1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Со и без шминка = 2 различни личности

Дискусија во 'Лице' започната од Snow-Queen, 3 март 2015.

  1. Snow-Queen

    Snow-Queen Форумски идол

    Се зачлени на:
    3 ноември 2011
    Пораки:
    15.266
    Допаѓања:
    15.011
    Пол:
    Женски
    Кога шминкерот е уметник, обичната девојка може да ја претвори во модел од насловните страни на списанијата
    Ова се делата на либанскиот шминкер Самир Хузами, кој ја има токму таа моќ, обичните девојки да ги претвора во топ модели. Уживајте во магијата што ја прави Самир само со помош на шминка.
    [​IMG] [​IMG] [​IMG] [​IMG] [​IMG] [​IMG] [​IMG] [​IMG] [​IMG] [​IMG]
     
    На joy1, okcenzi, crazylady и 11 други им се допаѓа ова.
  2. Angel4eeee

    Angel4eeee Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 февруари 2013
    Пораки:
    529
    Допаѓања:
    336
    Пол:
    Женски
    :o Навистина човеков има вешти раце :nod: ама па секој ден вака не може лицето трпи нели пудрата го суши. Најдобро е малку за да изгледа како многу ;)
     
  3. girl-miri

    girl-miri Форумски идол

    Се зачлени на:
    19 октомври 2011
    Пораки:
    7.698
    Допаѓања:
    19.879
    Пол:
    Женски
    da mu kazam prva slika na edna licnost i poslednata slika od edna devojka,ke mi kaze pa sto poubava e ova 2va :D :D

    sto ti pravi sminkata.
     
  4. Hipica

    Hipica Форумски идол

    Се зачлени на:
    31 декември 2009
    Пораки:
    14.369
    Допаѓања:
    14.818
    Е да бе, финалниов резултат да брце човек прст, да му заглави во пудра. Не фала.
     
    На XMaN, 3m43, Mishela и 6 други им се допаѓа ова.
  5. crimson

    crimson Форумски идол

    Се зачлени на:
    14 декември 2011
    Пораки:
    3.948
    Допаѓања:
    51.307
    Пол:
    Женски
    Повеќето од девојкиве без или со минимална шминка според мене се поубави од финалниот резултат. Премногу портокалово за мој вкус.
     
    На sparklie, babyblond, Hipica и 8 други им се допаѓа ова.
  6. Elena69221

    Elena69221 Популарен член

    Се зачлени на:
    8 август 2011
    Пораки:
    2.352
    Допаѓања:
    3.519
    Пол:
    Женски
    Па добро, крајниот резултат не е за секој ден, туку само за посебни прилики. Чуда прави човекот, буквално 2 различни личности.
    Јас не поднесувам ни приближно волку шминка, ама на пример првата девојка ми е многу поубава со шминка.
     
    На oblace1, girl-miri и mackica1 им се допаѓа ова.
  7. mackica1

    mackica1 Популарен член

    Се зачлени на:
    3 јануари 2012
    Пораки:
    469
    Допаѓања:
    1.721
    Пол:
    Женски
    Се согласувам дека шминката е too much но дефинитивно се поубави во финалниот резултат.
     
  8. crimson

    crimson Форумски идол

    Се зачлени на:
    14 декември 2011
    Пораки:
    3.948
    Допаѓања:
    51.307
    Пол:
    Женски
    Уште една работа во финалниот резултат е што се сликани од друг агол, во кој и без шминка би испаднале подобро :)
     
    На cooll, cresa-jagoda, kjukli и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  9. mime87

    mime87 Популарен член

    Се зачлени на:
    1 октомври 2010
    Пораки:
    3.956
    Допаѓања:
    6.949
    Пол:
    Женски
    Затоа искрено не претпочитам јака шминка,заради толкавата разлика од тоа реално какви што сме...За посебни прилики да ама за секој викенд работа итн.не сакам јака шминка...
    Сакам умерена средена кожата да изгледа здраво а останатото само да се истакнати цртите...Инаку секоја чест за способноста на ваквите професионални шминкери,ама жените го претераја со секојдневното контурирање што не го бидува не го бидува...
     
    На Feminka22 и crimson им се допаѓа ова.
  10. Giovanna

    Giovanna Популарен член

    Се зачлени на:
    20 јануари 2011
    Пораки:
    1.944
    Допаѓања:
    10.075
    Мене пола девојки како прљави ми се во ликот :^) Не знам што мода ќе беше ова со контурирањево ама за мој вкус ептен е кич. Не треба тоа толку да се познава дека се шминкани во десет слоеви, многу вештачки изгледа како грниња се.
    Секогаш ми бил сто пати попривлечен природниот изглед, ко да не си се трудел нешто премногу. Е такво нешто кога ќе видам се воодушевувам, па макар и 15 слоја на шминка да има, ама никој да не може да претпостави.
     
    На MacenceEna, Love86, IamSexyAndIKnowIt и 11 други им се допаѓа ова.
  11. koritsaki

    koritsaki Moderator Член на тимот

    Се зачлени на:
    1 март 2010
    Пораки:
    17.880
    Допаѓања:
    102.911
    Пол:
    Женски
    Јас разбирам контурирање да се користи кај тие тв ѕвезди , да изгледаат поубаво на камера итн , но имам читано дека девојки секојдневно си го контурираат лицето за да изгледаат вака , мене тоа ми е too much. И јас сум повеќе за поприроден изглед
     
    На Taccka, crimson, Rose96 и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  12. peperutka87

    peperutka87 Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 јули 2011
    Пораки:
    764
    Допаѓања:
    535
    Пол:
    Женски
  13. Sunshine.Sunshine

    Sunshine.Sunshine Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 јули 2014
    Пораки:
    1.202
    Допаѓања:
    2.564
    Пол:
    Женски
    Ваква шминка не е секојдневна. И да, премногу е, премногу пудра.
    Според мене, поубаво е минимална шминка, колку да се прикријат несовршеностите, кои секој ги има. Па дури, не мора и тоа.
    И некои девојки носат шминка, се навикнуваат на "совршено'' лице, без маани и недостатоци, и потоа никаде не излегуваат без шминка, што навистина не е добро.
     
    На QweenSM и rainbowec им се допаѓа ова.
  14. Hipica

    Hipica Форумски идол

    Се зачлени на:
    31 декември 2009
    Пораки:
    14.369
    Допаѓања:
    14.818
    А зошто некој би сакал да изгледа тотално различно во посебни прилики? Никогаш не го разбрав ова...
     
    На 3m43, Bozica1980 и MissDior им се допаѓа ова.
  15. Elena69221

    Elena69221 Популарен член

    Се зачлени на:
    8 август 2011
    Пораки:
    2.352
    Допаѓања:
    3.519
    Пол:
    Женски
    Не можам со сигурност да ти одговорам на тоа прашање зашто јас сум за поприроден изглед, за 10 минути завршувам со шминкање.
    Има луѓе кои веројатно не се задоволни од природниот изглед, па преку шминка целат кон тоа да бидат поубави и се доведуваат до степен да бидат непрепознатливи. Пример за тоа се матурските шминки, ама тоа е друга тема на муабет.
     
  16. Any05

    Any05 Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 март 2015
    Пораки:
    211
    Допаѓања:
    364
    Пол:
    Женски
    Што е многу, многу е :)
     
  17. x-MajaEsposito-x

    x-MajaEsposito-x Популарен член

    Се зачлени на:
    8 март 2013
    Пораки:
    1.731
    Допаѓања:
    3.498
    Пол:
    Женски
    Секој си има различно мислење. Јас сум за ептен природен изглед и ваква обилна шминка неможам воопшто да поднесам повеќе од 2 часа. Али секој со мислењето, повеќето сакаат да експериментираат
     
    На Hipica и mirandaa им се допаѓа ова.
  18. olisity

    olisity Активен член

    Се зачлени на:
    14 декември 2013
    Пораки:
    6
    Допаѓања:
    2
    Човеков е професионалец, буквално прави чуда. Но се разбира ова не е за секој ден, за некоја посебна пригода, убаво е да те видат во друго светло, со повеќе шминка, дотерана итн .
     
  19. rainbowec

    rainbowec Популарен член

    Се зачлени на:
    7 јуни 2010
    Пораки:
    795
    Допаѓања:
    5.083
    Пол:
    Женски
    Да убаво изгледа онака професионално, али ја никад не би сакала да имам на мене волку шминка, премногу вештачки ми изгледа.
    Има пригоди кои што нормално бараат малку повеќе шминка, но сето тоа да биде умерено и суптилно, да изгледа природно и ненападно.
     
  20. DesertGirl

    DesertGirl Истакнат член

    Се зачлени на:
    11 јануари 2014
    Пораки:
    156
    Допаѓања:
    1.365
    Пол:
    Женски
    фино изгледа но е премногу и сепак шо ќе кажи лицето од толку шминка до некаде треба и реалниот изглед на женското да се знаи а не ајде ќе а маскираме
    да појди на капење дечко со една ваква има со да види ќе го замати цел базент или пак под туш хорори :D:D:D:D:D
     
    На citiesinflames и BoyL им се допаѓа ова.