Состави

Дискусија во 'Образование' започната од Blabla16, 7 септември 2011.

 1. Ivana1113

  Ivana1113 Нов член

  Се зачлени на:
  12 мај 2016
  Пораки:
  2
  Допаѓања:
  0
  ako nekoj moze da mi napisi esej za ova tema deka stvarno nemam idei
   
 2. Ivana1113

  Ivana1113 Нов член

  Се зачлени на:
  12 мај 2016
  Пораки:
  2
  Допаѓања:
  0
  mi treba esej za prostuvanje ve molam ako nekoj ima neka go prati
   
 3. KikoGeorge

  KikoGeorge Нов член

  Се зачлени на:
  12 мај 2016
  Пораки:
  1
  Допаѓања:
  1
  Пол:
  Машки
  Има некој на тема: Никогаш Не е доцна за среќен живот. За писмена работа
   
  На CistMakedonec му/ѝ се допаѓа ова.
 4. CistMakedonec

  CistMakedonec Нов член

  Се зачлени на:
  12 мај 2016
  Пораки:
  2
  Допаѓања:
  0
  Пол:
  Машки
  Moze li nekoj da mi pise Text za ovaa tema
  P.S 7m odd pismena
  Pecalbarite Temni stranici na makedonskoto minato


  Fala..:)
   
 5. CistMakedonec

  CistMakedonec Нов член

  Се зачлени на:
  12 мај 2016
  Пораки:
  2
  Допаѓања:
  0
  Пол:
  Машки
  Lele i mene mi treba Pecalbarstvo ako najdes tekst temola prati mi go ;(:(
   
 6. blady

  blady Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 јануари 2015
  Пораки:
  295
  Допаѓања:
  63
  Пол:
  Женски
  Луѓее ми треба итно состав на тема „Идеалите на мојата генерација, наспроти идеалите на Глигор и Арсо" - од „Пустина“. Ако има некој ве моалм да ми прати.. Поздрав:l:
   
 7. Milica Ristova

  Milica Ristova Нов член

  Се зачлени на:
  13 мај 2016
  Пораки:
  1
  Допаѓања:
  0
  Пол:
  Женски
  Ќе може ли некој да ми помогне околу темиве некако ,,Вистинските зборови болат повеќе од удрената шлаканица,, и ,,Работата човекот го краси, мрзата го гнаси,,
   
 8. Крофна^^^^^

  Крофна^^^^^ Активен член

  Се зачлени на:
  15 мај 2016
  Пораки:
  14
  Допаѓања:
  3
  Пол:
  Женски
  Ее луѓенца ај ве молам итно ми треба состав на тема:патопис ве молам help
   
 9. Feminka22

  Feminka22 Форумски идол

  Се зачлени на:
  9 декември 2014
  Пораки:
  5.661
  Допаѓања:
  19.437
  Пол:
  Женски
  Патописот треба сама да го напишеш.Од твое лично патување.Имав таква тема пред еден месец во школо.Треба да ставиш воведен дел на текстот,нешто за патувањата или за патеписот како дефиниција .Понатаму во главниот дел го раскажуваш твоето патување.Гледај да имаш богати стилски реченици тоа е важно.Во завршниот дел можеш да пишеш заклучок од целото патување.Побарај на интернет јас најдов убава реченица за почеток на текстот.Можеш многу убав состав да напишеш на темава.
   
 10. Крофна^^^^^

  Крофна^^^^^ Активен член

  Се зачлени на:
  15 мај 2016
  Пораки:
  14
  Допаѓања:
  3
  Пол:
  Женски
  Ke se potrudam da go napisham ubavo fala na sovetot :))))))
   
  На Feminka22 му/ѝ се допаѓа ова.
 11. Kutirana

  Kutirana Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 ноември 2015
  Пораки:
  16
  Допаѓања:
  8
  Пол:
  Женски
  Ке ве молам да ми составите текст на тема дискриминација
   
 12. marija7895

  marija7895 Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 февруари 2015
  Пораки:
  34
  Допаѓања:
  66
  Пол:
  Женски
  Има ли некој состави на темите:
  1.Училиштето и семејството во моето воспитување
  2.Лошите зборови се поостри од нож
  Ако има некој нека пишува бидејќи ми требаат итно...
   
 13. Ayushka

  Ayushka Активен член

  Се зачлени на:
  26 јануари 2016
  Пораки:
  16
  Допаѓања:
  1
  Пол:
  Женски
  Ve molamm itno mi treba sostav na temabPatopis
   
 14. Feminka22

  Feminka22 Форумски идол

  Се зачлени на:
  9 декември 2014
  Пораки:
  5.661
  Допаѓања:
  19.437
  Пол:
  Женски
  Procitaj go moeto mislenje pogore za istata tema.
   
 15. jovanova10

  jovanova10 Нов член

  Се зачлени на:
  16 мај 2016
  Пораки:
  5
  Допаѓања:
  0
  Пол:
  Женски
  АЈДЕ ФОРУМЦИ КОЈ ГИ ИМА ОДГОВОРИТЕ НА ПРАШАЊАТА ЗА ЕКСТЕРНО 2016 ЗА 6 ОДДЕЛЕНИЕ -ОСНОВНО ОБРАЗОВАНИЕ- ЗА СИТЕ ПРЕДМЕТИ. ВЕ МОЛАМ КОЈ ГИ ИМА ДА ГИ ПРИКАЧИ.:)
   
 16. Feminka22

  Feminka22 Форумски идол

  Се зачлени на:
  9 декември 2014
  Пораки:
  5.661
  Допаѓања:
  19.437
  Пол:
  Женски
  Ај и ја д апобарам помош.Имам утре писмена македонски на тема ,,Мојата идна професија" секогаш сама си пишувам ама сега стварно немам идеа.Знам што сакам да бидам но незнам што да напишам во текстот.Доколку некој сака да помогне може да ми пише во лп? @theowndemon гледам си пишала дека пишуваш состави.Мала помош може??
   
 17. theowndemon

  theowndemon Форумски идол

  Се зачлени на:
  17 септември 2013
  Пораки:
  7.232
  Допаѓања:
  121.054
  @Feminka22 каква помош конкретно?
  Да предложам професија, да го почнам текстот ... ? :)
   
 18. Крофна^^^^^

  Крофна^^^^^ Активен член

  Се зачлени на:
  15 мај 2016
  Пораки:
  14
  Допаѓања:
  3
  Пол:
  Женски
  Eee decki mi treba sostav na tema : "moeto idno zanimanje" ve molaam helpp mn e itnooo
   
 19. Feminka22

  Feminka22 Форумски идол

  Се зачлени на:
  9 декември 2014
  Пораки:
  5.661
  Допаѓања:
  19.437
  Пол:
  Женски
  и јас ја имам истата тема и мака мачам.Кај учиш?
   
 20. Крофна^^^^^

  Крофна^^^^^ Активен член

  Се зачлени на:
  15 мај 2016
  Пораки:
  14
  Допаѓања:
  3
  Пол:
  Женски
  Goce Delcev ,Ilinden