1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Со колку луѓе го делите вашиот роденден?

Дискусија во 'Кафе-муабети' започната од xoxo..gossip-girl, 21 март 2013.

 1. xoxo..gossip-girl

  xoxo..gossip-girl Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 февруари 2013
  Пораки:
  472
  Допаѓања:
  642
  Со помош на оваа табела која ги прикажува сите денови во една година, можете да видите колку луѓе го делат истиот ден на раѓање со вас.
  [​IMG]
  Табелата не е изразена во бројки, но со помош на боите може да се спореди во кои денови има најмногу родендени. Па така, според бојата на квадратчињата најмалку родендени има на 25 декември и на 29 февруари. Од друга страна најмногу родендени има во втората половина на месец септември, а за ова нормално има и точно определена причина.
  Научниците велат дека не е никаква случајност што на 23 септември многу луѓе го слават својот роденден, односно дека на тој ден се раѓаат најмногу бебиња. Овој датум се поврзува со денот на прославување на Новата година, односно датумот на кој се најчесто зачнати децата, доколку се земе предвид дека просечната бременост трае 265 дена.
  [​IMG]
   
  На Suhan му/ѝ се допаѓа ова.
 2. MotherMonsterI

  MotherMonsterI Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 јануари 2012
  Пораки:
  797
  Допаѓања:
  834
  Оооо фул е септември :) да таму сум :D
   
  На tHeBeAuTyFoReVeR, Jay-jay и xoxo..gossip-girl им се допаѓа ова.
 3. angelche16

  angelche16 Популарен член

  Се зачлени на:
  19 ноември 2014
  Пораки:
  1.931
  Допаѓања:
  7.749
  Пол:
  Женски
  октомври :D
   
 4. Bitter-Sweet

  Bitter-Sweet Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 мај 2010
  Пораки:
  10.654
  Допаѓања:
  59.618
  Пол:
  Женски
  Не најмногу но сепак во едни од најбројните сум.
   
 5. girl-miri

  girl-miri Форумски идол

  Се зачлени на:
  19 октомври 2011
  Пораки:
  7.669
  Допаѓања:
  19.754
  Пол:
  Женски
  Avgust i toa dosta gi imalo :D
   
 6. butterflu

  butterflu Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 ноември 2017
  Пораки:
  511
  Допаѓања:
  344
  Пол:
  Женски
 7. Suhan

  Suhan Истакнат член

  Се зачлени на:
  30 јануари 2020
  Пораки:
  109
  Допаѓања:
  480
  Пол:
  Женски
 8. Milobebence

  Milobebence Форумски идол

  Се зачлени на:
  21 јули 2016
  Пораки:
  2.284
  Допаѓања:
  61.677
  Пол:
  Женски
  Септември
   
 9. edna_malecka

  edna_malecka Популарен член

  Се зачлени на:
  15 јануари 2018
  Пораки:
  3.145
  Допаѓања:
  11.511
  Пол:
  Женски
 10. GirlRose

  GirlRose Популарен член

  Се зачлени на:
  16 јануари 2014
  Пораки:
  3.599
  Допаѓања:
  18.526
  Јас сум на средина ептен :D
   
 11. Maro87

  Maro87 Популарен член

  Се зачлени на:
  11 јуни 2013
  Пораки:
  1.351
  Допаѓања:
  5.391
  Пол:
  Женски
  Декември баш каде сум нема скоро ич :inlove:
   
 12. Angie1432

  Angie1432 Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 април 2019
  Пораки:
  3.222
  Допаѓања:
  15.688
  Пол:
  Женски
  Со малку според табелава :o
   
 13. Kimberly11

  Kimberly11 Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 септември 2015
  Пораки:
  5.207
  Допаѓања:
  20.925
  Пол:
  Женски
  Овие у септември сите направени за нова година :rofl:

  Иначе со многу малце
   
 14. Suhan

  Suhan Истакнат член

  Се зачлени на:
  30 јануари 2020
  Пораки:
  109
  Допаѓања:
  480
  Пол:
  Женски
  So mnogu...juli :l:
   
 15. prominent

  prominent Форумски идол

  Се зачлени на:
  8 март 2014
  Пораки:
  5.126
  Допаѓања:
  59.965
  Слабо, слабо :D
   
 16. S.W.A.G

  S.W.A.G Популарен член

  Се зачлени на:
  13 ноември 2012
  Пораки:
  1.265
  Допаѓања:
  8.987
  Пол:
  Женски
  Јас додека не дојдов на факултет познавав само двајца родени во септември. Кога дојдов на факс 50% со тие шо се знам се родени во септември. Си го обожавам месецот. :inlove:
  Ептен ми е чудна табелата :o