"so gi narekov pogore :D so no stop se tuka,proveruvaat dali i so si jadela,da ne ti treba pomos za neso,ela na kafe nemoj da pies sama,ti se nametnuvaat postojano i neznaes i nemozes kako da gi odbegnes veke.za sukanje jufki,praenje zimnica,spremanje za proslava use od sabajle se tuka a ti ne si gi ni viknala,a koga ti dosla kako da ja izbrkas,neli prvi komsii ste.ali sacuj boze koga ona ke pravi nesto slucajno da ja odbies ako imas nesto obavezi ili si na rabota i da ne mozes da dojdes ima da te trubi niz malo cela nedela,a i nekoja kletva pozad grb ke si izedes :D mora da te isprasaat se kaj si so kogo si,od kaj se vrakas,so kupi od pazar use u kesa da ti zaviri.znaat se za celo malo,koj so kogo se skaral koj so kogo se smiril,koj fatil svalerka i sl.takvite se neizbezno zlo :D ako zivees so nejze,ima da ti go znae sekoj detal od zivotot,ako se skaras i ja izbegnuvas ima da te ogovara postojano da plakne usta so tebe i izmisluva muabeti.ni si vamu ni si tamu :^)
     
  15. Unnaa

    Unnaa Истакнат член

    Се зачлени на:
    17 август 2010
    Пораки:
    145
    Допаѓања:
    40
    Комшиите што живеат до мене, ги рачунаме за роднини :) Јас буквално израснав кај нив :) Ама имам и такви ремек дела од комшии, што верувајте, се голема штета за човештвото. :devil: Ама па и без нив ќе биде досадно.... нема трачеви, нема маалско оговарање, нема да знаеме која е расипикуќа и и шетал г****(последен трач што го слушнав од една баба на улица) Позз до сите мои комшии всушност. :D :hai:
     
  16. happygirl

    happygirl Форумски идол

    Се зачлени на:
    27 јули 2010
    Пораки:
    4.242
    Допаѓања:
    21.647
    Пол:
    Женски
    Живеам во зграда и има еден куп мали деца што секое сабајле уште во 9 саат излегуваат пред зграда и викаат ко луди.Сфаќам дека се сепак деца и тоа им е играта,ама јас не бев таква на нивни години.Летото ми сметаат,не ме оставаат да се наспијам како што сакам,ни од сабајле ни попладнето.Пролет и есен ако е потопло времето се појавуваат повторно.Само преку зима е тивко.Како да се во зимски сон.А колку пати само ми се идело да им се симнам и да ги зашлапам :@
     
  17. starfish

    starfish Популарен член

    Се зачлени на:
    31 јануари 2010
    Пораки:
    4.833
    Допаѓања:
    10.128
    Пол:
    Женски
    Јас имам нов комшија во зградата. Висок, црн , млад .....
    Кога ми излезе пред врата пред некој ден како стаписана бев, а башка тој се соблекол горе зошто нешто поправал...
    Се прашувам од кај тука никнал?! Ама што е битно, барем нешто се дешава во влезот :) хаха
     
    На mims-89 му/ѝ се допаѓа ова.
  18. koritsaki

    koritsaki Moderator Член на тимот

    Се зачлени на:
    1 март 2010
    Пораки:
    17.822
    Допаѓања:
    102.690
    Пол:
    Женски
    Aj i jas da napisam za moite komsii haha :D
    Ziveam vo stan pod kirija , se e ok mirno e no poslednive denovi pocnav da slusam `cudni` zvuci nad mene, na 5 sprat :$ Zivee edna devojka okolu 23-24 godini i so toj od 6 sprat gi slusam i preku den i preku nok :$ :$ :$ :D naskoro se selime pa ke vi kazam za novite komsii :D

    [mod-kirilica:8yktuocf][/mod-kirilica:8yktuocf]
     
  19. De-lovely

    De-lovely Популарен член

    Се зачлени на:
    9 септември 2010
    Пораки:
    722
    Допаѓања:
    932
    Е ајде и јас да ви кажам за моите комшии, сето лудак до лудак. Значи од почетокот на малото во првата куќа имаме манијак, сите знаат ама никој не го пријавил. До него во куќата другиот комшија има две ќерки од кои двете така по "спортот" си се. Едната се омажи одвај за најголемиот мафијаш па сега тој си го стационира бизнисот во напуштената куќа открши. Е сега најлудата фамилија која некогаш сум ја видела таткото мечка, ама буквално два тона човек, неговата нервно попуштена сопруга ( ја жалам искрено), неговиот син- педер и најљубопитното суштество- неговата ќерка. Крши нив најгласната жена на светот која има мало машко дете и тоа немирно нон- стоп шета негде и таа не може да го најде па застанува на тераса и цееееееел ден се дери довикувајќи го. До нив фамилија кој од кој попијан, си го испуштија детето од раце па на петгодишна возраст само шета насекаде и никој не го бара. До нив исто така доста луда фамилија можеби сто души во една куќа и само се дерат се тепаат викаат ... еднаш варосуваја нешто и само слушам дерење и прозорец се крши. А тоа комшијата биле раскрената па жената му не му направила ништо за јадење и фрлил по незе со пепељарата. И така... :)
     
  20. red

    red Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 август 2010
    Пораки:
    480
    Допаѓања:
    130
    Пол:
    Женски
    јас не се ни замарам со комшиите само со неколку имам некој блискост, а со другите сум само на здраво оти се тешки сељаци :@