Со кого би сакале да сте заедно сега во моментов?

Дискусија во 'Кафе-муабети' започната од Gordana10, 1 април 2010.

 1. princessofthedark

  princessofthedark Популарен член

  Се зачлени на:
  15 април 2010
  Пораки:
  1.018
  Допаѓања:
  139
  со негооо сакам, ама додека тој сега е со таа(ку*вата) ја седам дома осамена и дремам на форумов за да не мислам на него :(
   
 2. 2468

  2468 Популарен член

  Се зачлени на:
  23 декември 2009
  Пораки:
  4.497
  Допаѓања:
  2.813
  Пол:
  Женски
  со дечко ми :( да ме гушне, да ме утеши... зашто сум мнооогу тажно и расплакано ;(
   
 3. SummerGirl

  SummerGirl Форумски идол

  Се зачлени на:
  10 март 2010
  Пораки:
  10.993
  Допаѓања:
  16.332
  Пол:
  Женски
  Со дечко ми.
   
 4. annii

  annii Популарен член

  Се зачлени на:
  16 април 2010
  Пораки:
  2.923
  Допаѓања:
  3.399
  Сакам со некоја другарка нова која знае што е вистинско пријателство...
   
 5. veri

  veri Популарен член

  Се зачлени на:
  14 јануари 2010
  Пораки:
  3.061
  Допаѓања:
  1.466
  With my love.. :inlove:
   
 6. e.m.a

  e.m.a Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 мај 2010
  Пораки:
  17
  Допаѓања:
  11
  sega vo momentov sakam da sum vo skopje so moja porodica,ima 6 meseco sto ne sum gi videl ;(
   
 7. Speechless

  Speechless Популарен член

  Се зачлени на:
  14 април 2010
  Пораки:
  3.285
  Допаѓања:
  1.809
  Пол:
  Женски
  со некој/а која Силно би ме гушнал/а .. Страшно многу ми треба :hug:
   
 8. Angelche

  Angelche Популарен член

  Се зачлени на:
  6 мај 2010
  Пораки:
  3.747
  Допаѓања:
  1.351
  :hug: :hug: :hug: :hug:
  Може да се каже ...истото :hug: :hug:
   
 9. valenTina.bT

  valenTina.bT Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 март 2010
  Пораки:
  77
  Допаѓања:
  10
  Во Битола со Мама,тато и дада ..хихиихи :D Едвај чекам за 1 недела правец Битола хехе :rofl: :rofl:
   
 10. Hipica

  Hipica Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 декември 2009
  Пораки:
  14.369
  Допаѓања:
  14.744
  Со брат ми. Си замина пред два дена и веќе ми недостига. Сакам да сум со него каде било, да пиеме кафе и да цепиме безвезни муабети (од оние нашите).
   
 11. didija

  didija Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 јануари 2010
  Пораки:
  222
  Допаѓања:
  102
  Со оној кој ми значи најмногу, во чие присуство се топам.... :$
  Да ме гушка како што сакам, и да ме бацне во чело :$
   
 12. Lilit

  Lilit Форумски идол

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  6.957
  Допаѓања:
  89.353
  Кога и да ја погледнам темава и се запрашам со кого...никогаш немам желба со никого посебно...дали дека се доцна па преку глава ми е од сите...шууу знам или дефинитивно доживеав извесна кулминација во животов,па степскиот волк на сцена ми стапнува...кузнае...а имам со кого да сакам да бидам,ама изгледа целосно се исцрпувам кога им давам парче од светот мој...ах бреее...
   
 13. Lux

  Lux Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 ноември 2009
  Пораки:
  7.068
  Допаѓања:
  6.340
  Пол:
  Женски
  Со една прекрасна личност ( не кажувам која е ), да се изнамуабетиме до сабајле и така не ми се спие, ама пуста далечина уфф, ќе дочекам и ја ова, само нека дојде 11ти јуни.
   
 14. femina90

  femina90 Популарен член

  Се зачлени на:
  25 декември 2009
  Пораки:
  3.997
  Допаѓања:
  2.305
  со другарка ми, да си пиеме коктелчиња кај неа на лулашка,и да се смееме до сабајле
   
 15. veri

  veri Популарен член

  Се зачлени на:
  14 јануари 2010
  Пораки:
  3.061
  Допаѓања:
  1.466
  Со моето срценце :*
   
 16. bushavka

  bushavka Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 мај 2010
  Пораки:
  28
  Допаѓања:
  5
  со мм само да го гуснам...нисто повеке
   
 17. OzzyAngel

  OzzyAngel Популарен член

  Се зачлени на:
  17 март 2010
  Пораки:
  1.884
  Допаѓања:
  1.212
  Логично би било да речам “со дечкото“, затоа што сакам, но има една личност што ми е многу подалеку и ми фали разговор со него, смеата со него, надополнувањето меѓу себе, едноставно ЛИЧНОСТ ШТО МЕ СФАЌА ВО СЕ, СЕКОГАШ И ЗНАЕ ШТО ДА КАЖЕ ВО СЕКАКВА СИТУАЦИЈА!
   
 18. annnni

  annnni Популарен член

  Се зачлени на:
  27 март 2010
  Пораки:
  3.025
  Допаѓања:
  624
  со никој сакам да сум сама една ден...па после... ;)изморена сум од сите.... :|
   
 19. Bibko

  Bibko Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 јуни 2010
  Пораки:
  92
  Допаѓања:
  37
  Со најдобрата и другарка...ми недостасува онака женски да си се размуабетиме до касни ситни саати...ајде ќе биде наскоро ај хоуп соу :lol:
   
 20. Sweety-Tweety

  Sweety-Tweety Популарен член

  Се зачлени на:
  17 декември 2009
  Пораки:
  993
  Допаѓања:
  496
  Me myself and I 8)