Состави

Дискусија во 'Образование' започната од Blabla16, 7 септември 2011.

 1. KKS

  KKS Активен член

  Се зачлени на:
  26 март 2016
  Пораки:
  16
  Допаѓања:
  9
  Пол:
  Женски
  Робинзон крусо ја има некој прераскажано? За брат ми дека е мрза да напише а ја за него неам намера да трошам време :P , и секој случај немопжам да го трпам да ми плаче бтака да плс да ја има некој чоек -_-
   
 2. cresa-jagoda

  cresa-jagoda Модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  9 јуни 2012
  Пораки:
  5.780
  Допаѓања:
  27.950
  Пол:
  Женски
  @KKS Ако ти немаш намера за него да си го трошиш времето зошто тогаш мислиш дека некој би бил "будала" и би му сервирал на брат ти све на готово, што на некој му е гајле дали брат ти ќе плаче или не.
  Додека плаче, нека седне нека ја прочита и нека ја прераскаже!
   
  На СараП., Црвче, MilaP и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 3. Kenlie

  Kenlie Нов член

  Се зачлени на:
  20 март 2016
  Пораки:
  4
  Допаѓања:
  0
  Пол:
  Женски
  Има ли некој што знае некое предание (не легенда), било какво, може copy-paste, за во понеделник ми е. Фала однапред:D:D:D
   
 4. SouthParkFan

  SouthParkFan Активен член

  Се зачлени на:
  20 август 2013
  Пораки:
  86
  Допаѓања:
  24
  Дали некој има нешто за Прошедба од Рајко Жинзифов
   
 5. DelaVe 123

  DelaVe 123 Нов член

  Се зачлени на:
  25 април 2016
  Пораки:
  7
  Допаѓања:
  0
  Дали некој може да ми напише состав на тема Дваесет и втори април, ден на планетата земја. Итно ми треба за утре. Ви благодарам однапред.
   
 6. theowndemon

  theowndemon Форумски идол

  Се зачлени на:
  17 септември 2013
  Пораки:
  7.311
  Допаѓања:
  122.455
  Сминарски, состави, есеи.
  Моментално немам состав лично мој при рака, ама ќе напишам денес колку за пример (на тие на кои им изработувам/ пишувам, не ги споделувам). :)
   
 7. Hugo Boss

  Hugo Boss Нов член

  Се зачлени на:
  6 мај 2016
  Пораки:
  4
  Допаѓања:
  0
  Здраво!
  Дали може некој да ми даде текст зa некоја од следниве теми:
  • Со љубов и почит кон творците на словенската писменост;
  • Слово за Климент;
  • Анализа на пофалното слово за Кирил.
  Ви благодарам однапред!!!:)
   
  Последна измена: 6 мај 2016
 8. Love-space

  Love-space Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 март 2015
  Пораки:
  16
  Допаѓања:
  1
  dali imate esej za delata na nekoi od makedonskite prerodbenici ili revolucioneri? ve molam itno e
   
 9. blackpanter

  blackpanter Популарен член

  Се зачлени на:
  9 јануари 2015
  Пораки:
  929
  Допаѓања:
  5.850
  Пол:
  Женски
 10. ЕДНА убавица

  ЕДНА убавица Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 март 2016
  Пораки:
  142
  Допаѓања:
  797
  не сум баш најдобра во состави па ако е некој расположен да ми помогне со состав на тема „кога срцето е полно со надеж. Фала
   
 11. izastojanoska

  izastojanoska Активен член

  Се зачлени на:
  8 мај 2016
  Пораки:
  1
  Допаѓања:
  1
  Пол:
  Женски
  Ve molam ako moze nekoj da mi napise sostav za: " Mojot praznik Veligden" .. itno mi treba
  Sostav vo inbox :/
   
 12. mermaid123

  mermaid123 Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 август 2015
  Пораки:
  22
  Допаѓања:
  15
  Пол:
  Женски
  Ај пишете ако некој има есеј на тема "Патот кон успехот е секогаш во изградба" или нешто за човекот како господар на природата, потребно ми е за утре
  Благодарам:)
   
 13. Quantico

  Quantico Нов член

  Се зачлени на:
  9 мај 2016
  Пораки:
  1
  Допаѓања:
  0
  Пол:
  Женски
  Дали некој може да ми напише состав на тема Дел од мојата Автобиографија.Ви благодарам однапред.
   
 14. anonymous123

  anonymous123 Нов член

  Се зачлени на:
  9 мај 2016
  Пораки:
  1
  Допаѓања:
  0
  Пол:
  Машки
  Ми треба состав на тема човек на светот живее само за една чест.ИТНО!!!
   
 15. ЕДНА убавица

  ЕДНА убавица Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 март 2016
  Пораки:
  142
  Допаѓања:
  797
  Извини, но мислам дека некој кој не те познава не би можел да ти помогне за овој состав. Знаеш ли ти воопшто, што е афтобиографија?!
   
  На theowndemon и cresa-jagoda им се допаѓа ова.
 16. Deadpool32

  Deadpool32 Нов член

  Се зачлени на:
  9 мај 2016
  Пораки:
  2
  Допаѓања:
  0
  Пол:
  Машки
  Ке ве молам да ми напишете состав за Судирот помеѓy богатите и сиромашните и триумфот на љубовта во ,,Бегалка''- Васил Иљоски. Благодарам од напред. :)
   
 17. Крокодилче

  Крокодилче Нов член

  Се зачлени на:
  9 мај 2016
  Пораки:
  3
  Допаѓања:
  2
  Пол:
  Машки
  Некој ако може да ми напише состав:
  -се ближи крајот на учебната година, а што потоа?
   
 18. Girl255

  Girl255 Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 август 2015
  Пораки:
  38
  Допаѓања:
  135
  Пол:
  Женски
  Дали некој има состав за Најстарите литератури во светот?
   
 19. Antonio Pecanov

  Antonio Pecanov Нов член

  Се зачлени на:
  11 мај 2016
  Пораки:
  1
  Допаѓања:
  0
  Пол:
  Машки
  ми треба состав за утре на тема Ако нема утре .. ми треба итноо
   
 20. Ognen24

  Ognen24 Нов член

  Се зачлени на:
  12 мај 2016
  Пораки:
  1
  Допаѓања:
  0
  Пол:
  Машки
  ИТНО МИ ТРЕБА СОСТАВ ЗА УТРЕЕ ВИ СЕ МОЛАМ
  Прва тема : Јас и моите секавања
  Втора тема : Автобиографија за Григор Прличев