Сојузници (Aliados)

Дискусија во 'Серии и емисии' започната од tea4e, 19 јули 2013.

 1. Cvetetto

  Cvetetto Популарен член

  Се зачлени на:
  8 септември 2011
  Пораки:
  2.834
  Допаѓања:
  1.891
  Пол:
  Женски
 2. Cvetetto

  Cvetetto Популарен член

  Се зачлени на:
  8 септември 2011
  Пораки:
  2.834
  Допаѓања:
  1.891
  Пол:
  Женски
 3. Cvetetto

  Cvetetto Популарен член

  Се зачлени на:
  8 септември 2011
  Пораки:
  2.834
  Допаѓања:
  1.891
  Пол:
  Женски
 4. Cvetetto

  Cvetetto Популарен член

  Се зачлени на:
  8 септември 2011
  Пораки:
  2.834
  Допаѓања:
  1.891
  Пол:
  Женски
 5. Cvetetto

  Cvetetto Популарен член

  Се зачлени на:
  8 септември 2011
  Пораки:
  2.834
  Допаѓања:
  1.891
  Пол:
  Женски
 6. tea4e

  tea4e Популарен член

  Се зачлени на:
  11 јули 2012
  Пораки:
  3.410
  Допаѓања:
  3.146
  Неколку епизоди немам изгледано,морам да ги изгледам. :|
   
 7. nevermet18

  nevermet18 Популарен член

  Се зачлени на:
  30 мај 2014
  Пораки:
  1.722
  Допаѓања:
  5.035
  Пол:
  Женски
  Јас сум на 6та епизода од втората сезона. Само толку сезони ли има?
  Инаку, овој стариот, многу е одвратен. И, премногу имиња има. До сега ги памтам: Ноа, Дејмон, Томас, Ема, Деви, Ијан, Гала, Венесија, Азул, Лус, Елена, Амбар, Матилда, Маја, Мара, Матијас, Мери. Другите, никако да ги запамтам. :D
   
 8. tea4e

  tea4e Популарен член

  Се зачлени на:
  11 јули 2012
  Пораки:
  3.410
  Допаѓања:
  3.146
  ^^Сега засега само 2 сезони се. :D
   
 9. Cvetetto

  Cvetetto Популарен член

  Се зачлени на:
  8 септември 2011
  Пораки:
  2.834
  Допаѓања:
  1.891
  Пол:
  Женски
  ^Најверојатно и последна,освен ако во меѓувреме немаат снимено 3та. :) Бидејќи актерите се зафатени сега со други серии.Инаку на 18,06 беше Gran Rex.Тоа има огромно за сериите на Крис Морена.
  Азул и Франко,немаат баш среќа :?: .Овај си ја изгоре раката,со пеглата на Азлу за коса :rofl:
   
 10. nevermet18

  nevermet18 Популарен член

  Се зачлени на:
  30 мај 2014
  Пораки:
  1.722
  Допаѓања:
  5.035
  Пол:
  Женски
  Јас веќе не ја гледам оваа серија. Досадни ми се последните епизоди. |(
   
 11. Cvetetto

  Cvetetto Популарен член

  Се зачлени на:
  8 септември 2011
  Пораки:
  2.834
  Допаѓања:
  1.891
  Пол:
  Женски
  ^Уште 6 епизоди и завршва значи 20 епизоди има.Ајде,нема крајот да го пропуштиш бе. :?:
   

  Прикачени фајлови:

  • Aliados.JPG
   Aliados.JPG
   Големина на фајлот:
   10,3 KB
   Прегледи:
   142
 12. Cvetetto

  Cvetetto Популарен член

  Се зачлени на:
  8 септември 2011
  Пораки:
  2.834
  Допаѓања:
  1.891
  Пол:
  Женски
 13. Cvetetto

  Cvetetto Популарен член

  Се зачлени на:
  8 септември 2011
  Пораки:
  2.834
  Допаѓања:
  1.891
  Пол:
  Женски
  Грешка во чекори 18 епизоди :lol: :lol: :lol: Срамота Цветанке...
  Како и да е,ајде и ова да го оствариме ]:)
  http://www.youtube.com/watch?v=zKV2UKrh61A
   
 14. tea4e

  tea4e Популарен член

  Се зачлени на:
  11 јули 2012
  Пораки:
  3.410
  Допаѓања:
  3.146
  Како бе завршува ? :(
  Ај бе, морам да седнам да ги изгледам овие неколку неизгледани епизоди. :|
   
 15. tea4e

  tea4e Популарен член

  Се зачлени на:
  11 јули 2012
  Пораки:
  3.410
  Допаѓања:
  3.146
  На 20 Јули во Gran Rex треба да настапат. :inlove:
   
 16. Cvetetto

  Cvetetto Популарен член

  Се зачлени на:
  8 септември 2011
  Пораки:
  2.834
  Допаѓања:
  1.891
  Пол:
  Женски
  На 18 јули ќе биди.Инаку има некој линкче од 15та епизода?Не можам да ја најдам :?: .Инаку 2та сезона има само 18 епизоди :) значи 15та,16та,17та и 18та.Едвај го чекам крајот :$ :inlove: :inlove:
   
 17. TrueReligion

  TrueReligion Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 јули 2010
  Пораки:
  160
  Допаѓања:
  172
  17 епизоди има втората сезона, јас колку што знам. Така да , уште 3 епизоди. Инаку ја нема уште 15 епизода дека вчера беше финалето во фудбалот. Најверојатно денеска ќе ја даваат :D
   
 18. Cvetetto

  Cvetetto Популарен член

  Се зачлени на:
  8 септември 2011
  Пораки:
  2.834
  Допаѓања:
  1.891
  Пол:
  Женски
  ^Да денес ќе ја даваат.Во 19:30(Агрентинско време).Сега видов Ори на фејс напиша.А бе кога беше 12та епизода Ори исто така напиша дека уште 6 епизоди и завршва :)
   
 19. tea4e

  tea4e Популарен член

  Се зачлени на:
  11 јули 2012
  Пораки:
  3.410
  Допаѓања:
  3.146
  Сеуште не е објавена 15-та епизода.

  Инаку изгледа дека крајот ќе биде ист како и во првата сезона...барем претпоставувам според тоа што го видов.
   
 20. Cvetetto

  Cvetetto Популарен член

  Се зачлени на:
  8 септември 2011
  Пораки:
  2.834
  Допаѓања:
  1.891
  Пол:
  Женски
  А бе планират последната да ја дадат т.е 15та!?Последната за сега емитувана.
  Синот на претседателот ќе ја силува Азул :(
  Се полека се исполнува од тоа што го виде Деви :| Изгледа дека глупо и ова сезона ќе заврши. :|