Со кого најчесто споделувате Coca-Cola?

Дискусија во 'Храна и пијалоци' започната од marija.maci, 22 јули 2013.

 1. marija.maci

  marija.maci Истакнат член

  Се зачлени на:
  30 јуни 2013
  Пораки:
  22
  Допаѓања:
  7
  Сподели Кока Кола со пријателите,комшиите,гостите итн..
  Со кого вие најчесто ја споделувате ?
  Јас со другарките :)
   
 2. skenco

  skenco Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 април 2013
  Пораки:
  311
  Допаѓања:
  47
  со маж ми и пријателите 8)
   
 3. Dream-Girl

  Dream-Girl Caffeine addict ☕ Член на тимот

  Се зачлени на:
  24 јуни 2013
  Пораки:
  11.606
  Допаѓања:
  128.390
  Пол:
  Женски
  Со семејството :)
   
 4. xchocolatex

  xchocolatex Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 јули 2013
  Пораки:
  23
  Допаѓања:
  9
  Со другарките, семејството.
  А понекогаш и сама си ја пијам. :devil:
   
  На tejdi-lejdi му/ѝ се допаѓа ова.
 5. tirkenbal

  tirkenbal Популарен член

  Се зачлени на:
  19 април 2013
  Пораки:
  1.380
  Допаѓања:
  10.162
  Пол:
  Женски
  Со семејството :)
   
 6. didi-to

  didi-to Активен член

  Се зачлени на:
  23 јули 2013
  Пораки:
  72
  Допаѓања:
  2
  Sо вујна ми затоа што е омилената личност. :$
   
 7. UnPaso

  UnPaso Популарен член

  Се зачлени на:
  24 јули 2013
  Пораки:
  1.002
  Допаѓања:
  247
  Пол:
  Женски
  Со семејството! :)
   
 8. LadyFlame

  LadyFlame Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 февруари 2012
  Пораки:
  659
  Допаѓања:
  333
  Со самата себе :lol:
   
  На redheaded му/ѝ се допаѓа ова.
 9. tejdi-lejdi

  tejdi-lejdi Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 мај 2013
  Пораки:
  102
  Допаѓања:
  26
  исто и јас :)
   
 10. anabel-a

  anabel-a Популарен член

  Се зачлени на:
  25 август 2011
  Пораки:
  3.334
  Допаѓања:
  15.491
  Влаинка сум за ова прашање.
   
  На kate21, Foreveryoungiwannabe, dream.queen и 5 други им се допаѓа ова.
 11. ludoto19

  ludoto19 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 март 2010
  Пораки:
  7.202
  Допаѓања:
  41.189
  Cо никој, не пијам Kока Kола и никогаш нема ни да пијам вакви срања газирани :)
   
  На SV1911, kravce, AnaKarenina и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 12. leighton23

  leighton23 Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 мај 2013
  Пораки:
  738
  Допаѓања:
  1.681
  Јас не споделувам, другите ја споделуваат со мене. :P
   
 13. BlackMarket

  BlackMarket Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 октомври 2012
  Пораки:
  248
  Допаѓања:
  265
  Јас Кока Колата најчесто со коњак си ја споделувам. :drunk:
   
  На kate21, LilBaby, Hipster и 4 други им се допаѓа ова.
 14. SummerGirl

  SummerGirl Форумски идол

  Се зачлени на:
  10 март 2010
  Пораки:
  13.774
  Допаѓања:
  25.232
  Пол:
  Женски
  Исто и јас. Не можам да поднесам газирани пијалоци.
   
 15. Yipman2

  Yipman2 Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 октомври 2010
  Пораки:
  3.955
  Допаѓања:
  24.326
  [​IMG]


  Со никого не споделувам , господ го измислил овој пијалок за да сам уживаш и се труеш , не да се сподели со другите.....
   
  На LilBaby, ludoto19, Trendafilka и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 16. Flower27

  Flower27 Популарен член

  Се зачлени на:
  6 декември 2012
  Пораки:
  1.506
  Допаѓања:
  4.127
  Пол:
  Женски
  Со другарките :D
   
 17. Gentleman..D

  Gentleman..D Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 јуни 2013
  Пораки:
  268
  Допаѓања:
  44
  сама си ја пијам :rock:
   
 18. pupi.girl

  pupi.girl Популарен член

  Се зачлени на:
  21 јули 2011
  Пораки:
  4.259
  Допаѓања:
  7.812
  Пол:
  Женски
  Превкусна ми е за да ја споделам со некој, само за мене си ја сакам МОЈА е :inlove:
   
 19. SaIvnjaann

  SaIvnjaann Популарен член

  Се зачлени на:
  15 мај 2011
  Пораки:
  505
  Допаѓања:
  458
  Со Цимерите :P
   
 20. Dark-Lady

  Dark-Lady Популарен член

  Се зачлени на:
  6 април 2013
  Пораки:
  552
  Допаѓања:
  902
  Со никого :P Сама ја пијам :rock: