1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Со колку партнери имате доживеано оргазам?

Дискусија во 'Секс' започната од WildMk, 15 февруари 2021.

?

Со колку партнери имате доживеано оргазам?

 1. Со сите

  45 глас(а)
  36,6%
 2. Со ниту еден

  24 глас(а)
  19,5%
 3. Со повеќето од партнерите имам доживеано оргазам

  18 глас(а)
  14,6%
 4. Со повеќето од партнерите немам доживеано оргазам

  36 глас(а)
  29,3%
 1. WildMk

  WildMk Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 април 2018
  Пораки:
  37.714
  Допаѓања:
  283.182
  Со колку сексуални партнери сте доживеале оргазам и кога го доживеавте првиот оргазам со партнер?
  Дали е поголем бројот на партнерите со кои сте доживеале оргазам, или на оние со кои не сте доживеале?
   
 2. LiliBoz

  LiliBoz Форумски идол

  Се зачлени на:
  13 јули 2017
  Пораки:
  17.890
  Допаѓања:
  223.726
  Пол:
  Женски
  На 20 и тоа орално.
  Не со сите, ама не памтам со колку од нив.
   
  На Arjanit2021, ninja35 и WildMk им се допаѓа ова.
 3. blueeparadise

  blueeparadise Популарен член

  Се зачлени на:
  22 октомври 2010
  Пораки:
  3.543
  Допаѓања:
  6.309
  Прв пат доживеав оргазам со првиот партнер, и тоа јас имав 20 години, он 17 и искрено најдобар беше од сите следни, бар во однос на доведување до оргазам нели. Оргазамот беше од орален придружен со фингеринг после, завршив со сквиртање, предобро чувство. И тоа на првиот секс евр ни беше. :lol: Со него свршував со орален, фингеринг и мастурбација, со пенетрација мислам ниеднаш. Со наредните двајца не доживеав воопшто ми се чини. Со последниот имам доживеано мислам, ама најчесто било со пенетрација и јас да мастурбирам сама во исто време, тоа го enhance-нувало чувството у моментот. На друг начин може имало, али најчесто било вака, чим не ми текнува изгледа ретко било. :D Ете, посликовито амин. :tmi:
   
  На Suhan, Bojana890, oblace1 и 7 други им се допаѓа ова.
 4. WildMk

  WildMk Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 април 2018
  Пораки:
  37.714
  Допаѓања:
  283.182
  При сексуален чин, прв пат на 18 доживеав оргазам.

  Од 17 сексуални партнери, само тројца ме довеле до климакс.
  Лош секс не толерирам.
  Затоа само на еднаш-два пати останаа повеќето.
   
  На oblace1 и Осе им се допаѓа ова.
 5. Fallen.Angel

  Fallen.Angel Популарен член

  Се зачлени на:
  18 јуни 2014
  Пораки:
  2.944
  Допаѓања:
  7.872
  Прв пат на 19 год. Со сегашниот сопруг. Сексуално активна од околу 17 год.
   
  На t.a.m, hermosa и Arjanit2021 им се допаѓа ова.
 6. prominent

  prominent Форумски идол

  Се зачлени на:
  8 март 2014
  Пораки:
  5.399
  Допаѓања:
  61.219
  1 :) Сексуално сум активна од нешто повеќе од една деценија...
   
 7. Осе

  Осе Популарен член

  Се зачлени на:
  14 април 2020
  Пораки:
  2.636
  Допаѓања:
  7.555
  Пол:
  Женски
 8. Titanium 2

  Titanium 2 Активен член

  Се зачлени на:
  14 јануари 2021
  Пораки:
  146
  Допаѓања:
  188
  Пол:
  Машки
  А ние машкиве што да речеме секогаш доживуваме оргазам ....ама има разлика зависи од девојката со која што си (;
   
 9. Titanium 2

  Titanium 2 Активен член

  Се зачлени на:
  14 јануари 2021
  Пораки:
  146
  Допаѓања:
  188
  Пол:
  Машки
  А сигурно си променила партнер неси со еден тие десетина години ??
   
 10. LadyLollypop

  LadyLollypop Популарен член

  Се зачлени на:
  14 февруари 2019
  Пораки:
  1.120
  Допаѓања:
  5.405
  Пол:
  Женски
  Првиот и последниот (мм) :rofl: може имало уште некој ама не можам да се сетам.

  На 18 год.
  На оние со кои не сум доживеала... ама па некогаш самиот чин ми бил многу поубав од доживување оргазам.
   
  На Titanium 2 и WildMk им се допаѓа ова.
 11. t.a.m

  t.a.m Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 мај 2020
  Пораки:
  199
  Допаѓања:
  398
 12. WildMk

  WildMk Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 април 2018
  Пораки:
  37.714
  Допаѓања:
  283.182
  Тие што сте биле само со еден, нема потреба да пишувате.

  Сакав да направам преглед (од прилика) колкав процент се сексуалните партнери кои ве довеле до оргазам, во однос на бројот на оние кои не го успеале тоа.

  Со еден, не може да се прави споредбава.
   
  На ☆P!nselsp!tze☆ му/ѝ се допаѓа ова.
 13. Liu

  Liu Популарен член

  Се зачлени на:
  31 март 2016
  Пораки:
  723
  Допаѓања:
  2.498
  Пол:
  Женски
  Прв оргазам на 16 години, од вкупно 6, со 4 сум имала оргазам со 2 не.
   
  На diskreten32, WildMk и Petar80 им се допаѓа ова.
 14. marija305

  marija305 Популарен член

  Се зачлени на:
  3 декември 2014
  Пораки:
  1.083
  Допаѓања:
  7.836
  Пол:
  Женски
  Првиот оргазам со партнер на 17 години.
  Од 3ца сексуални партнери, 3цата ме доведувале до оргазам.
   
  На Роберт 7, WildMk и Petar80 им се допаѓа ова.
 15. Осе

  Осе Популарен член

  Се зачлени на:
  14 април 2020
  Пораки:
  2.636
  Допаѓања:
  7.555
  Пол:
  Женски
  Активна од 16 г. ( од оваа гледна точка , згрешив )
  Не се сеќавам колку години сум имала за првиот оргазам ,ама мислам 20. Е ниеден не бил со сквиртање, не знам како е тоа.
  Со повеќето партнери сум доживеала оргазам. Некогаш само од нив некогаш со моја помош ,ама битно имало :)
   
  На WildMk му/ѝ се допаѓа ова.
 16. onladybug

  onladybug Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 декември 2013
  Пораки:
  17
  Допаѓања:
  196
  Пол:
  Женски
  Од 19 години сум активна, со двајца сум имала сексуални односи и со двајцата оргазми.
  Со едниот сум во врска, со другиот беше само еднаш.
   
  На WildMk му/ѝ се допаѓа ова.
 17. prominent

  prominent Форумски идол

  Се зачлени на:
  8 март 2014
  Пораки:
  5.399
  Допаѓања:
  61.219
  Да, сум променила. Бројката 1 е со колку од нив сум доживеала оргазам.
   
 18. WildMk

  WildMk Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 април 2018
  Пораки:
  37.714
  Допаѓања:
  283.182
  Добро е.
  Се плашев дека повеќето се ко мене.
  Се отепале од 'бакнување' жаби :D
   
  На Estranged, Summerbaby и Titanium 2 им се допаѓа ова.
 19. Biljarkata

  Biljarkata Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 јануари 2019
  Пораки:
  17.242
  Допаѓања:
  166.007
  Форумов не бил за спроведување истражувања и анализи:wasntme:
  Ама јас не знам за што цел е анализава?:D

  Одговор- со сите:emo: (100%). Која е тајната- не знам, ваљда треба двајцата да знаете шо праите:?:
   
  На cresa-jagoda, Billy Idol, DAngel и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 20. WildMk

  WildMk Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 април 2018
  Пораки:
  37.714
  Допаѓања:
  283.182
  За мој, личен интерес е податоков.
  Нека го продаат тие ако сакаат.
  Не им го земам :D
   
  На Biljarkata му/ѝ се допаѓа ова.