Форумџика на годината 2020

Состави

Дискусија во 'Образование' започната од Blabla16, 7 септември 2011.

 1. airotkiv

  airotkiv Нов член

  Се зачлени на:
  22 мај 2016
  Пораки:
  6
  Допаѓања:
  0
  Пол:
  Женски
  нов член сум .Па ако знае некој вовед за древна литература нека пише.Ми треба за државна матура по македонски јазик .Ве молам ако знае некој нека пише.Ви Благодарам однапред:);)
   
 2. Тиква.

  Тиква. Нов член

  Се зачлени на:
  27 мај 2016
  Пораки:
  1
  Допаѓања:
  0
  Пол:
  Женски
  Дали некој има есеј на темата "Најстарите литератури на светот"
   
 3. airotkiv

  airotkiv Нов член

  Се зачлени на:
  22 мај 2016
  Пораки:
  6
  Допаѓања:
  0
  Пол:
  Женски
  ке ве молам ако знае некој што е тоа древна литература нека ми каже вовед за матура ми треба.!И нешто за есејот како треба да изгледа ако има пример некој нека пусти.!Навистина незнам сто е тоа древна литература(facepalm) ако има некој ке го замолам да пусти. Благодарам однапред:D ;)
   
 4. MacaMarchy

  MacaMarchy Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 јануари 2016
  Пораки:
  91
  Допаѓања:
  86
  Пол:
  Женски
  Здраво феминки, ми треба есеј поврзан со фитнесот. За проектна ми е може да се пишува за справите, повреди при фитнес итн. Ако некој знае плз нека ми помогне. Ви бладогарам.
   
 5. DelaVe 123

  DelaVe 123 Нов член

  Се зачлени на:
  25 април 2016
  Пораки:
  7
  Допаѓања:
  0
  Ми треба состави на темите:
  1. Црноризец Храбар
  2. Свети Наму Охридски
  3. Свети Климент Охридски
  4. Кирил и Методиј
  5. Панонски Легенди
  6. О писмениех
  Итно ми требаат за утре.
  Ви благодарам однапред.
   
 6. lile.lile97

  lile.lile97 Активен член

  Се зачлени на:
  1 јуни 2014
  Пораки:
  13
  Допаѓања:
  1
  Дaли некoј знaе зa штo требa дa се пишувa нa есејoт пo мaкедoнски зa држaвнa мaтурa? Темaтa е “древни литерaтури” ...Дaли требa дa се спoредaт двa ликa или oпштo дa се пишувa?
   
 7. cricket:*

  cricket:* Активен член

  Се зачлени на:
  20 декември 2015
  Пораки:
  19
  Допаѓања:
  12
  Треба да се споредат два лика од различни дела пример споредба помеѓу Ахил и Гилгамеш.
  Ако можи некој пример за вовед да пиши :(
   
 8. theowndemon

  theowndemon Форумски идол

  Се зачлени на:
  17 септември 2013
  Пораки:
  7.197
  Допаѓања:
  120.118
  За матура обрнете внимание на делот "потрага по бесмртноста", бар така ѝ рекоја на другарка на консултации.
   
  На cricket:* му/ѝ се допаѓа ова.
 9. cricket:*

  cricket:* Активен член

  Се зачлени на:
  20 декември 2015
  Пораки:
  19
  Допаѓања:
  12
  Нас професорката на консултации ни рече да пишиме состав споредба помеѓу Ахил и Гилгамеш
   
  На Тиква. му/ѝ се допаѓа ова.
 10. DelaVe 123

  DelaVe 123 Нов член

  Се зачлени на:
  25 април 2016
  Пораки:
  7
  Допаѓања:
  0
  Ве молам кој може да ми најде (напише) состави за Свети Наму Охридски и Свети Климент Охридски. Ве молам помагајте :sweat: :worried: за утре ми се.
   
 11. KetichSalvatore

  KetichSalvatore Активен член

  Се зачлени на:
  30 октомври 2014
  Пораки:
  23
  Допаѓања:
  2
  Пол:
  Женски
  decki za matura treba da napisam esej na tema "najstarite literaturi vo svetot", e sega jas imam najgolem problem so vovedot neznam kako da go pocnam malku pomosh? fala odnapred :D
   
 12. SiljanMarko

  SiljanMarko Нов член

  Се зачлени на:
  12 јуни 2016
  Пораки:
  1
  Допаѓања:
  0
  Пол:
  Машки
  Izvinete esej za globalno zatopluvanje od 90 zbora :))?
   
 13. lattie

  lattie Популарен член

  Се зачлени на:
  28 јуни 2011
  Пораки:
  498
  Допаѓања:
  199
  Пол:
  Женски
  Луѓенца ајде помош од вас :) треба да напишам есеј за на факултет, досега немам пишувано есеј за на факултет па ако може неколку совети како би требало да изгледа се пишува нешто ко на семинарска што се пишува факултет тој и тој институт избаботил ментор или?
   
 14. krEM4Eto

  krEM4Eto Популарен член

  Се зачлени на:
  23 јули 2012
  Пораки:
  1.391
  Допаѓања:
  4.238
  Пол:
  Женски
  Не се пишува исто треба нешто како презентација вовед, содржина и заклучок и на првата страна факултето логото предмето името на еесејот изработил ментор и на последната страна користена литература набапкај некои линкови или имиња на книги од твоја обласѕ
   
 15. Анастасија2004

  Анастасија2004 Активен член

  Се зачлени на:
  10 септември 2016
  Пораки:
  2
  Допаѓања:
  0
  Пол:
  Женски
  Ми требa Есеј дa зaмислиме декa сме лoвец сoбирaч нa хрaнa,дa гo oпишеме дневниoт живoт и дa гo илустрирaме,дa гo oпишеме живеaлиштетo,дa јa oпишеме oблекaтa,дневните aктивнoсти,oбрoците и др.Ве мoлaм aкo имaте нештo oкулу oвaa темa пoмoгнете ми нaјбргу штo мoжете. Фaлaaaaa !!!!
   

  Прикачени фајлови:

 16. Анастасија2004

  Анастасија2004 Активен член

  Се зачлени на:
  10 септември 2016
  Пораки:
  2
  Допаѓања:
  0
  Пол:
  Женски
  Имa ли некoј зa дa пoмoгне
   
 17. Ayushka

  Ayushka Активен член

  Се зачлени на:
  26 јануари 2016
  Пораки:
  16
  Допаѓања:
  1
  Пол:
  Женски
  Zdravoo, mene itno (za denes) mi treba sostav, temata ne e kazana samo treba da e na drug dijalekt itno mi e , ve molam ako nekoj ima, neka mi isprati vo poraka
   
 18. Nonence_1_9_9_2

  Nonence_1_9_9_2 Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 февруари 2016
  Пораки:
  5
  Допаѓања:
  1
  Пол:
  Женски
  Здраво феминки.. Итно ми треба мотивационо писмо за работа во странство на француски јазик.. Дали некој би можел да ми помогне околу тоа ?!
   
 19. DontLetMedown

  DontLetMedown Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 август 2016
  Пораки:
  19
  Допаѓања:
  36
  Пол:
  Женски
  Девојки, да не има некоја составено нешто на темава : Неразбраниот збор од народот прилега на запечатен извор од кој никој не може да се напие
   
 20. DelaVe 123

  DelaVe 123 Нов член

  Се зачлени на:
  25 април 2016
  Пораки:
  7
  Допаѓања:
  0
  Ми треба есеј на тема „Неразбраниот збор од народот прилега на запечатен извор од кој не може да се напие“ итно за утре