1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Софија (Бугарија)

Дискусија во 'Патувања и одмори' започната од Tanjamm, 10 декември 2015.

  1. Tanjamm

    Tanjamm Форумски идол

    Се зачлени на:
    6 октомври 2011
    Пораки:
    8.086
    Допаѓања:
    11.244
    Дали сте биле и каков впечаток ви оставила?Јас ја посетив и ми се допаѓа, но некако очекував дека земјата е посредена и поубава. Попат видов градови и села кои ми делуваа запуштено, сиромашно.
     
  2. Marick14

    Marick14 Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 март 2013
    Пораки:
    3.679
    Допаѓања:
    2.931
    Јас идам често во Софија и како град ми се допаѓа затоа што има многу места коишто може да се посетат, има многу трговски, има убави дискотеки, кафичи, ресторани, ефтино е (не е баш сегде, но има ефтини места), а за сообраќајот - катастрофа невидена. Само тоа им штрчи.
     
  3. Tanjamm

    Tanjamm Форумски идол

    Се зачлени на:
    6 октомври 2011
    Пораки:
    8.086
    Допаѓања:
    11.244
    И јас бев во трговските и многу му се допаднаа. И кафичите внатре се многу убави. Цените каде како и зависи за што. Во трговските имаат бугарска кујна, српска скара, турска храна, италијанска и ред други интересни работи. Марик баш си шетан и авантурист си. Да не си стрелец во хороскоп?
     
    На Marick14 му/ѝ се допаѓа ова.
  4. Marick14

    Marick14 Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 март 2013
    Пораки:
    3.679
    Допаѓања:
    2.931
    За храна имаат 20 штандови. Но јас си преферирам кинеска храна. За 2-3 дена одам пак. Иначе не сум стрелец во хороскоп.
     
    На Tanjamm му/ѝ се допаѓа ова.
  5. eminik

    eminik Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 јули 2013
    Пораки:
    200
    Допаѓања:
    68
    Пол:
    Женски
    дечки да не знаете некоја агенција за у Софија ? со превоз шо иде ама и со ноќевање ???
     
  6. Marick14

    Marick14 Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 март 2013
    Пораки:
    3.679
    Допаѓања:
    2.931
    Darry Travel. Се наоѓа на Черни Врјах, на угорницата од десна страна кога идеш од центар према Хладилника. После трговскиот Sofia City Center.
     
  7. eminik

    eminik Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 јули 2013
    Пораки:
    200
    Допаѓања:
    68
    Пол:
    Женски
    merci
     
    На Marick14 му/ѝ се допаѓа ова.
  8. Marick14

    Marick14 Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 март 2013
    Пораки:
    3.679
    Допаѓања:
    2.931
    Бев деновиве. Ама баш ништо не останало од облека. Попустите не ги фатив. Беа завршени. Ама пак си купив нешто. Колку да не е без ич.
     
  9. CrazyOne

    CrazyOne Модератор Член на тимот

    Се зачлени на:
    1 ноември 2010
    Пораки:
    2.036
    Допаѓања:
    19.306
    Пол:
    Женски
    Еден од поомилените градови ми е Софиjа и често ja посетувам. Се согласувам дека има доста места каде да седнеш
     
  10. Marick14

    Marick14 Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 март 2013
    Пораки:
    3.679
    Допаѓања:
    2.931
    Обавезно да ја посетите Зоолошката градина во Софија. Ако идете во Парадајз Мол, блиску ви е.
     
  11. V.odolija

    V.odolija Форумски идол

    Се зачлени на:
    17 октомври 2014
    Пораки:
    1.173
    Допаѓања:
    20.843
    За купување,многу ми е подобро во Софија,отколку Солун.Мислам дека до пред некоја година дури и цените беа пониски,што не ми изгледа така и сега.
    Но сепак,има многу трговски центри,многу места каде можеш да прошеташ, а како најдобар трговски центар би го избрала Софија Мол.
     
  12. Marick14

    Marick14 Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 март 2013
    Пораки:
    3.679
    Допаѓања:
    2.931
    Јас секој викенд сум во Софија и првпат слушам дека има Софија Мол. :D :D :D
    Paradise Center Mall е најдобар мол во Софија.

    Ти којзнае кај шеташ таму или как те шетаат.
     
  13. V.odolija

    V.odolija Форумски идол

    Се зачлени на:
    17 октомври 2014
    Пораки:
    1.173
    Допаѓања:
    20.843
    Всушност, ти каде шеташ по Софија (или само очигледно се фалиш по женски форум) ако не знаеш дека постои Mall of Sofia. Изгледа по пазарите шеткаш.Душичка.Еве ти една нова информација,па ако знаеш да се снајдеш,или ако стварно одиш во Софија како што тврдиш во што се сомневам :D ќе го најдеш.
     
    Последна измена: 18 мај 2016
    На kjukli му/ѝ се допаѓа ова.
  14. Marick14

    Marick14 Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 март 2013
    Пораки:
    3.679
    Допаѓања:
    2.931
    Не одам јас по такви нискобуџетни молови. Го шетам Парадајз, Ринг, Сердика и Д Мол.
    И како заклучи дека сум машко кога не ми пишува на профилот?
     
  15. V.odolija

    V.odolija Форумски идол

    Се зачлени на:
    17 октомври 2014
    Пораки:
    1.173
    Допаѓања:
    20.843
    Ринг Мол е убав,всушност еве сега видов дека трговскиот за кој сакав да кажам дека ми е еден од најубавите е The Mall, наместо Mall of Sofia (за кој незнам од каде бил нискобуџетен,или така ти кажале), ама Сердика не е ништо посебно.Освен таквите како тебе да се чекираат и да се пофалат оти биле некаде.
    А може си и женско којзнае, сам си бираш :D:D:D
    Верувам дека те шетаат по тие што ги наброја.
     
    Последна измена: 18 мај 2016
  16. Marick14

    Marick14 Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 март 2013
    Пораки:
    3.679
    Допаѓања:
    2.931
    Дали сум машко, женско, спонзоруша тебе не треба да те интересира мојот приватен живот. Ти си тука да пишуваш/помагаш а не да ми се мешаш во приватниот живот, што правам, каде се чекирам и тн.

    Mall of Sofia постои и се наоѓа на Черни Врјах. Тој е како кај нас што е Капитол Мол. Потпуно исто. The Mall веќе му помина славата. А како најдобри молови во Софија се прогласени Сердика и Парадајз. А Ринг Мол освен што е најголем на Балканот, за друго ношто не вреди. Ниеден асален бренд нема. И плус јас кога бев 15 дрна по отворањето, немаше жив човек во него.
     
  17. V.odolija

    V.odolija Форумски идол

    Се зачлени на:
    17 октомври 2014
    Пораки:
    1.173
    Допаѓања:
    20.843
    Многу ти благодарам за исцрпниот одговор кој патем е достапен насекаде на интернет нели ;) ама еве ќе ги следиме твоите препораки.
    Инаку,колку што тебе те интересираат високобуџетни молови,толку мене НЕ ме интересира ни кој си ни што си,ете толку си небитен,или како што би рекол ти во некоја друга тема-небитен како провинцијалец во Сити Мол-ти си тој со предрасудите за провинцијалците.
    Друга работа-ти прв мене ме цитираше со постмев сакајќи да излезеш фраер,а потоа ми пишуваш дека сме тука да пишуваме и да помагаме,ама изгледа не ти е многу интересно кога тебе те цитираат.
     
  18. Marick14

    Marick14 Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 март 2013
    Пораки:
    3.679
    Допаѓања:
    2.931
    Друг те цитирал со потсмев, а јас не. Ти може сама си го сфатила како потсмев. А "битен си ко провинцијалец во Сити Мол" јас не сум рекол нигде. Почнуваш веќе да бидеш дрска и да измислуваш. А јас тоа не го толерирам.

    Јас ти пишав со цел да ти помогнам а ти сама си ја створи ситуацијава.

    Поздрав.
     
  19. V.odolija

    V.odolija Форумски идол

    Се зачлени на:
    17 октомври 2014
    Пораки:
    1.173
    Допаѓања:
    20.843
    Изгледа не сум почнала прва јас.
    Ниту сум дрска,ниту некогаш сум била.Нема повеќе што да се објаснувам,јасно ти е и на тебе.
    Поздрав !
     
  20. mime87

    mime87 Популарен член

    Се зачлени на:
    1 октомври 2010
    Пораки:
    3.956
    Допаѓања:
    6.949
    Пол:
    Женски
    @Marick14 gledam deka cesto si Sofia daj kazimi nekoj eftin smestaj za edna vecer dve I daj mi nekoj sovet za vo vrska so taksite treba vo ambasada da odam pa na aerodrom potoa