1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Со кого би сакале да сте заедно сега во моментов?

Дискусија во 'Кафе-муабети' започната од Gordana10, 1 април 2010.

 1. Gordana10

  Gordana10 Форумски идол

  Се зачлени на:
  7 декември 2009
  Пораки:
  6.898
  Допаѓања:
  9.184
  Пол:
  Женски
  Незнам од кај ми текна на темава,незнам дали има слична на неа,па вака ви недостасува ли некој било да е дечко,другар/ка,би сакале ли некои работи од минатото да ви се повторат,некои што ви се интересни,што ви оставиле впечаток а што сте ги поминале заедно со друга личност?
   
  На krEM4Eto, DORGER и Justinna им се допаѓа ова.
 2. Melanie

  Melanie Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 февруари 2010
  Пораки:
  556
  Допаѓања:
  86
  Bravo za temava :up:
  Vo momentov najmnogu mi fali deckomi bidejki ne e tuka na rabota e u stranstvo i 2 meseca nema da go gledam.Taka da vo momentov sakam da sum so deckomi i toa da sme si na nekoe ubavo mesto samo jas i on,dobra muzika,alkohol i drugo nisto ne mi treba :D
   
 3. bona

  bona Популарен член

  Се зачлени на:
  9 декември 2009
  Пораки:
  1.592
  Допаѓања:
  276
  paa bi sakala da mi se povtorat nekoi raboti od minatoto (dobrite raboti se razbira :) ), na primer koga pocnavme da izleguvame so deckoto,taka sramezlivi, so malku problemi, iako sega sum mnogu posigurna za mojata lubov kon nego,sepak mi nedostasuvaat tie denovi :)
   
 4. iren4ee

  iren4ee Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 март 2010
  Пораки:
  9
  Допаѓања:
  2
  hmm pa bi sakala so deckomi bidejki eden mesec e germanija a jas ovde i za eden mesec ke idat vamu :worried:SS bi sakala toj da e ovde
   
 5. femina90

  femina90 Популарен член

  Се зачлени на:
  25 декември 2009
  Пораки:
  3.997
  Допаѓања:
  2.342
  so decko mi i nikoj nikoj drug :D
   
 6. Hipica

  Hipica Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 декември 2009
  Пораки:
  14.369
  Допаѓања:
  14.806
  Би сакала да сум со еден дечко и да ме гушка и да ми шепоти на увце.... некако кога гледам парови во последно време носталгија ме фаќа... :|
   
 7. Bright

  Bright Популарен член

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  2.547
  Допаѓања:
  5.515
  Со другата во мене - да раскрстам некој работи. :x
   
 8. annnni

  annnni Популарен член

  Се зачлени на:
  27 март 2010
  Пораки:
  3.025
  Допаѓања:
  640
  со дечко ми зочто правиме 4год од нашата врска а не сме заедно ;(
   
 9. SummerGirl

  SummerGirl Форумски идол

  Се зачлени на:
  10 март 2010
  Пораки:
  13.777
  Допаѓања:
  25.456
  Пол:
  Женски
  Со дечко ми.
   
 10. Dushica-sk

  Dushica-sk Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јануари 2010
  Пораки:
  5.048
  Допаѓања:
  3.922
  Со дечко ми .. иако бевме скоро цел ден заедно .. сакам да е до мене и да си се галкаме ..
   
 11. koritsaki

  koritsaki Moderator Член на тимот

  Се зачлени на:
  1 март 2010
  Пораки:
  17.029
  Допаѓања:
  97.804
  Пол:
  Женски
  So decko mi axx kolku mi nedostasuva... :( :( :( odvaj cekam da go vidam
   
 12. Bright

  Bright Популарен член

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  2.547
  Допаѓања:
  5.515
  со маж ми 8)
   
 13. Shelea

  Shelea Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 ноември 2009
  Пораки:
  4.215
  Допаѓања:
  41.888
  Сама, како и што сум!
  Прво си викам... Сакам со него. Ама не! Ме нервира.
  Ќе го тепам.
  Утре не му се јавувам за во парк. Ќе го чекам него, прв да се јави. Ме иритира кога се однесува детски! Ах! А го сакам.
  Е*ате тоа љубовта. :twisted:
   
 14. ozbilnazena

  ozbilnazena Популарен член

  Се зачлени на:
  6 февруари 2010
  Пораки:
  1.154
  Допаѓања:
  13.168
  Пол:
  Женски
  Во моментов сум на место каде што сакам да сум . :lol:
   
 15. Winter.Girl

  Winter.Girl Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 ноември 2009
  Пораки:
  750
  Допаѓања:
  177
  Со него на мотор.....
   
  На WhiteButterFly5 му/ѝ се допаѓа ова.
 16. Melanie

  Melanie Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 февруари 2010
  Пораки:
  556
  Допаѓања:
  86
  So deckomi tamu kade sto e on da uzivame samicki.....ama nema :(
   
 17. Pain

  Pain Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 март 2010
  Пораки:
  676
  Допаѓања:
  45

  и јас исто така :( :( :( :(
   
 18. Wild.Child

  Wild.Child Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јануари 2010
  Пораки:
  5.573
  Допаѓања:
  6.693
  Со едно момче што го немам видено од 2ри август... а се прашувам и дали воопшто некогаш во мојот живот ќе го видам повторно... :|
   
 19. UnA...-7

  UnA...-7 Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 јануари 2010
  Пораки:
  63
  Допаѓања:
  17
  со бившиот да го малтретирам ко секогаш :D јас да гледам фудбал тој да си преспие па после да правиме што треба да се прави :twisted: сепак најповеќе ми фалат деновите поминати со него...нешто за кое би го дала животот само да се повтори :(
   
 20. Hipica

  Hipica Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 декември 2009
  Пораки:
  14.369
  Допаѓања:
  14.806
  Еејјј... и јас си имам едно такво момче кое не сум го видела од втори август.. Па еве да бидам со него. Онака, пријателски, пошто пријателче ми е... Ми фали некако... :roll: