Сојузници (Aliados)

Дискусија во 'Серии и емисии' започната од tea4e, 19 јули 2013.

 1. Cvetetto

  Cvetetto Популарен член

  Се зачлени на:
  8 септември 2011
  Пораки:
  2.834
  Допаѓања:
  1.891
  Пол:
  Женски
  Денес е големиот ден!Денес актерите ќе настапуваат во GrandRex.
  Џенски јас 15та сеуште не можам да ја најдам некој случајно да не ја имам најдено?
  EДИТ:15та ќе се дава во недела на 20,07.Уна семана,антес :(
   
 2. tea4e

  tea4e Популарен член

  Се зачлени на:
  11 јули 2012
  Пораки:
  3.410
  Допаѓања:
  3.146
  Ау колку сакам денес да можeв да бидам во Gran Rex :(

  Од кога се чека 15-та епизода...
  Инаку изгледа Хусто повторно како и во последните епизоди од 1-ва сезона ќе ги зароби.
   
 3. Cvetetto

  Cvetetto Популарен член

  Се зачлени на:
  8 септември 2011
  Пораки:
  2.834
  Допаѓања:
  1.891
  Пол:
  Женски
  И јас теа4е,сигурна сум дека Кирс и актериве ќе приредат прекрасно шоу.И дека салата ќе биде полна.Штета што ние од МК не можиме да одиме таму,далеку ни е :( .
   
  На tea4e му/ѝ се допаѓа ова.
 4. tea4e

  tea4e Популарен член

  Се зачлени на:
  11 јули 2012
  Пораки:
  3.410
  Допаѓања:
  3.146
  ^^Сигурно дека ќе организираат.Крис секогаш го организира најдоброто.
  Инаку немаат толку многу песни со кој ќе настапат... :?:
   
 5. Cvetetto

  Cvetetto Популарен член

  Се зачлени на:
  8 септември 2011
  Пораки:
  2.834
  Допаѓања:
  1.891
  Пол:
  Женски
  Па од стариот албум кои што беа и плус 2-3 нови песни.Онаа Мањана и на Франко,мислам уште една имаа нова.И франко има сега нова песна.Спотот со Азул му е. ;) Еве го Eres се вика песната :)
  http://www.youtube.com/watch?v=eYOXnjKoplY
  Инаку еве ја бившата на Франко(Хулијан)
  http://www.youtube.com/watch?v=vfjkbIiHpco
  А сега е во врска со Азул(Ориана)
   
 6. tea4e

  tea4e Популарен член

  Се зачлени на:
  11 јули 2012
  Пораки:
  3.410
  Допаѓања:
  3.146
  Зборот ми беше,во споредба со Ангели имаат многу помалку.Нема врска и онака им се убави.

  Инаку Џени,Ори и Мариел имаат препеано неколку, а и некои нови имаат гледам.
   
 7. Cvetetto

  Cvetetto Популарен член

  Се зачлени на:
  8 септември 2011
  Пораки:
  2.834
  Допаѓања:
  1.891
  Пол:
  Женски
  Еве ги после Рекс,едно селфи манаа :)

  Cumpliendo nuestro sueño juntos :l: -Lola Morán-на нејзиниот ФБ профил
  [​IMG]
  Еве и од Рекс нешто
  [​IMG]
   
 8. tea4e

  tea4e Популарен член

  Се зачлени на:
  11 јули 2012
  Пораки:
  3.410
  Допаѓања:
  3.146
  На официјалната има многу слики,но не може да се копира ,па не можам да ги ставам.

  Инаку дајте кој има од Алиадос фб профил,да не е лажен.
   
 9. Cvetetto

  Cvetetto Популарен член

  Се зачлени на:
  8 септември 2011
  Пораки:
  2.834
  Допаѓања:
  1.891
  Пол:
  Женски
 10. tea4e

  tea4e Популарен член

  Се зачлени на:
  11 јули 2012
  Пораки:
  3.410
  Допаѓања:
  3.146
 11. Cvetetto

  Cvetetto Популарен член

  Се зачлени на:
  8 септември 2011
  Пораки:
  2.834
  Допаѓања:
  1.891
  Пол:
  Женски
  Не Хоакин е со една друга.И таа е актерка.Дури еднаш и споделија слика со нивен бакнеж :)-Барем беше со неа до пред некој месец,ако се немаат скарано :)
   
 12. TrueReligion

  TrueReligion Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 јули 2010
  Пораки:
  160
  Допаѓања:
  172
  Денеска треба да се емитува 15 епизода.Само што,прашањето е дали ќе биде ставена на Интернет вечерва.
  Инаку јас некаде читав дека Франко ќе го спречи силувањето на Луз.
   
 13. tea4e

  tea4e Популарен член

  Се зачлени на:
  11 јули 2012
  Пораки:
  3.410
  Допаѓања:
  3.146
  Ќе се случи се` она што Деви го виде. А според тоа крајот нема да биде задоволителен. :|

  Инаку колку години да имаат Хоакин и Каро во приватен ?
   
 14. Cvetetto

  Cvetetto Популарен член

  Се зачлени на:
  8 септември 2011
  Пораки:
  2.834
  Допаѓања:
  1.891
  Пол:
  Женски
 15. Cvetetto

  Cvetetto Популарен член

  Се зачлени на:
  8 септември 2011
  Пораки:
  2.834
  Допаѓања:
  1.891
  Пол:
  Женски
  Eве ги :13,14 и последната излезена едпизода 15,по2 недели чекање ;)
  Aliados-2° Temporada Capítulo 13
  Aliados-2° Temporada Capítulo 14
  Aliados-2° Temporada Capítulo 15

  Инаку остана уште 3 епизоди :) и завршва АЛИАДОС. :(

  Женски јас мислам дека овај лошиот Хусто,е друг Хусто.Дојден од некој друг паралелен универзум. :^) Бидејќи видете го разговорот на Ноа и Хусто во 15 еп. :^) .Чуден е:Хусто му вели на Ноа дека е горд на него. :!: Дури и го приведуваат.Можеби онај лошиот Хусто има дојдено од друг универзум,во кој владее.Па можи го има киднапирано овај Хусто и сега го користи демек е негде затворен.За да може слободно да владее.Нешто не штима ама тоа е.-ОВА Е МОЕ ПРЕДВРЕМЕНО МИСЛЕЊЕ ЗА СЛУЧКИТЕ.ЌЕ ВИДЕМЕ ШТО НАЗВИСТИНА ЌЕ СЕ ДЕШАВА

  Изгледа во наредната епизода Мило ќе ја силува Азул. :( Ама добро Франко ќе го претепа,НИКОЈ не смеј на Франко женската да ја чепне. ;) Леле како ќе ги ставаат.Дури и родителите ќе им ги заробат :(
   
 16. tea4e

  tea4e Популарен член

  Се зачлени на:
  11 јули 2012
  Пораки:
  3.410
  Допаѓања:
  3.146
  Аман што се случува ? :(
  Јас како што се соживувам со ликовите ,случките и се` тоа...

  Кој ќе ја дочека следната епизода бе... :|
   
 17. Cvetetto

  Cvetetto Популарен член

  Се зачлени на:
  8 септември 2011
  Пораки:
  2.834
  Допаѓања:
  1.891
  Пол:
  Женски
  Фала Богу не сум едниствена во МК која е луда по Алиадос :D .Неможам готово.Луда сум по нив уште од почетокот :angel: .Добро е што постоиш теа4е :) .И јас едвај ја чекам 16та епизода.Штета што ќе заврши :( .Уште малку остана :angel: .
  Абе дечки има некаков абер Крис Морена да снима нова серија? :^)
   
  На tea4e му/ѝ се допаѓа ова.
 18. tea4e

  tea4e Популарен член

  Се зачлени на:
  11 јули 2012
  Пораки:
  3.410
  Допаѓања:
  3.146
  Не дека сум толку опседната со серијава,едноставно ми е интересна. :D
   
 19. Cvetetto

  Cvetetto Популарен член

  Се зачлени на:
  8 септември 2011
  Пораки:
  2.834
  Допаѓања:
  1.891
  Пол:
  Женски
  Леле нека се објавив 16та,не се чека веќе.Франко нека го истепа Мило!!
   
 20. nevermet18

  nevermet18 Популарен член

  Се зачлени на:
  30 мај 2014
  Пораки:
  1.729
  Допаѓања:
  5.084
  Пол:
  Женски
  Имам неколку епизоди скокнато, па не сум баш во тек и не ми е јасно.
  Што се случува со Инти?