1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Соседството - The Neighbourhood

Дискусија во 'Групи и изведувачи' започната од MayDiamonds, 5 јули 2014.

 1. MayDiamonds

  MayDiamonds Популарен член

  Се зачлени на:
  23 август 2013
  Пораки:
  1.662
  Допаѓања:
  1.968
  [​IMG]

  [​IMG]

  The Neighbourhood е амерички инди рок бенд формиран Август 2011.
  Во составот се Jesse Rutherford (22) - вокал,
  Zach Abels (21) - гитарист,
  Michael Margott (20) - басист, J
  Jeremy Freedman (21) - гитарист,
  Brandon Fried (23) - тапани.

  Во 2012 ги објавија нивните први песни "Female Robbery" и "Sweater Weather"
  кои го достигнаа врвот на топ листите на Billboard's alternative.

  Нивниот прв албум , "I Love Yоu" беше издаден 2013г.
  Подоцна станаа препознатливи по црно-белиот стил во кој беа направени нивните видеа меѓу кои најпознати им се "West Coast", "Sweater Weather", "Afraid".

  Во Април 2014, бендот го изваде синглот "Honest" кој беше дел од саундтракот за The Amazing Spider-Man 2.
  Истиот месец нивниот сингл "Sweater Weather" стана double platinum.

  https://www.youtube.com/watch?v=GCdwKhTtNNw

  https://www.youtube.com/watch?v=l91u752OCPo

  https://www.youtube.com/watch?v=LVqGRJLEj28

  Има ли фанови на „соседството“ овде??
  Јас ги обожавам :inlove:
   
 2. mileystar

  mileystar Популарен член

  Се зачлени на:
  10 декември 2011
  Пораки:
  741
  Допаѓања:
  2.101
  Пол:
  Женски
 3. fatamorgana123

  fatamorgana123 Популарен член

  Се зачлени на:
  11 февруари 2013
  Пораки:
  1.273
  Допаѓања:
  1.530
  Една и единствена што ми лежи на срце е Little death.
  Другиве не баш.
  :)
   
 4. Golden

  Golden Популарен член

  Се зачлени на:
  4 март 2013
  Пораки:
  1.075
  Допаѓања:
  1.407
  Пол:
  Женски
  Во последно време почнав многу да ги слушам.Најубави песни ми се Let It Go и Sweater Weather. :D
   
 5. lutkoo

  lutkoo Нов член

  Се зачлени на:
  9 септември 2014
  Пораки:
  4
  Допаѓања:
  1
 6. Anisijaf

  Anisijaf Активен член

  Се зачлени на:
  30 ноември 2012
  Пораки:
  67
  Допаѓања:
  15
  јака група,ми се свиѓа sweater weather :)
   
 7. GarpovaV

  GarpovaV Популарен член

  Се зачлени на:
  18 февруари 2011
  Пораки:
  999
  Допаѓања:
  1.962
  Пол:
  Женски
  Во моментов ми се на врвот.
  Се заразив со сите песни уште од претходно. Не можам да одвојам омилена.
  Некако музиката те тера да се отргнеш од се‘, да не мислиш на ништо. Делумно нов бенд, мистични и оригинални. Повеќето ги знаат поради Sweater weather, а имаат и подобри песни.
  Ги обожавам.
   
 8. teddi

  teddi Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 декември 2011
  Пораки:
  187
  Допаѓања:
  202
  Пол:
  Женски
  Ги обожавам,и текстот на песните и самиот аранжман а и баш се згодни сите.А од песни не можам да одвојам една омилена Sweater weater Weather,A little death,West Coast,Say my name/Cry me a river(cover),Afraid,Alleyways и многу други
   
 9. Someonespecial

  Someonespecial Free-minded aesthete

  Се зачлени на:
  17 ноември 2012
  Пораки:
  13.088
  Допаѓања:
  163.452
  Пол:
  Женски
  Jaс во последно време се шекнав по ваков алтернативен, да не речам хипстерски стил на музика 8-| :lol:
  Moмциве ги обожавам, се согласувам со еден коментар што го прочитав на јутјуб на една нивна песна, дека се како машка, бенд верзија на Лана дел Реј (и баш би сакала да снимат песна со неа, можам да замислам само каква перфекција би излегла од таква соработка :inlove: ).
  Песните им се онака на некој прекрасен начин во исто време меланхолични, релаксирачки, совршени за слушање додека се возиш и ветер те дува во косата, посебно Sweater Weather, онаа со која уствари дознав за The Neighbourhood и ми е омилена од нив :l:
  Eве и неколку други кои ми оставиле најголем впечаток... бај д уеј она што многу ми се допаѓа кај нивните песни се текстовите, а последнава (Honest) ми е врв во тој поглед. :bow:
   
  На Ketchup му/ѝ се допаѓа ова.
 10. Ketchup

  Ketchup Член на тимот

  Се зачлени на:
  23 декември 2014
  Пораки:
  6.762
  Допаѓања:
  46.296
  За многу брзо ми станаа омилен бенд. Знаев за нив одамна, ама во последно време се изнагледав Quotes слики на Tumblr од нивни текстови, па решив да им го слушнам најновиот албум Wiped Out! Предобар е! Сите песни се толку длабоки и хипнотизирачки. Музиката им е слична на онаа на Лана Дел Реј, баш забележав на youtube дека фановите направиле дует од нивна и песна на Лана. Предобро!
   
  На LittlePinky и Someonespecial им се допаѓа ова.
 11. GirlRose

  GirlRose Форумски идол

  Се зачлени на:
  16 јануари 2014
  Пораки:
  5.026
  Допаѓања:
  26.530

  Излегле некои нови песнички гледам :wasntme:
   
  На Regina.Phalange, Bethany Mota и Ketchup им се допаѓа ова.
 12. Regina.Phalange

  Regina.Phalange Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 февруари 2020
  Пораки:
  355
  Допаѓања:
  1.400
  Пол:
  Женски
  Ах, еден од моите омилени бендови :inlove: Значи нема една песна што не ми се допаѓа.

  На листата се за концерти на кои морам да одам:rock:
   
  На GirlRose и f.girl им се допаѓа ова.
 13. f.girl

  f.girl Форумски идол

  Се зачлени на:
  7 октомври 2015
  Пораки:
  2.157
  Допаѓања:
  32.458
  Пол:
  Женски
  Да треба да одберам само еден бенд кој би го слушала до крајот на животот тоа би биле TNBH :inlove:

  Прва песна која им ја слушнав беше Afraid и ден денес ми е една од омилените. Со нивните песни го поминав еден од потешките периоди во мојот живот. Едноставно ги обожавам, посебно Jesse :l:Текстовите им се relatable и често се пронаоѓам во некои од стиховите. Ги слушам сама, најчесто навечер на тераса, feelingot не може да се опише со зборови.
   
  На Star_dust, GirlRose и Regina.Phalange им се допаѓа ова.