Со кого би сакале да сте заедно сега во моментов?

Дискусија во 'Кафе-муабети' започната од Gordana10, 1 април 2010.

 1. Wild.Child

  Wild.Child Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јануари 2010
  Пораки:
  5.573
  Допаѓања:
  6.681
  Со мојата најдобра другарка која е толку блиску,а сепак далеку.
   
 2. sexy-bitch

  sexy-bitch Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 април 2010
  Пораки:
  68
  Допаѓања:
  14
  со мојто срценце :l: :l: :l: :*
   
 3. TilaTequila

  TilaTequila Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 јуни 2010
  Пораки:
  8
  Допаѓања:
  4
  Интересна тема .. Повеќето сакаат да бидат со нивниот дечко , но јас во моментов посакувам да сум со една сосема друга личност која ми е веќе некое време врежана во мислите и никако да излезе од таму ... Штета што работите не стојат по друг начин и за некои од нив не се освестуваме на време .. :x
   
 4. Lolipop92

  Lolipop92 Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 јануари 2010
  Пораки:
  31
  Допаѓања:
  15
  Со моето мило...и сега сум си со него, ми приреди изненадување и најубаво ми е :) :inlove:
   
 5. elenaklasik

  elenaklasik Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 јануари 2010
  Пораки:
  461
  Допаѓања:
  1.267
  Sto ubavo :) Vi posakuvam se najubavo i mnooooooooogu zaednicki ubavi momenti.A jas kutra sakam da sum so mojot najdobar drugar koj go sakam poveke od mojot zivot,no ne me recka.. :( Ali to e ..zivot...ah jbg.pozdljavkii :*
   
 6. Nannaa

  Nannaa Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 март 2010
  Пораки:
  271
  Допаѓања:
  29
  сакам во моментот да беше дечко ми до мене да си го гушкам и галам и бакнувам...... ;( ми недостига...
   
 7. limaaaa

  limaaaa Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 јуни 2010
  Пораки:
  22
  Допаѓања:
  1
  So mojata bivsa lubov....:( Posakuvam da go pregrnam silno silno i da mu kazam deka seuste go sakam.....
   
 8. princessofthedark

  princessofthedark Популарен член

  Се зачлени на:
  15 април 2010
  Пораки:
  1.018
  Допаѓања:
  140
  со бартучетка ми :)
   
 9. baguf4e

  baguf4e Популарен член

  Се зачлени на:
  17 мај 2010
  Пораки:
  2.876
  Допаѓања:
  3.899
  Пол:
  Женски
  Со некој што ќе ме сфати...а таква личност на која можам да и ги кажам и најдлабоките маки и да ме разбере за жал не постои :(
   
 10. marama

  marama Форумски идол

  Се зачлени на:
  20 април 2010
  Пораки:
  4.702
  Допаѓања:
  59.989
  Пол:
  Женски
  исто
   
 11. snake

  snake Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 декември 2009
  Пораки:
  877
  Допаѓања:
  119
  сакам да бидам со најдобриот другар да му раскажам некои работи и да ми го даде совет и утеха
   
 12. Barbie-mwa

  Barbie-mwa Популарен член

  Се зачлени на:
  20 декември 2009
  Пораки:
  1.237
  Допаѓања:
  516
  Пол:
  Женски
  Сакам да сум со него...со тој што бев пред еден час :)
   
 13. martina.d

  martina.d Истакнат член

  Се зачлени на:
  13 јануари 2010
  Пораки:
  134
  Допаѓања:
  2
  So drugarka mi Jovana :)
   
 14. Hipica

  Hipica Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 декември 2009
  Пораки:
  14.369
  Допаѓања:
  14.747
  Со некој кој ќе ме гушне силно :hug: :hug: и покрај кого ќе се чувствувам сигурна и заштитена...
   
 15. TheLady

  TheLady Истакнат член

  Се зачлени на:
  30 јуни 2010
  Пораки:
  11
  Допаѓања:
  0
  Премногу сакам да сум со дечко ми сега, а не можам... тој е толку далеку ... ;( ;( ;(
   
 16. Trendafilka

  Trendafilka Форумски идол

  Се зачлени на:
  28 декември 2009
  Пораки:
  5.941
  Допаѓања:
  27.477
  Со најдобрата другарка , да си се напиеме кафенце и да си трачариме , да си кокодакаме.... :D :D :D
   
 17. ludacaa

  ludacaa Истакнат член

  Се зачлени на:
  30 мај 2010
  Пораки:
  749
  Допаѓања:
  180
  со дечкоми ама неможам далеку е :(
   
 18. Tabby

  Tabby Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 мај 2010
  Пораки:
  127
  Допаѓања:
  22
  Сакам да бидам со мојата најдобра другарка :)


  Во село отиде ;(

  И дури за 20 :!: Дена ќе дојде ;(
   
 19. Ema.Sk

  Ema.Sk Популарен член

  Се зачлени на:
  6 декември 2009
  Пораки:
  1.092
  Допаѓања:
  1.128
  И јас исто така со најдобрата другарка :D
  Имаме уште пола водка да ја испиеме и да си се отвориме една на друга :)
   
 20. Trendafilka

  Trendafilka Форумски идол

  Се зачлени на:
  28 декември 2009
  Пораки:
  5.941
  Допаѓања:
  27.477
  :y: :rock: :drunk: