Состави

Дискусија во 'Образование' започната од Blabla16, 7 септември 2011.

 1. Ayushka

  Ayushka Активен член

  Се зачлени на:
  26 јануари 2016
  Пораки:
  16
  Допаѓања:
  1
  Пол:
  Женски
  itno mi trebat sostaviii na temite:
  Зошто да не помогнам, израдувам усреќам.
  Љубовта го движи светот
  Убавиот збор, и железни врати отвора
  Отвори книга за да прогледаш
  и Животот е како шахот, треба да се вршат правилни потези
  Ve molam ako nekoj ima neka mi isprati...za utre mi e
   
 2. marija305

  marija305 Популарен член

  Се зачлени на:
  3 декември 2014
  Пораки:
  918
  Допаѓања:
  7.258
  Пол:
  Женски
  Dali moze da mi dadete idea za esej na tema "Zrnoto umira za povtorno da se rodi" ve molam nekoj predlog kako da napisam itno mi e
   
  На КикиМаус му/ѝ се допаѓа ова.
 3. КикиМаус

  КикиМаус Популарен член

  Се зачлени на:
  27 јули 2016
  Пораки:
  1.556
  Допаѓања:
  17.602
  Многу добра тема :)
  Колку зборови треба да има?
   
 4. marija305

  marija305 Популарен член

  Се зачлени на:
  3 декември 2014
  Пораки:
  918
  Допаѓања:
  7.258
  Пол:
  Женски
  Pa edna strana golem format ova e kollku da vidi dali znaeme da pisuvame
   
 5. КикиМаус

  КикиМаус Популарен член

  Се зачлени на:
  27 јули 2016
  Пораки:
  1.556
  Допаѓања:
  17.602
  Ај сеа ќе пробам нешто да ти напишам, па ќе ти пратам во лп.
  Ако биде ок, носи го ако не.... не знам
  Пиши и во лп на @blueeparadise, девојката ств многу убаво пишува
   
 6. marija305

  marija305 Популарен член

  Се зачлени на:
  3 декември 2014
  Пораки:
  918
  Допаѓања:
  7.258
  Пол:
  Женски
  Okej ti blagodaram mnogu mi znaci ova
   
  На КикиМаус му/ѝ се допаѓа ова.
 7. Olitomboy12

  Olitomboy12 Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 септември 2015
  Пораки:
  151
  Допаѓања:
  134
  Пол:
  Женски
  пиши ми во лп ќе пробам нешто да ти напишам
   
 8. Крокодилче

  Крокодилче Нов член

  Се зачлени на:
  9 мај 2016
  Пораки:
  3
  Допаѓања:
  2
  Пол:
  Машки
  Здраво на сите ми треба помош за есеј со тема: Уметноста му е неопходна на човекот затоа што...
  Ова ми е за во понеделник, Благодарам однапред!
   
  На v456 и Olitomboy12 им се допаѓа ова.
 9. v456

  v456 Активен член

  Се зачлени на:
  22 јануари 2014
  Пораки:
  27
  Допаѓања:
  2
  Здраво на сите.Ми треба помош.Дали некој има состав на следните теми:
  -Писмо без адреса
  -Животот е шах но не секој умее да игра
  -Љубовта кафез на слободата
  -Поглед низ мојот прозорец
  -Сакам да верувам во
  -Заслужувам или не нешто подобро
  -Животот како постојана борба на доброто и злото
  ФАЛА :)
   
 10. Ayushka

  Ayushka Активен член

  Се зачлени на:
  26 јануари 2016
  Пораки:
  16
  Допаѓања:
  1
  Пол:
  Женски
  blagodaram, ako moze nekoj drug da mi pomogne i za temite :
  Љубовта го движи светот (за неа имам вовед)
  Убавиот збор, и железни врати отвора
  Отвори книга за да прогледаш
  и Животот е како шахот, треба да се вршат правилни потези
   
 11. v456

  v456 Активен член

  Се зачлени на:
  22 јануари 2014
  Пораки:
  27
  Допаѓања:
  2
  Јас имам состав за убавиот збор железни врати отвара
   
 12. Ayushka

  Ayushka Активен член

  Се зачлени на:
  26 јануари 2016
  Пораки:
  16
  Допаѓања:
  1
  Пол:
  Женски
  ako mozes te molam prati mi go
   
 13. v456

  v456 Активен член

  Се зачлени на:
  22 јануари 2014
  Пораки:
  27
  Допаѓања:
  2
  сега ќе ти го пуштам , а ти да не имаш нешто за ова
  -Писмо без адреса
  -Животот е шах но не секој умее да игра
  -Љубовта кафез на слободата
  -Поглед низ мојот прозорец
  -Сакам да верувам во
  -Заслужувам или не нешто подобро
  -Животот како постојана борба на доброто и злото
   
 14. Ayushka

  Ayushka Активен член

  Се зачлени на:
  26 јануари 2016
  Пораки:
  16
  Допаѓања:
  1
  Пол:
  Женски
  blagodaram.

  izvini ama nemam
   
 15. v456

  v456 Активен член

  Се зачлени на:
  22 јануари 2014
  Пораки:
  27
  Допаѓања:
  2
  IMG_20161011_104533.jpg IMG_20161011_104533.jpg IMG_20161011_104645.jpg се мадевам ќе ти помогни
   
  На Ayushka му/ѝ се допаѓа ова.
 16. Ayushka

  Ayushka Активен член

  Се зачлени на:
  26 јануари 2016
  Пораки:
  16
  Допаѓања:
  1
  Пол:
  Женски
  ве молам помогнете ми..ми требаат состави на темите;
  Теми за писмена:
  1. Љубовта го движи светот( имам вовед)
  2. Отвори книга за да прогледаш
  3. Жвотот е како шахот, треба да се влечат правилни потези

  Една од овие теми ќе биде на писмената работа. Зборови: 250
  ве молам за утре мие
  ако може барим и извор дајте ми од каде да најдам
   
 17. v456

  v456 Активен член

  Се зачлени на:
  22 јануари 2014
  Пораки:
  27
  Допаѓања:
  2
  Ве молам поможете ми:
  -Писмо без адреса
  -Животот е шах но не секој умее да игра
  -Љубовта кафез на слободата
  -Поглед низ мојот прозорец
  -Сакам да верувам во
  -Заслужувам или не нешто подобро
  -Животот како постојана борба на доброто и злото
   
 18. DontLetMedown

  DontLetMedown Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 август 2016
  Пораки:
  19
  Допаѓања:
  36
  Пол:
  Женски
  Девојки,да не има некоја состав на тема: сите сме исти, сите сме различни
   
 19. Feminka22

  Feminka22 Форумски идол

  Се зачлени на:
  9 декември 2014
  Пораки:
  5.662
  Допаѓања:
  19.446
  Пол:
  Женски
  Ве молам ако може некој да ми помогне во врска со состав на тема ЛИРИКА прва средно сум за утре ми е немам ни напатствија ни ништо.Изгубен случај сум.
   
 20. Hristinaaa8

  Hristinaaa8 Активен член

  Се зачлени на:
  6 октомври 2016
  Пораки:
  20
  Допаѓања:
  2
  Пол:
  Женски
  Дали некој ја има препраскажано лектирата 20.000 милји под морето? Ако ја има некој препраскажано нека ја напише овде,или нека ми слика.