1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Состав

Дискусија во 'Канта' започната од firefrost, 11 март 2018.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
 1. firefrost

  firefrost Нов член

  Се зачлени на:
  11 март 2018
  Пораки:
  1
  Допаѓања:
  0
  Пол:
  Машки
  Дали некој имат состави на темите од Ревизор и Чичко Горио:
  Ревизор
  -Ревизор е сатира на човечкиот примитивизам и опшественото самоволие
  -Хлестековаштината е болест на една епоха
  Чичко Горио
  -Човекот е таков каков што ќе го направи опшеството
  -Опшеството кое го движат парите е извор на зли и несреќи
   
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.