Состави

Дискусија во 'Образование' започната од Blabla16, 7 септември 2011.

 1. jovanova10

  jovanova10 Нов член

  Се зачлени на:
  16 мај 2016
  Пораки:
  5
  Допаѓања:
  0
  Пол:
  Женски
  Ми требаат ОДГОВОРИТЕ НА ПРАШАЊАТА ЗА ЕКСТЕРНО 2016 ЗА 6 ОДДЕЛЕНИЕ -ОСНОВНО ОБРАЗОВАНИЕ- ЗА СИТЕ ПРЕДМЕТИ, кој ги има ?
   
 2. jovanova10

  jovanova10 Нов член

  Се зачлени на:
  16 мај 2016
  Пораки:
  5
  Допаѓања:
  0
  Пол:
  Женски
  Јас сум нов член , па го запознавам блогот, сакав да побарам помош за прашањата по екстерно , па кога го пишував прашањето, така ми се појави, во секој случај уште барам помош кој ги има одговорите на прашањата од екстерно за 6 одделение?
   
 3. Feminka22

  Feminka22 Форумски идол

  Се зачлени на:
  9 декември 2014
  Пораки:
  5.656
  Допаѓања:
  19.409
  Пол:
  Женски
  Ima tema za odgovori.
   
 4. ЕДНА убавица

  ЕДНА убавица Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 март 2016
  Пораки:
  142
  Допаѓања:
  797
  некој да ми помогне за главен или завршен ден на тема патопис, планирс=ам за патување во охрид да напишам ама со главниот и завршниот не ми оди
   
 5. Feminka22

  Feminka22 Форумски идол

  Се зачлени на:
  9 декември 2014
  Пораки:
  5.656
  Допаѓања:
  19.409
  Пол:
  Женски
  Za koga ti e?pisi lp
   
 6. Olitomboy12

  Olitomboy12 Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 септември 2015
  Пораки:
  151
  Допаѓања:
  134
  Пол:
  Женски
  Pisuvam sostavi i stvarno mi odat od raka,ako mu treba na nekoj pomosh,neka pishe tema i za koga mu e,kje se potrudam da mu napisham:l:
   
  На Ayushka, Мајааааа и Feminka22 им се допаѓа ова.
 7. Мајааааа

  Мајааааа Нов член

  Се зачлени на:
  17 мај 2016
  Пораки:
  2
  Допаѓања:
  0
  Пол:
  Женски
  Ве молам ако има некој состав на тема "Парите го издигнуваат човекот,но не ретко и го уништуваат" или некаква идеја нека ме извести.За утре ми треба.Благодарам однапред :whew::whew:
   
 8. Мајааааа

  Мајааааа Нов член

  Се зачлени на:
  17 мај 2016
  Пораки:
  2
  Допаѓања:
  0
  Пол:
  Женски
  Mоже да ми напишеш состав на тема "На големиот крстопат од мојот живот"?
   
 9. LaDyDoLl

  LaDyDoLl Популарен член

  Се зачлени на:
  5 јули 2011
  Пораки:
  2.761
  Допаѓања:
  17.083
  Пол:
  Женски
  Некој нешто да има за ,,Енергијата и климатските промени,,? за 6одд ми треба,итно за утре.
   
 10. airotkiv

  airotkiv Нов член

  Се зачлени на:
  22 мај 2016
  Пораки:
  6
  Допаѓања:
  0
  Пол:
  Женски
  Ако може помош за матура по македонски јазик ,за древна литература вовед?Ако има некој што знае нека пише инбокс.Ви благодарам однапред ;)
   
 11. Angellcee

  Angellcee Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 април 2016
  Пораки:
  13
  Допаѓања:
  3
  Пол:
  Женски
  има ли некој состав да ми прати за :
  -поезијата на кочо рацин
  -крпен живот
  -парите се отепувачка
  фала однапред
   
 12. airotkiv

  airotkiv Нов член

  Се зачлени на:
  22 мај 2016
  Пораки:
  6
  Допаѓања:
  0
  Пол:
  Женски
  ako moze voved za drevna literatura mi treba za matura?
  Blagodaram odnapred ;)
   
 13. Olitomboy12

  Olitomboy12 Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 септември 2015
  Пораки:
  151
  Допаѓања:
  134
  Пол:
  Женски
  Nesto drevno u smissol Kiril I Metodij ili use porano?
   
 14. Queen_M

  Queen_M Нов член

  Се зачлени на:
  21 април 2016
  Пораки:
  1
  Допаѓања:
  0
  Пол:
  Женски
  Здраво дечкии,ми треба состав за Кандид и Гуливеровите патувања итно ми треба ве молам..
   
 15. g.o.c.a

  g.o.c.a Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 јануари 2012
  Пораки:
  90
  Допаѓања:
  32
  Нешто за животните вредности, ама да е поврзано и со Силјан Штркот..
   
 16. Black_Mermaid

  Black_Mermaid Нов член

  Се зачлени на:
  17 април 2016
  Пораки:
  3
  Допаѓања:
  1
  Пол:
  Женски
  Треба состав да напишам за утре имам неколку теми...
  1.Похвалното слово-Химна на љубов и благодарност на ученикот кон саканиот учител Кирил
  2.Описменех-Одбрана на словенската писменост
  Ве молам важно ее....:sweat:
  Фала однапред :l:
   
 17. Girl255

  Girl255 Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 август 2015
  Пораки:
  38
  Допаѓања:
  135
  Пол:
  Женски
  Ај ако можи некој подетално да ми објасни за кои дела треба да се пишува за составот за матура(најстарите литератури во светот)
   
 18. Angela0309

  Angela0309 Нов член

  Се зачлени на:
  10 јуни 2015
  Пораки:
  7
  Допаѓања:
  1
  Пол:
  Женски
  Za utre mi treba sostav Idninata ja sozdavam jas, so voveden za ucilisnite klupi, pa glaven za idninata (planovi za idna profesija) i zavrsen kako zaklucok..Ako mozetee pls pomognete mi. :)
  Ps: Go vidov onoj pogore ubav e ama kratok :)
   
 19. Tinna.xD

  Tinna.xD Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 октомври 2013
  Пораки:
  50
  Допаѓања:
  225
  Пол:
  Женски
  Некој што сте 3та стручно, дали веќе правевте писмена за Крпен живот, Пустина и Улица? Темата која беше??
   
 20. airotkiv

  airotkiv Нов член

  Се зачлени на:
  22 мај 2016
  Пораки:
  6
  Допаѓања:
  0
  Пол:
  Женски