1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Со кого на одмор?

Дискусија во 'Патувања и одмори' започната од Anely, 22 јуни 2011.

  1. Snow white

    Snow white Популарен член

    Се зачлени на:
    29 февруари 2016
    Пораки:
    1.096
    Допаѓања:
    1.945
    Пол:
    Женски
    Страмота јас и да ми даваат не земам а не да појдам да земам така шанса нема јас дома ќе се претура не ми текнува да посегнам да земам ако не сум го купила јас ако го купил пример свекор ми свекрва ми некој и ако си пие не земам ќе си купам друго
     
    На BlackNight и lilo им се допаѓа ова.
  2. lilo

    lilo Популарен член

    Се зачлени на:
    27 февруари 2010
    Пораки:
    743
    Допаѓања:
    1.291
    Пол:
    Женски
    Било поминало- ум за друг пат. :sun:(poolparty) Битно да одиме на летување весели и среќни(highfive)
     
    На Dust, BlackNight и Snow white им се допаѓа ова.
  3. supergirlmb

    supergirlmb Популарен член

    Се зачлени на:
    6 април 2017
    Пораки:
    1.360
    Допаѓања:
    7.810
    Пол:
    Женски
    Најубаво сами со децата. Секогаш сме оделе со друшво ( блиски другари, сестри и слично). Секогаш некому нешто не му се погодува. Е сега убаво е детето да има другарче но може и таму да најде. НАјмногу сакам да отидеме сами. Мој одмор мој ред кај дома одвај се гледаме па и на одмор да трпам секого и да не се гледам со мм зошто нели мажите пијат пиво жените со децата ( а кога секој е сам мажите се поинакви сосема). Еднаш бевме со пријатели на викенд, нивното дете беше толку немирно што моето јадеше карање па и ќотек, беснеење, цел парфем ми истроши си прскаше и други бесалоци и реков никогаш веќе.
     
    На BlackNight му/ѝ се допаѓа ова.
  4. toogood

    toogood Популарен член

    Се зачлени на:
    2 октомври 2014
    Пораки:
    2.126
    Допаѓања:
    12.324
    Пoгoлемиoт дел сaмa, нa крaј ќе дoјде мм и зaеднo ќе си oдиме
     
    На BlackNight му/ѝ се допаѓа ова.
  5. Mandarina22

    Mandarina22 Истакнат член

    Се зачлени на:
    8 јануари 2016
    Пораки:
    13
    Допаѓања:
    0
    Пол:
    Женски
    Сo мoите вo Турцијa, пa сo дечкo ми Грцијa
     
  6. Кена Рис

    Кена Рис Популарен член

    Се зачлени на:
    6 ноември 2017
    Пораки:
    887
    Допаѓања:
    4.782
    Пол:
    Женски
    Секоја година си одев со родителите и со нивни пријатели. Откако започнав врска си одиме заедно со дечко ми и најчесто сами. Според мене поубаво од сами нема - кај сакаш си одиш, кога сакаш, си јадеш што сакаш, си излегуваш кога сакаш. Засега ова е моето мислење можеби зашто сме заедно скоро 3 години, па уште сакаме да си се посветиме на самите себе. Не би ми било проблем да сме на одмор во друштво, ама не би сакала да правам работи за на другите да не им биде здодевно. Би се согласила да одам на заеднички одмор со пар кој е во нормална врска и има слични размислувања како нас.
    Летово бевме сами со дечко ми, а сами ќе одиме и оваа зима. За другото лето не знам. Најверојатно сами :lol:
     
  7. Snow white

    Snow white Популарен член

    Се зачлени на:
    29 февруари 2016
    Пораки:
    1.096
    Допаѓања:
    1.945
    Пол:
    Женски
    Сами сакавме со едни пријатели пошто единствено со нив во потполност се сложуваме за апсолутно се и место и за јадење исто јадиме и за шетање сакаме да шетаме ама за жал ради финансиите неможат да дојдат со нас .. Други пријатели сто пати ни рекоа не прашуваа и директно и индиректно каде со кого дали сакаме со нив да одбивмее но категорички ги одбивме овде кога ќе одиме на кафе неможиш да се договориш каде ќе го пијаш кафето а не пак на одмор да заминиш на море заедно...:/ :/ Оваа година мислевме дека ќе патуваме со пријатели но како и секоја година ќе одиме САМИ јас сопругот и бебчето :D :D Поубо од сами нема
     
    На Dadusicka му/ѝ се допаѓа ова.
  8. Dadusicka

    Dadusicka Форумски идол

    Се зачлени на:
    3 јануари 2014
    Пораки:
    1.510
    Допаѓања:
    54.342
    Пол:
    Женски
    Сама со деца....се убивме од шетање, што сакаме тоа си правиме... најубаво дефинитивно
     
    На Dust, BoyL, Rabbit и 2 други им се допаѓа ова.
  9. TutiFuti

    TutiFuti Форумски идол

    Се зачлени на:
    1 август 2010
    Пораки:
    3.469
    Допаѓања:
    33.207
    Пол:
    Женски
    Со мажр и синко.
     
  10. Queen8

    Queen8 Популарен член

    Се зачлени на:
    8 февруари 2018
    Пораки:
    4.279
    Допаѓања:
    20.711
    Пол:
    Женски
    Сами најубаво, дефинитивно. Не сакам на одмор да се замарам и ограничувам во било што, а не секој одговара за заедно на одмор. Сум била со друштво и сум се осеќала многу непријатно, да не можеш да се договориш за основни работи, секој нешто посебно сака и бара, затоа сами најдобро, а на одмор секогаш запознаваме нови пријатели и никогаш не е досадно.
     
    На KuklickaMoja, Lovelybaby<3, Soncence3 и 3 други им се допаѓа ова.
  11. Animali

    Animali Популарен член

    Се зачлени на:
    21 септември 2016
    Пораки:
    1.161
    Допаѓања:
    9.423
    Пол:
    Женски
    Сакам сама на Бали :drunk:
    [​IMG]
     
    На popeto му/ѝ се допаѓа ова.
  12. Ostaveniot

    Ostaveniot Истакнат член

    Се зачлени на:
    3 декември 2018
    Пораки:
    205
    Допаѓања:
    1.905
    Пол:
    Машки
    Порано соло трип ми беше најубава опцијаи најчесто така одев. Сега веќе со жената и децата. Ама сами, без никакви други роднини пријатели. Зошто сигурно за нешто ќе се изнервираш со нив и ќжнема да ти биде убаво
     
  13. Love 83

    Love 83 Форумски идол

    Се зачлени на:
    13 април 2019
    Пораки:
    1.587
    Допаѓања:
    31.694
    Пол:
    Женски
    Порано секогаш сме оделе само 3 другарки и феноменално сме си поминувале .Секоја година истиот состав .
    А сега само со мм и синко ,без друштво .На два пати одевме така и се за некоја ситница(најчесто за хигиената во апартманите ) ќе се потскаравме и реков веќе сами одење дефинитивно
     
    На popeto му/ѝ се допаѓа ова.
  14. Brunhilde

    Brunhilde Популарен член

    Се зачлени на:
    9 јуни 2019
    Пораки:
    3.335
    Допаѓања:
    31.063
    Пол:
    Женски
    Со моите одам. :)
     
    На popeto му/ѝ се допаѓа ова.
  15. Brinetka

    Brinetka Популарен член

    Се зачлени на:
    25 јануари 2018
    Пораки:
    614
    Допаѓања:
    7.900
    Пол:
    Женски
    Кога имам дечко со него :D
    Али секад со две-три другарки и прејако поминуваме, особено оваа година :$
     
    На Ecipecci и popeto им се допаѓа ова.