1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Со колку килограми ја стартувавте бременоста?

Дискусија во 'Бременост' започната од l-a-d-y-di, 17 април 2013.

  1. baby.sweet

    baby.sweet Активен член

    Се зачлени на:
    15 февруари 2012
    Пораки:
    12
    Допаѓања:
    18
    Startuvav so 62 oslabev 4na pocetokot, sega sum 27 nedela i imam 65kg.
     
  2. dejana2

    dejana2 Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 јули 2013
    Пораки:
    163
    Допаѓања:
    38
    Со 50, и за неполни три месеци сум 52 :)
     
  3. mona22

    mona22 Популарен член

    Се зачлени на:
    20 јуни 2010
    Пораки:
    682
    Допаѓања:
    1.858
    со 50 и веке сум 6 ти месец и имам 53 кг
     
  4. donna.17

    donna.17 Популарен член

    Се зачлени на:
    28 декември 2009
    Пораки:
    1.718
    Допаѓања:
    5.012
    Пол:
    Женски
    Јас стартував со 50, сега сум 19 недела и имам 53,6. :)
     
  5. Azzra

    Azzra Истакнат член

    Се зачлени на:
    17 мај 2013
    Пораки:
    139
    Допаѓања:
    60
    Почнав со 64, со повраќање стигнав до 60, па еве сега во 18 неделна почнав да ги враќам, сега сум 63кг
     
  6. nene88

    nene88 Популарен член

    Се зачлени на:
    2 февруари 2012
    Пораки:
    445
    Допаѓања:
    501
    Пол:
    Женски
    Почнав со 44, сега сум 21 недела и сум 46 кг :)
     
  7. nenaaa

    nenaaa Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 јануари 2010
    Пораки:
    8
    Допаѓања:
    1
    so ubavo vaka koa ke slusnam kako nekoi trudnici uspeale voopsto da ne se popravat :) jas startuvav so 64, sega sum 31 nedela i sum 78 :/ veke ja nadminav normalnata granica za popravanje vo bremenosta, a kaj mi se 8mi i 9ti mesec. voopsto ne vnimavav na ishranata ali sega veke pocnav da si stavam nekoi granici vo jadenjeto, da ne se opustam tolku pa ke vidime rezultati, se nadevam ke ostanam na ovie kg :) kako i da e najbitno e bebushkite da ni se zivi i zdravi pa nie ke slabeeme posle :) a kolku kg se gubat na poragaj otprilika? kaj sekoja e razlicno ili...?
     
  8. gelkaa

    gelkaa Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 јули 2013
    Пораки:
    397
    Допаѓања:
    1.490
    Јас стартував со 56кг а во 27ма недела сум 64 :\
    Тоа е тоа...од како ќе се породам ќе слабеам ..:)
     
  9. zalosna

    zalosna Форумски идол

    Се зачлени на:
    29 декември 2011
    Пораки:
    4.742
    Допаѓања:
    78.090
    Пол:
    Женски
    (јас сум жива катастрофа 23 недела 10 кг сум поправена :x за третово изгледа ко буре че се направам)
     
  10. ddevojce

    ddevojce Популарен член

    Се зачлени на:
    25 јуни 2013
    Пораки:
    3.492
    Допаѓања:
    4.547
    стартував со 56 а во 20 недела сум 58 :D секако ќе кашам уште до крајот.. :!:
     
  11. captivating

    captivating Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 јули 2013
    Пораки:
    865
    Допаѓања:
    476
    Девојче само 2кг се имаш поправено? Браво,браво. А те читкам си јадеш, си полниш меше. :D
    Јас 29 недела, се имам 14кг поправено. И јас си јадев. Сега внимавам повеќе. Се надевам дека нема да се поправам уште. Имам 79 а се надевав дека нема да стигнам до 80 ;(
    Ај нема врска. За слабеење ќе ослабам, здрава храна и вежбање,тоа ми е животен стил ама стрии :x
    Се надевам нема да ми излезат на стомакот
     
  12. DigY

    DigY Популарен член

    Се зачлени на:
    4 мај 2011
    Пораки:
    3.479
    Допаѓања:
    6.477
    captivating - Не знам дали ова ќе те утеши ама, сестра ми остана бремена со 55 кг. Секојдневно по два пати примаше Фраксипарин низ текот на ЦЕЛА бременост. Се поправи 35 кг во тие 9 месеци (а е ниска) имашше целулит (иако претходно никогаш немаше) и стрии ДА СЕ ЧУДИШ колку многу. Откако се породи немаше ни С од стрии ни Ц од целулит. :)
     
    На captivating му/ѝ се допаѓа ова.
  13. captivating

    captivating Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 јули 2013
    Пораки:
    865
    Допаѓања:
    476
    Фала ти DigY. Ме утеши и тоа многу.
     
    На DigY му/ѝ се допаѓа ова.
  14. ddevojce

    ddevojce Популарен член

    Се зачлени на:
    25 јуни 2013
    Пораки:
    3.492
    Допаѓања:
    4.547
    мила јас на почетокот на бременоста немав никаков апетит буквално можев со две прачиња леб да го поминам цел ден а многу бев гладна- (неможев да јадам ) а плус тоа некаде од 8-9 недела до 14-15 недела повраќавав на сабајле навечер не стално ама вадев се што имав... сега ми се отвори апетитот и си каснувам без благо неможам... мојот организам е таков што колку и да јадам за мене ништо не се фаќа и сите ми се чудат.. имам брз метаболизам и доста се движев инаку сум 173 висока... најмногу у животот сум била 61 кг и без проблем ги имам слегнато... но јас сакам да качам некое килце,, и сега здравје боже до крајот на бременоста ќе видиме.. се надевам до нормалната граница.. но е што е тоа е ... бремени сме.. јади колку ти душа сака за кг ич не бери гајле кога ќе стануваш на сред ноќ да друмкаш тогаш ќе ги симнеш :D
     
  15. zalosna

    zalosna Форумски идол

    Се зачлени на:
    29 декември 2011
    Пораки:
    4.742
    Допаѓања:
    78.090
    Пол:
    Женски
    :^) како можи стрите после порајгај да ги снема ова прв пат го слушам :^)
     
    На pilenka и SimonaTino им се допаѓа ова.
  16. SimonaTino

    SimonaTino Популарен член

    Се зачлени на:
    21 декември 2012
    Пораки:
    1.735
    Допаѓања:
    1.575
    И. мене ме чуди ,... :?:
    Јас па немав стрии во бременост а кога се породив ми се појавиа
     
  17. snegulkata

    snegulkata Форумски идол

    Се зачлени на:
    19 јануари 2012
    Пораки:
    2.834
    Допаѓања:
    28.329
    Со 60 :tmi: И никогаш во животот не бев мрднала од 55кг нагоре, ама месец време пред да забременам се поправив 5 кг :?: Не знам дали има врска клмифенот што го пиев ама многу се поправив :$
    Веќе сум влезена во 12 недела и се мерив сабајлево и сум 61 кг... Апетит си имам нормален како и пред да останам бремена, ама очекувам да се здебелам многу! Како и да е, само бебушот да биде добар а на килограмите ќе поработиме после пораѓај (дотогаш имам уште мнооогу)
     
  18. ddevojce

    ddevojce Популарен член

    Се зачлени на:
    25 јуни 2013
    Пораки:
    3.492
    Допаѓања:
    4.547
    јухууу 61 кг сум сега машала машала :D значи стартував со 56.. кога ме мереа во 18 недела бев 58 .. дали за три недели сум качила 3 кила ( а јас си се лагам цело време 58 :lol: )
     
  19. captivating

    captivating Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 јули 2013
    Пораки:
    865
    Допаѓања:
    476
    Јас најдов една апликација на интернет. Си ја симнав за теблетот.
    (не ми текнува како се вика а немам батерија да видам сега, кога ќе видам ќе ви пишам)
    Пишуваш почетна тежина,висина и недела на бременост и сегашна тежина и ти речуна BIM и ти кажува информации во врска со тежината за таа недела.
    Мене ми рече дека за оваа недела треба да се поправам барем уште пола кг. што значи таман сум си :lol:
     
  20. ddevojce

    ddevojce Популарен член

    Се зачлени на:
    25 јуни 2013
    Пораки:
    3.492
    Допаѓања:
    4.547
    баш да ја најдеш и да пишеш мене сега ме мерија во Аџибадем Систина караванот шо им е за бесплатен преглед... 61 кг.. значи вагата не ме лажела