Со која славна личност би сакале да се замените?

Дискусија во 'Кафе-муабети' започната од TeAmoTeAmo, 19 февруари 2011.

 1. plavooka lavica

  plavooka lavica Активен член

  Се зачлени на:
  13 јануари 2017
  Пораки:
  7
  Допаѓања:
  125
  Пол:
  Женски
  со ниедна не би се заменала, не е се во парите, колите ни славата, среќата не ја чинат тие работи
   
  На Cinderfakinrella и Samomarija.056 им се допаѓа ова.
 2. Samomarija.056

  Samomarija.056 Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 декември 2016
  Пораки:
  75
  Допаѓања:
  256
  Пол:
  Женски
  И јас исто , знам дека неможе да се заменам но сепак на еден ден би сакала со Jennifer Aniston и да бидам глумица како она омиленаа :D:inlove::inlove:
   
  На biGirl и plavooka lavica им се допаѓа ова.
 3. plavooka lavica

  plavooka lavica Активен член

  Се зачлени на:
  13 јануари 2017
  Пораки:
  7
  Допаѓања:
  125
  Пол:
  Женски
  ако веќе така бираме таа е навистина е нај глумица, не може човек да не ја сака :)
   
  На Samomarija.056 му/ѝ се допаѓа ова.
 4. real madrid

  real madrid Активен член

  Се зачлени на:
  23 август 2016
  Пораки:
  54
  Допаѓања:
  66
  Пол:
  Женски
  Ketty Pery и Taylor Swit
   
 5. biGirl

  biGirl Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 март 2015
  Пораки:
  1.075
  Допаѓања:
  2.900
  Пол:
  Женски
  So Nina Dobrev :inlove:
   
 6. Angie24

  Angie24 Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 март 2017
  Пораки:
  69
  Допаѓања:
  252
  Пол:
  Женски
  Моника Белучи најдобра,најубава,и покрај сета слава остана смирено на земја..<3
   
  На Petar80 му/ѝ се допаѓа ова.
 7. Lella

  Lella a blasphemous bitch Член на тимот

  Се зачлени на:
  2 јануари 2013
  Пораки:
  4.714
  Допаѓања:
  25.409
  Пол:
  Женски
  Со Трамп. Би дала оставка и пак би се вратила. :D
   
  На Ketchup, Bozica1980 и Petar80 им се допаѓа ова.
 8. ♡BuBaLe♡

  ♡BuBaLe♡ Форумски идол

  Се зачлени на:
  2 мај 2015
  Пораки:
  4.641
  Допаѓања:
  100.496
  Пол:
  Женски
  Се жена му на еден :$ ]:)
   
  На Petar80 му/ѝ се допаѓа ова.
 9. Jean-Baptiste

  Jean-Baptiste Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 јануари 2013
  Пораки:
  313
  Допаѓања:
  2.867
  Пол:
  Машки
  Со Џони Деп
   
  На elimkd и Bozica1980 им се допаѓа ова.
 10. Mariana039

  Mariana039 Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 јули 2017
  Пораки:
  7
  Допаѓања:
  22
  Kylie Jenner :inlove: preubava eee :l:
   
 11. Dadusicka

  Dadusicka Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 јануари 2014
  Пораки:
  1.323
  Допаѓања:
  53.783
  Пол:
  Женски
  Кејт мидлтон
   
  На Scott Weiland му/ѝ се допаѓа ова.
 12. CrazyGirl15

  CrazyGirl15 Популарен член

  Се зачлени на:
  30 јуни 2011
  Пораки:
  3.786
  Допаѓања:
  19.290
  Пол:
  Женски
  Со Eminem или пак со неговата ќерка . Пре би со Eminem да се сменам , не за популарност или поради богатството , чисто онака , да поминам 24 часа во Детроит :l:
   
  На Scott Weiland му/ѝ се допаѓа ова.
 13. Matea Ballerina

  Matea Ballerina Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 февруари 2018
  Пораки:
  78
  Допаѓања:
  506
  Пол:
  Женски
  Светлана Захарова
   
 14. buba4e89

  buba4e89 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 август 2012
  Пораки:
  17.309
  Допаѓања:
  109.943
  Пол:
  Женски
  Блејк Лавли
   
  На Scott Weiland му/ѝ се допаѓа ова.