1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Со и без шминка = 2 различни личности

Дискусија во 'Лице' започната од Snow-Queen, 3 март 2015.

  1. Kukla994

    Kukla994 Форумски идол

    Се зачлени на:
    19 ноември 2014
    Пораки:
    4.682
    Допаѓања:
    46.940
    E taka ide zborot de, ako ne celo pakovanje ama polovina Ama mislam vo celost sose toa za konturiranje, pa pod ocite drugo nad ocite drugo I sl. Inaku da ova e od instagram, samo sakav da ja stavam sto e prikladna na temava da se vidi razlikata. A sto mu se kvalitetni pudrite I seta kozmetika nemam zborovi , I za sto lepat mnogu mnogu lepat nemaat nisto prirodno odkako ke se nasminkaat (ova go kazuvam opsto ne licno za devojkava) :)
     
  2. Minnie 1

    Minnie 1 Форумски идол

    Се зачлени на:
    5 декември 2014
    Пораки:
    2.373
    Допаѓања:
    27.407
    Пол:
    Женски
    Bas ova mi se vrti vo glava koga ke vidam nekoi devojki..(facepalm) #PrirodnoSiEprirodno


    FB_IMG_1428578944912.jpg
     
    На joy1, Slatkarka94 и Negovata Mawecka им се допаѓа ова.
  3. Negovata Mawecka

    Negovata Mawecka Активен член

    Се зачлени на:
    21 јули 2015
    Пораки:
    21
    Допаѓања:
    3
    Пол:
    Женски
    Божее на што личат овие?Пудра и се е можно.Ако е во тоа убавината..Да и мавнеш шамар цел Балкан ке се угуши од пудра..Тоа е..Па коа ке ги видам некој на 12 години со пудра е веке ми се лоши..
     
  4. tamche995

    tamche995 Популарен член

    Се зачлени на:
    22 јули 2015
    Пораки:
    1.069
    Допаѓања:
    2.572
    Пол:
    Женски
    Мислам дека со секојдневната шминка што ја користам и нема некоја голема разлика од тоа како изгледам природно, сепак кога одам на професионален шминкер и работи со контура има доста голема разлика :)
     
  5. Queen8

    Queen8 Популарен член

    Се зачлени на:
    8 февруари 2018
    Пораки:
    4.279
    Допаѓања:
    20.711
    Пол:
    Женски
    Постои разлика во секој случај, обожавам лајт шминка, делува средено и убаво, не мора да се претерува, ама барем минимум шминка да се стави, си вреди.
     
    На Soncence3, Srekicka3, Aleksandra9999 и 3 други им се допаѓа ова.