1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Со и без шминка = 2 различни личности

Дискусија во 'Лице' започната од Snow-Queen, 3 март 2015.

 1. Snow-Queen

  Snow-Queen Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 ноември 2011
  Пораки:
  15.266
  Допаѓања:
  15.011
  Пол:
  Женски
  Кога шминкерот е уметник, обичната девојка може да ја претвори во модел од насловните страни на списанијата
  Ова се делата на либанскиот шминкер Самир Хузами, кој ја има токму таа моќ, обичните девојки да ги претвора во топ модели. Уживајте во магијата што ја прави Самир само со помош на шминка.
  [​IMG] [​IMG] [​IMG] [​IMG] [​IMG] [​IMG] [​IMG] [​IMG] [​IMG] [​IMG]
   
  На joy1, okcenzi, crazylady и 11 други им се допаѓа ова.
 2. Angel4eeee

  Angel4eeee Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 февруари 2013
  Пораки:
  529
  Допаѓања:
  336
  Пол:
  Женски
  :o Навистина човеков има вешти раце :nod: ама па секој ден вака не може лицето трпи нели пудрата го суши. Најдобро е малку за да изгледа како многу ;)
   
 3. girl-miri

  girl-miri Форумски идол

  Се зачлени на:
  19 октомври 2011
  Пораки:
  7.698
  Допаѓања:
  19.879
  Пол:
  Женски
  da mu kazam prva slika na edna licnost i poslednata slika od edna devojka,ke mi kaze pa sto poubava e ova 2va :D :D

  sto ti pravi sminkata.
   
 4. Hipica

  Hipica Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 декември 2009
  Пораки:
  14.369
  Допаѓања:
  14.818
  Е да бе, финалниов резултат да брце човек прст, да му заглави во пудра. Не фала.
   
  На XMaN, 3m43, Mishela и 6 други им се допаѓа ова.
 5. crimson

  crimson Форумски идол

  Се зачлени на:
  14 декември 2011
  Пораки:
  3.948
  Допаѓања:
  51.307
  Пол:
  Женски
  Повеќето од девојкиве без или со минимална шминка според мене се поубави од финалниот резултат. Премногу портокалово за мој вкус.
   
  На sparklie, babyblond, Hipica и 8 други им се допаѓа ова.
 6. Elena69221

  Elena69221 Популарен член

  Се зачлени на:
  8 август 2011
  Пораки:
  2.352
  Допаѓања:
  3.519
  Пол:
  Женски
  Па добро, крајниот резултат не е за секој ден, туку само за посебни прилики. Чуда прави човекот, буквално 2 различни личности.
  Јас не поднесувам ни приближно волку шминка, ама на пример првата девојка ми е многу поубава со шминка.
   
  На oblace1, girl-miri и mackica1 им се допаѓа ова.
 7. mackica1

  mackica1 Популарен член

  Се зачлени на:
  3 јануари 2012
  Пораки:
  469
  Допаѓања:
  1.721
  Пол:
  Женски
  Се согласувам дека шминката е too much но дефинитивно се поубави во финалниот резултат.
   
 8. crimson

  crimson Форумски идол

  Се зачлени на:
  14 декември 2011
  Пораки:
  3.948
  Допаѓања:
  51.307
  Пол:
  Женски
  Уште една работа во финалниот резултат е што се сликани од друг агол, во кој и без шминка би испаднале подобро :)
   
  На cooll, cresa-jagoda, kjukli и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 9. mime87

  mime87 Популарен член

  Се зачлени на:
  1 октомври 2010
  Пораки:
  3.956
  Допаѓања:
  6.949
  Пол:
  Женски
  Затоа искрено не претпочитам јака шминка,заради толкавата разлика од тоа реално какви што сме...За посебни прилики да ама за секој викенд работа итн.не сакам јака шминка...
  Сакам умерена средена кожата да изгледа здраво а останатото само да се истакнати цртите...Инаку секоја чест за способноста на ваквите професионални шминкери,ама жените го претераја со секојдневното контурирање што не го бидува не го бидува...
   
  На Feminka22 и crimson им се допаѓа ова.
 10. Giovanna

  Giovanna Популарен член

  Се зачлени на:
  20 јануари 2011
  Пораки:
  1.944
  Допаѓања:
  10.075
  Мене пола девојки како прљави ми се во ликот :^) Не знам што мода ќе беше ова со контурирањево ама за мој вкус ептен е кич. Не треба тоа толку да се познава дека се шминкани во десет слоеви, многу вештачки изгледа како грниња се.
  Секогаш ми бил сто пати попривлечен природниот изглед, ко да не си се трудел нешто премногу. Е такво нешто кога ќе видам се воодушевувам, па макар и 15 слоја на шминка да има, ама никој да не може да претпостави.
   
  На MacenceEna, Love86, IamSexyAndIKnowIt и 11 други им се допаѓа ова.
 11. koritsaki

  koritsaki Moderator Член на тимот

  Се зачлени на:
  1 март 2010
  Пораки:
  17.863
  Допаѓања:
  102.796
  Пол:
  Женски
  Јас разбирам контурирање да се користи кај тие тв ѕвезди , да изгледаат поубаво на камера итн , но имам читано дека девојки секојдневно си го контурираат лицето за да изгледаат вака , мене тоа ми е too much. И јас сум повеќе за поприроден изглед
   
  На Taccka, crimson, Rose96 и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 12. peperutka87

  peperutka87 Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 јули 2011
  Пораки:
  764
  Допаѓања:
  535
  Пол:
  Женски
 13. Sunshine.Sunshine

  Sunshine.Sunshine Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 јули 2014
  Пораки:
  1.202
  Допаѓања:
  2.564
  Пол:
  Женски
  Ваква шминка не е секојдневна. И да, премногу е, премногу пудра.
  Според мене, поубаво е минимална шминка, колку да се прикријат несовршеностите, кои секој ги има. Па дури, не мора и тоа.
  И некои девојки носат шминка, се навикнуваат на "совршено'' лице, без маани и недостатоци, и потоа никаде не излегуваат без шминка, што навистина не е добро.
   
  На QweenSM и rainbowec им се допаѓа ова.
 14. Hipica

  Hipica Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 декември 2009
  Пораки:
  14.369
  Допаѓања:
  14.818
  А зошто некој би сакал да изгледа тотално различно во посебни прилики? Никогаш не го разбрав ова...
   
  На 3m43, Bozica1980 и MissDior им се допаѓа ова.
 15. Elena69221

  Elena69221 Популарен член

  Се зачлени на:
  8 август 2011
  Пораки:
  2.352
  Допаѓања:
  3.519
  Пол:
  Женски
  Не можам со сигурност да ти одговорам на тоа прашање зашто јас сум за поприроден изглед, за 10 минути завршувам со шминкање.
  Има луѓе кои веројатно не се задоволни од природниот изглед, па преку шминка целат кон тоа да бидат поубави и се доведуваат до степен да бидат непрепознатливи. Пример за тоа се матурските шминки, ама тоа е друга тема на муабет.
   
 16. Any05

  Any05 Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 март 2015
  Пораки:
  211
  Допаѓања:
  364
  Пол:
  Женски
  Што е многу, многу е :)
   
 17. x-MajaEsposito-x

  x-MajaEsposito-x Популарен член

  Се зачлени на:
  8 март 2013
  Пораки:
  1.731
  Допаѓања:
  3.498
  Пол:
  Женски
  Секој си има различно мислење. Јас сум за ептен природен изглед и ваква обилна шминка неможам воопшто да поднесам повеќе од 2 часа. Али секој со мислењето, повеќето сакаат да експериментираат
   
  На Hipica и mirandaa им се допаѓа ова.
 18. olisity

  olisity Активен член

  Се зачлени на:
  14 декември 2013
  Пораки:
  6
  Допаѓања:
  2
  Човеков е професионалец, буквално прави чуда. Но се разбира ова не е за секој ден, за некоја посебна пригода, убаво е да те видат во друго светло, со повеќе шминка, дотерана итн .
   
 19. rainbowec

  rainbowec Популарен член

  Се зачлени на:
  7 јуни 2010
  Пораки:
  795
  Допаѓања:
  5.083
  Пол:
  Женски
  Да убаво изгледа онака професионално, али ја никад не би сакала да имам на мене волку шминка, премногу вештачки ми изгледа.
  Има пригоди кои што нормално бараат малку повеќе шминка, но сето тоа да биде умерено и суптилно, да изгледа природно и ненападно.
   
 20. DesertGirl

  DesertGirl Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 јануари 2014
  Пораки:
  156
  Допаѓања:
  1.365
  Пол:
  Женски
  фино изгледа но е премногу и сепак шо ќе кажи лицето од толку шминка до некаде треба и реалниот изглед на женското да се знаи а не ајде ќе а маскираме
  да појди на капење дечко со една ваква има со да види ќе го замати цел базент или пак под туш хорори :D:D:D:D:D
   
  На citiesinflames и BoyL им се допаѓа ова.