Форумџика на годината 2022
 1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Социјална помош

Дискусија во 'Општи дискусии' започната од Intel258, 16 октомври 2020.

 1. Intel258

  Intel258 Нов член

  Се зачлени на:
  29 септември 2020
  Пораки:
  3
  Допаѓања:
  3
  Пол:
  Женски
  Koj moze da dobie garantirana minimalna pomos?Zosto sekoja godona isti dokumenti da se podnesuvaat??
   
  На Снегулк@23, Ekiii и Gabicke71 им се допаѓа ова.
 2. @ceci11

  @ceci11 Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 септември 2020
  Пораки:
  810
  Допаѓања:
  905
  Пол:
  Женски
  За едно лице колку изнесува социјалната помош??
   
  На Снегулк@23 му/ѝ се допаѓа ова.
 3. @ceci11

  @ceci11 Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 септември 2020
  Пораки:
  810
  Допаѓања:
  905
  Пол:
  Женски
  ???
   
 4. Luciferka

  Luciferka Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 август 2020
  Пораки:
  1.166
  Допаѓања:
  1.625
  Пол:
  Женски
  Не постои социјална помош сега тоа е ГМП ( Гарантирана минимална помош )
  ГМП изнесува околку 4000 денари за едно лице, најдобро е да си појдиш во центар за социјални работи и да се информираш за висината и условите за остварување на првото на ГМП.