Сојузници (Aliados)

Дискусија во 'Серии и емисии' започната од tea4e, 19 јули 2013.

 1. Moonstone.17

  Moonstone.17 Популарен член

  Се зачлени на:
  16 април 2013
  Пораки:
  591
  Допаѓања:
  1.861
  Пол:
  Женски
  Ако не пишува никој, јас ќе ставам слики од тројцава лепотани :rofl: барем, да плакнете очи, ако не друго. :D
  Julian Serrano - Franco :inlove:
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]

  Joaquin Ochoa - Valentin :inlove:
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]

  Agustin Bernasconi- Manuel :inlove:
  [​IMG] [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
   
 2. tea4e

  tea4e Популарен член

  Се зачлени на:
  11 јули 2012
  Пораки:
  3.410
  Допаѓања:
  3.146
  ^^Извини,извини ,да не заборави некој ? :wasntme:
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG] [​IMG]
   
  На Moonstone.17 му/ѝ се допаѓа ова.
 3. Cvetetto

  Cvetetto Популарен член

  Се зачлени на:
  8 септември 2011
  Пораки:
  2.834
  Допаѓања:
  1.891
  Пол:
  Женски
  ^ Абе вие сите мои симпатии и во темава моравте да ги спомните? :angel: :$
  Сакале или не ,јас неа ја обожавам!
  [​IMG]
   
 4. tea4e

  tea4e Популарен член

  Се зачлени на:
  11 јули 2012
  Пораки:
  3.410
  Допаѓања:
  3.146
  ^^И таа и Џени се преубави. :inlove:
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  А и Каро е преслатка,срце е. :inlove:
  [​IMG]
  [​IMG]
   
 5. tea4e

  tea4e Популарен член

  Се зачлени на:
  11 јули 2012
  Пораки:
  3.410
  Допаѓања:
  3.146
  Дај бе живнете ја темава,слабо пишувате... :|
   
 6. lightning123

  lightning123 Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 јануари 2014
  Пораки:
  801
  Допаѓања:
  390
  Ја имам песната Aliados во телефонот, но дури денес ми привлече внимание темава. Серијата почнав да ја гледам, т.е. само што ја завршив првата епизода. Прилично е добра. Ми лајк ит. :)
   
 7. Cvetetto

  Cvetetto Популарен член

  Се зачлени на:
  8 септември 2011
  Пораки:
  2.834
  Допаѓања:
  1.891
  Пол:
  Женски
 8. tea4e

  tea4e Популарен член

  Се зачлени на:
  11 јули 2012
  Пораки:
  3.410
  Допаѓања:
  3.146
  Глумицава ми е позната од негде..
  Ми се чини дека и во Ангели има глумено (ама не како плавуша :D ) ...
   

  Прикачени фајлови:

 9. Cvetetto

  Cvetetto Популарен член

  Се зачлени на:
  8 септември 2011
  Пораки:
  2.834
  Допаѓања:
  1.891
  Пол:
  Женски
  [​IMG]
  [​IMG]
  ^ Сликиве ме направија уште повеќе да се заљубам во нив.Аја Убавеците и македонското знаме совршена комбинација :inlove: :inlove:

  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
   
 10. Cvetetto

  Cvetetto Популарен член

  Се зачлени на:
  8 септември 2011
  Пораки:
  2.834
  Допаѓања:
  1.891
  Пол:
  Женски
  [​IMG]
  :!: Прекрасна е,морам да признам :angel: |(
  [​IMG]
  И јас спобудалувам по типов^:l: .Agús :inlove: :l: Мi amor :l:

  Шо бе на Фб профилот на Агус читам во врска со Ори е :(
   
 11. Moonstone.17

  Moonstone.17 Популарен член

  Се зачлени на:
  16 април 2013
  Пораки:
  591
  Допаѓања:
  1.861
  Пол:
  Женски
  Прашањето е дали го гледаш вистинскиот профил. Јас како што знам Франко (Хулиан) е во врска со Ори и во приватен живот, или како да кажам. :D
   
 12. Cvetetto

  Cvetetto Популарен член

  Се зачлени на:
  8 септември 2011
  Пораки:
  2.834
  Допаѓања:
  1.891
  Пол:
  Женски
  Oвај ко да незнај како се бакнува :tmi: :@ :wasntme:
  [​IMG]
   
 13. Cvetetto

  Cvetetto Популарен член

  Се зачлени на:
  8 септември 2011
  Пораки:
  2.834
  Допаѓања:
  1.891
  Пол:
  Женски
  Видете го ова,ќе се случува во иднина -Beso Spiderman ↓↑ :inlove: :inlove: :tmi: :lol: :lol:
  [​IMG]
   
 14. Seashell31

  Seashell31 Популарен член

  Се зачлени на:
  21 септември 2013
  Пораки:
  736
  Допаѓања:
  727
  Пол:
  Женски
  Каде ја гледате серијава? И дали ја има некаде со превод на англиски?
   
 15. Cvetetto

  Cvetetto Популарен член

  Се зачлени на:
  8 септември 2011
  Пораки:
  2.834
  Допаѓања:
  1.891
  Пол:
  Женски
  ^Посалбо.Серијата ја гледаме на нет т.е на Youtube.
  http://www.youtube.com/watch?v=GQ2omxyOxEQ
  Ajaja jejejejej.........Конечно Азул и Франко ќе ја имаат Примера вес и Маја и Хоакин ќе се смуваат :inlove: :inlove: :inlove:
   
 16. Cvetetto

  Cvetetto Популарен член

  Се зачлени на:
  8 септември 2011
  Пораки:
  2.834
  Допаѓања:
  1.891
  Пол:
  Женски
  Омилената песна.
  ME DUELE TODO
  Hoy me duele todo
  y no siento nada
  Cruce el abismo
  creyendo que volaba

  Hoy salté al vacío
  porque me diste alas
  caí despacio
  y mis plumas desangradas

  Y rodé.... y grité
  lloré.... y sangré
  Y rodé.... y grité

  Sola fui a mi entierro
  y sola a mi parto
  y sola me morí
  y sola renací

  Tanto tiempo para
  para cambiar de piel
  y tanto grito y tanto miedo
  para despertar

  Y rodé.... y grité
  lloré.... y sangré
  y desperté... y me encontré

  Y rodé.... y grité
  lloré.... y sangré
  y desperté... y me encontré

  Hoy me duele todo….
  http://www.youtube.com/watch?v=wTLcXJ9XJKE
  Абе зошто не е прикачена на Youtube 10та епизода? :^) Веќе вторник сме.Уште неделата е имитувана :^) .
   
 17. Cvetetto

  Cvetetto Популарен член

  Се зачлени на:
  8 септември 2011
  Пораки:
  2.834
  Допаѓања:
  1.891
  Пол:
  Женски
  Ајде побргу нека дојде понеделник :inlove: :inlove:
  Женски 11 еп.ќе биди најуба.Сите ќе се измуват..Франко и Азул,пак заедно.
  А бре занаете кој е вистински син на Хусто,онај шо и ги даде апчињата на Азул :o
   
 18. Cvetetto

  Cvetetto Популарен член

  Се зачлени на:
  8 септември 2011
  Пораки:
  2.834
  Допаѓања:
  1.891
  Пол:
  Женски
 19. Cvetetto

  Cvetetto Популарен член

  Се зачлени на:
  8 септември 2011
  Пораки:
  2.834
  Допаѓања:
  1.891
  Пол:
  Женски
 20. Cvetetto

  Cvetetto Популарен член

  Се зачлени на:
  8 септември 2011
  Пораки:
  2.834
  Допаѓања:
  1.891
  Пол:
  Женски