Сојузници (Aliados)

Дискусија во 'Серии и емисии' започната од tea4e, 19 јули 2013.

 1. tea4e

  tea4e Популарен член

  Се зачлени на:
  11 јули 2012
  Пораки:
  3.410
  Допаѓања:
  3.146
  ^^Како мислиш што се случува ?
   
 2. Cvetetto

  Cvetetto Популарен член

  Се зачлени на:
  8 септември 2011
  Пораки:
  2.834
  Допаѓања:
  1.891
  Пол:
  Женски
  ^Мисли на ова нели првин збраше со Ноа(не ми текнува кој беше),па после покажа сцена каде е хипнотизиран.Инаку што се случувало ќе кажа во 16та епизода.Утре ќе видиме :)
   
 3. nevermet18

  nevermet18 Популарен член

  Се зачлени на:
  30 мај 2014
  Пораки:
  1.729
  Допаѓања:
  5.084
  Пол:
  Женски
  ^ Да, на тоа мислев. :)
  И нели отиде во затвор овој Хусто, а на таа сцената тој беше таму и му зборуваше на тој другиот. Се` ми делува некако без смисла.
   
 4. tea4e

  tea4e Популарен член

  Се зачлени на:
  11 јули 2012
  Пораки:
  3.410
  Допаѓања:
  3.146
  ^Taa сцената со него и со Хусто мислам дека е всушност со Матиас. :?:
   
 5. nevermet18

  nevermet18 Популарен член

  Се зачлени на:
  30 мај 2014
  Пораки:
  1.729
  Допаѓања:
  5.084
  Пол:
  Женски
  ^
  Епа Матијас и Инти е истиот, нема везе со кое име се кажува, нели? :?:
   
 6. TrueReligion

  TrueReligion Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 јули 2010
  Пораки:
  160
  Допаѓања:
  172
  Иста личност се Матијас и Инти ама физички, наизглед. Но, Матијас е човечко битие, а Инти е ser de luz(битие од светлина) па кога Инти доаѓа на Земјата(нели ради Мисијата), Матијас му го позајмува телото.Физички Инти е Матијас и Матијас е Инти, ама во однос на битијата не се работи за исти нешта. Матијас постои како личност,a Инти е само битие од светлина што го користи телото на Матијас.

  E сега, што и како се случува и дали тоа е однесување на Инти или Матијас ќе дознаеме во 16та епизода претпоставувам :)
   
 7. nevermet18

  nevermet18 Популарен член

  Се зачлени на:
  30 мај 2014
  Пораки:
  1.729
  Допаѓања:
  5.084
  Пол:
  Женски
  ^
  А кога ќе излезе 16та епизода? :D
   
 8. Cvetetto

  Cvetetto Популарен член

  Се зачлени на:
  8 септември 2011
  Пораки:
  2.834
  Допаѓања:
  1.891
  Пол:
  Женски
 9. nevermet18

  nevermet18 Популарен член

  Се зачлени на:
  30 мај 2014
  Пораки:
  1.729
  Допаѓања:
  5.084
  Пол:
  Женски
  Конечно. :D
  Кој ден излегуваат?
   
 10. Cvetetto

  Cvetetto Популарен член

  Се зачлени на:
  8 септември 2011
  Пораки:
  2.834
  Допаѓања:
  1.891
  Пол:
  Женски
  ^ Недела во Аргентина.Понеделник на Youtube :)
  Инаку на 2ри август ќе има уште еден Grand Rex од Aliados,воедно и последен настап на Aliados.Изгледа дека Aliados завршува,можно е уште една епизода да е останата.И ADIOS ALIADOS PARA SIEMPRE! :(
   
 11. nevermet18

  nevermet18 Популарен член

  Се зачлени на:
  30 мај 2014
  Пораки:
  1.729
  Допаѓања:
  5.084
  Пол:
  Женски
  Мене баш ми станаа интересни, они ќе завршуваат. :(
   
 12. tea4e

  tea4e Популарен член

  Се зачлени на:
  11 јули 2012
  Пораки:
  3.410
  Допаѓања:
  3.146
  Eте ти објасни TrueReligion.
  Матиас и Инти се всушност различни иако се исто тело.Матиас е всушност мртов,нели Франко го уби,и во неговото тело е Инти.Исто како што и Венесија и сите останати се во друго тело.
  И мислам дека всушност Матиас ,личноста,е заробен од Хусто ,па затоа беше таа сцена. :?:
   
 13. Cvetetto

  Cvetetto Популарен член

  Се зачлени на:
  8 септември 2011
  Пораки:
  2.834
  Допаѓања:
  1.891
  Пол:
  Женски
  И сега последната ќе можиме во понеделник да ја гледаме,така?
   
 14. tea4e

  tea4e Популарен член

  Се зачлени на:
  11 јули 2012
  Пораки:
  3.410
  Допаѓања:
  3.146
  На 2-ри август се во Gran Rex воедно за последната епизода,па така да до понеделник треба да е прикачена.
   
 15. Cvetetto

  Cvetetto Популарен член

  Се зачлени на:
  8 септември 2011
  Пораки:
  2.834
  Допаѓања:
  1.891
  Пол:
  Женски
  Eве ја и последната епизода од нашите Aliados.Така заврши и уште една серија на Крис Морена.
  Сега ја немам изгледано епизодава,одма самошто ја најдов,ја пикачвам и овде да не ја барате ;) .После ќе пишам што мислам..Одам да ја гледам :rofl: :rofl:
  http://www.youtube.com/watch?v=uwW7memf4dc
   
 16. Cvetetto

  Cvetetto Популарен член

  Се зачлени на:
  8 септември 2011
  Пораки:
  2.834
  Допаѓања:
  1.891
  Пол:
  Женски
  Пак јас..
  ААуу цела ова серија била посветена на Роу (Romina Yan),ќерката на Крис,која во 2010 год.почина :( .
  Инаку Роу има три деца и тие се викаат Валентин,Франко и АзулТомас,се вика нејзиниот брат.Затоа и локалот се викал„Живее Ро“.Yan и e кратенка од презимето.Па затоа и тој Јан се викаше.А пак Inti Yankelevich,се вика внукот на Крис,од нејзиниот син.
  Значи буквало се е поврзано за Роу,и сите блиски.Секоја и чест на Крис,прекрасна серија направи во чест на нејзината ќерка.А Софиа се вика жената на Томас :)

  Искрена крајот малки и тажен е. :| Валентин и Деби се разделуваат,Амбар и Гопал повеќе нема да се заедно.Венеција и Ноа.Ами и овај Матиајас дали ќе се сеќава на Софиа. |( Овај Јан ќе ја барал реалната Гала.Маја ќе си го барала нејзиниот принц и ако го сака него. :fubar: .Алал им вера на Франко и Азул,само тие останаа заедно,вечна им љубов!
  Ами бендот на крај Aliados :lol: ,Франко и Валентин само устите ги отвараа,ни пееја,ни ништо. :?: .Сепак убаво беше, :!: и нереално.Онака целава серија беше да избегаш од сегашноста,реалноста.Да отидеш во поинаков свет.Во пошарен,поубав свет.Свет каде никогаш не се умира,каде не постои смрт.Туку едноставно се трансформираат во светлина.Која само децата и животните ја гледаат :$

  Кастингот за Алиадос..
  http://www.youtube.com/watch?v=ytwkwIUjzik
   
 17. tea4e

  tea4e Популарен член

  Се зачлени на:
  11 јули 2012
  Пораки:
  3.410
  Допаѓања:
  3.146
  Време е да ја изгледаме последната епизода и да кажеме Адиос Алиадос :(
   
 18. Cvetetto

  Cvetetto Популарен член

  Се зачлени на:
  8 септември 2011
  Пораки:
  2.834
  Допаѓања:
  1.891
  Пол:
  Женски
  Eве ви од Рекс 2014 нешто.Блазе му на оние кои биле таму.Инаку ќе има уште 2 Рекс.На 9ти и 10ти август.Најверојатно поради,што многу сакаат да одат.
  http://www.youtube.com/watch?v=uK2KcxfSIVA

  И каде се прикључи во серијава сестрата на Канде(Тефи),никаде ја немаше :^) .Лажги со опашки :^)
   
 19. Tina12

  Tina12 Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 април 2011
  Пораки:
  73
  Допаѓања:
  8
  Мислам да почнам да ја гледам ама некако многу ми е клише..Како целата серија да е ефтина копија на Ангели..Диру и тоа што видов од трејлерот има снимки на истите места на кои се снимаа последните две сеззони на Ангели.Може ли некој да ми каже дали серијата е како што изгледа и дали да трошам време на неа..? :?:
   
 20. Cvetetto

  Cvetetto Популарен член

  Се зачлени на:
  8 септември 2011
  Пораки:
  2.834
  Допаѓања:
  1.891
  Пол:
  Женски
  Ни најмалку не е копија на Ангели.И нема баш исти места од Ангели.Како што имам кажано погоре,серијава е посветена на Роу.И се работи за душата на луѓето.Нема зборови да се објасни.Барем немам јас во моментов :) Почни да ја гледаш.Нема што да изгубиш серијава има само 40 епиздои.(23-1ва сезона,17-2ра).И да серијата само што заврши. :angel: