Софија (Бугарија)

Дискусија во 'Патувања и одмори' започната од Tanjamm, 10 декември 2015.

 1. Tanjamm

  Tanjamm Популарен член

  Се зачлени на:
  6 октомври 2011
  Пораки:
  4.007
  Допаѓања:
  5.513
  Дали сте биле и каков впечаток ви оставила?Јас ја посетив и ми се допаѓа, но некако очекував дека земјата е посредена и поубава. Попат видов градови и села кои ми делуваа запуштено, сиромашно.
   
 2. Marick14

  Marick14 Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 март 2013
  Пораки:
  3.677
  Допаѓања:
  2.919
  Јас идам често во Софија и како град ми се допаѓа затоа што има многу места коишто може да се посетат, има многу трговски, има убави дискотеки, кафичи, ресторани, ефтино е (не е баш сегде, но има ефтини места), а за сообраќајот - катастрофа невидена. Само тоа им штрчи.
   
 3. Tanjamm

  Tanjamm Популарен член

  Се зачлени на:
  6 октомври 2011
  Пораки:
  4.007
  Допаѓања:
  5.513
  И јас бев во трговските и многу му се допаднаа. И кафичите внатре се многу убави. Цените каде како и зависи за што. Во трговските имаат бугарска кујна, српска скара, турска храна, италијанска и ред други интересни работи. Марик баш си шетан и авантурист си. Да не си стрелец во хороскоп?
   
  На Marick14 му/ѝ се допаѓа ова.
 4. Marick14

  Marick14 Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 март 2013
  Пораки:
  3.677
  Допаѓања:
  2.919
  За храна имаат 20 штандови. Но јас си преферирам кинеска храна. За 2-3 дена одам пак. Иначе не сум стрелец во хороскоп.
   
  На Tanjamm му/ѝ се допаѓа ова.
 5. eminik

  eminik Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 јули 2013
  Пораки:
  200
  Допаѓања:
  67
  Пол:
  Женски
  дечки да не знаете некоја агенција за у Софија ? со превоз шо иде ама и со ноќевање ???
   
 6. Marick14

  Marick14 Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 март 2013
  Пораки:
  3.677
  Допаѓања:
  2.919
  Darry Travel. Се наоѓа на Черни Врјах, на угорницата од десна страна кога идеш од центар према Хладилника. После трговскиот Sofia City Center.
   
 7. eminik

  eminik Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 јули 2013
  Пораки:
  200
  Допаѓања:
  67
  Пол:
  Женски
  merci
   
  На Marick14 му/ѝ се допаѓа ова.
 8. Marick14

  Marick14 Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 март 2013
  Пораки:
  3.677
  Допаѓања:
  2.919
  Бев деновиве. Ама баш ништо не останало од облека. Попустите не ги фатив. Беа завршени. Ама пак си купив нешто. Колку да не е без ич.
   
 9. CrazyOne

  CrazyOne Модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  1 ноември 2010
  Пораки:
  1.770
  Допаѓања:
  17.470
  Пол:
  Женски
  Еден од поомилените градови ми е Софиjа и често ja посетувам. Се согласувам дека има доста места каде да седнеш
   
 10. Marick14

  Marick14 Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 март 2013
  Пораки:
  3.677
  Допаѓања:
  2.919
  Обавезно да ја посетите Зоолошката градина во Софија. Ако идете во Парадајз Мол, блиску ви е.
   
 11. V.odolija

  V.odolija Популарен член

  Се зачлени на:
  17 октомври 2014
  Пораки:
  686
  Допаѓања:
  15.171
  За купување,многу ми е подобро во Софија,отколку Солун.Мислам дека до пред некоја година дури и цените беа пониски,што не ми изгледа така и сега.
  Но сепак,има многу трговски центри,многу места каде можеш да прошеташ, а како најдобар трговски центар би го избрала Софија Мол.
   
 12. Marick14

  Marick14 Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 март 2013
  Пораки:
  3.677
  Допаѓања:
  2.919
  Јас секој викенд сум во Софија и првпат слушам дека има Софија Мол. :D :D :D
  Paradise Center Mall е најдобар мол во Софија.

  Ти којзнае кај шеташ таму или как те шетаат.
   
 13. V.odolija

  V.odolija Популарен член

  Се зачлени на:
  17 октомври 2014
  Пораки:
  686
  Допаѓања:
  15.171
  Всушност, ти каде шеташ по Софија (или само очигледно се фалиш по женски форум) ако не знаеш дека постои Mall of Sofia. Изгледа по пазарите шеткаш.Душичка.Еве ти една нова информација,па ако знаеш да се снајдеш,или ако стварно одиш во Софија како што тврдиш во што се сомневам :D ќе го најдеш.
   
  Последна измена: 18 мај 2016
  На kjukli му/ѝ се допаѓа ова.
 14. Marick14

  Marick14 Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 март 2013
  Пораки:
  3.677
  Допаѓања:
  2.919
  Не одам јас по такви нискобуџетни молови. Го шетам Парадајз, Ринг, Сердика и Д Мол.
  И како заклучи дека сум машко кога не ми пишува на профилот?
   
 15. V.odolija

  V.odolija Популарен член

  Се зачлени на:
  17 октомври 2014
  Пораки:
  686
  Допаѓања:
  15.171
  Ринг Мол е убав,всушност еве сега видов дека трговскиот за кој сакав да кажам дека ми е еден од најубавите е The Mall, наместо Mall of Sofia (за кој незнам од каде бил нискобуџетен,или така ти кажале), ама Сердика не е ништо посебно.Освен таквите како тебе да се чекираат и да се пофалат оти биле некаде.
  А може си и женско којзнае, сам си бираш :D:D:D
  Верувам дека те шетаат по тие што ги наброја.
   
  Последна измена: 18 мај 2016
 16. Marick14

  Marick14 Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 март 2013
  Пораки:
  3.677
  Допаѓања:
  2.919
  Дали сум машко, женско, спонзоруша тебе не треба да те интересира мојот приватен живот. Ти си тука да пишуваш/помагаш а не да ми се мешаш во приватниот живот, што правам, каде се чекирам и тн.

  Mall of Sofia постои и се наоѓа на Черни Врјах. Тој е како кај нас што е Капитол Мол. Потпуно исто. The Mall веќе му помина славата. А како најдобри молови во Софија се прогласени Сердика и Парадајз. А Ринг Мол освен што е најголем на Балканот, за друго ношто не вреди. Ниеден асален бренд нема. И плус јас кога бев 15 дрна по отворањето, немаше жив човек во него.
   
 17. V.odolija

  V.odolija Популарен член

  Се зачлени на:
  17 октомври 2014
  Пораки:
  686
  Допаѓања:
  15.171
  Многу ти благодарам за исцрпниот одговор кој патем е достапен насекаде на интернет нели ;) ама еве ќе ги следиме твоите препораки.
  Инаку,колку што тебе те интересираат високобуџетни молови,толку мене НЕ ме интересира ни кој си ни што си,ете толку си небитен,или како што би рекол ти во некоја друга тема-небитен како провинцијалец во Сити Мол-ти си тој со предрасудите за провинцијалците.
  Друга работа-ти прв мене ме цитираше со постмев сакајќи да излезеш фраер,а потоа ми пишуваш дека сме тука да пишуваме и да помагаме,ама изгледа не ти е многу интересно кога тебе те цитираат.
   
 18. Marick14

  Marick14 Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 март 2013
  Пораки:
  3.677
  Допаѓања:
  2.919
  Друг те цитирал со потсмев, а јас не. Ти може сама си го сфатила како потсмев. А "битен си ко провинцијалец во Сити Мол" јас не сум рекол нигде. Почнуваш веќе да бидеш дрска и да измислуваш. А јас тоа не го толерирам.

  Јас ти пишав со цел да ти помогнам а ти сама си ја створи ситуацијава.

  Поздрав.
   
 19. V.odolija

  V.odolija Популарен член

  Се зачлени на:
  17 октомври 2014
  Пораки:
  686
  Допаѓања:
  15.171
  Изгледа не сум почнала прва јас.
  Ниту сум дрска,ниту некогаш сум била.Нема повеќе што да се објаснувам,јасно ти е и на тебе.
  Поздрав !
   
 20. mime87

  mime87 Популарен член

  Се зачлени на:
  1 октомври 2010
  Пораки:
  3.931
  Допаѓања:
  6.403
  Пол:
  Женски
  @Marick14 gledam deka cesto si Sofia daj kazimi nekoj eftin smestaj za edna vecer dve I daj mi nekoj sovet za vo vrska so taksite treba vo ambasada da odam pa na aerodrom potoa