Со која славна личност би сакале да се замените?

Дискусија во 'Кафе-муабети' започната од TeAmoTeAmo, 19 февруари 2011.

 1. Name

  Name Популарен член

  Се зачлени на:
  5 јуни 2010
  Пораки:
  1.433
  Допаѓања:
  877
  Пол:
  Женски
  Kristen Steward убава е, и ке имам можност бар еднаш да го бакнам убавецот роберт петинсон а можеби и тејлор лаутнер :D
  баш ко што кажа горе гламур лејди :)
   
  На glamour-lady му/ѝ се допаѓа ова.
 2. ma4o4female

  ma4o4female Популарен член

  Се зачлени на:
  1 декември 2009
  Пораки:
  481
  Допаѓања:
  352
  Натали Портман. Бомбона, во цутот на славата, со убав и грижлив маж и потенцијалност да добие оскар :muscle: ...ммм :inlove:
   
 3. annnni

  annnni Популарен член

  Се зачлени на:
  27 март 2010
  Пораки:
  3.025
  Допаѓања:
  629
  [​IMG]Со неа!!!!
  Убава е згодна има пари има се и мислам дека знае како да го живее животот јас едноставно ја обожавам!!!!! :inlove:
   
  На Name му/ѝ се допаѓа ова.
 4. Sephora

  Sephora Популарен член

  Се зачлени на:
  5 декември 2010
  Пораки:
  2.690
  Допаѓања:
  4.469
  Lauren Conrad.
  Единствена позната личност на која и се восхитувам. :)
   
 5. Butterfly-itgirl4s

  Butterfly-itgirl4s Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 јануари 2011
  Пораки:
  414
  Допаѓања:
  281
  Дефинитивно со Селин Дион тој зивот сто таа го зивее со срекна фамилија без драми едноставно прекрасно отмено и барем еден ден да го имам нејзиниот глас незнам некако ми е соврсена не е некоја убавица но срекна е :talk:
   
 6. irenna

  irenna Популарен член

  Се зачлени на:
  1 декември 2009
  Пораки:
  3.096
  Допаѓања:
  4.397
  Пол:
  Женски
  Со Елена Ристеска :$
  Ма неееее, само се шалам каква Елена, мојот избор е Jenna Jameson :$
   
 7. wolf4e

  wolf4e Популарен член

  Се зачлени на:
  16 јануари 2010
  Пораки:
  2.285
  Допаѓања:
  1.884
  [​IMG] [​IMG] Jа обожавам,како себеси се гледам во неа,а воопшто не личиме :$ :rofl:
   
 8. Trendafilka

  Trendafilka Форумски идол

  Се зачлени на:
  28 декември 2009
  Пораки:
  5.941
  Допаѓања:
  27.512
  На еден ден - со Сиара.
  За да денсам бесно во некоја дискотека со нејзините препознатливи dance moves.
  Башка изгледа гром !
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
   
 9. J.Ivanoska

  J.Ivanoska Популарен член

  Се зачлени на:
  1 февруари 2011
  Пораки:
  475
  Допаѓања:
  1.679
  Пол:
  Женски
  Моника Белучи е една одлична за мен актерка и жена. Многу е убава. По принцип неќам да личам на ни една. Вака ми се допаѓа како изгледам...Ако бев машко, бих била заљубена во нејзе :D :inlove: [​IMG]
  [​IMG]
   
  На Angie24 и annnni им се допаѓа ова.
 10. thatsmysecret

  thatsmysecret Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 мај 2010
  Пораки:
  452
  Допаѓања:
  214
  Audrina Patridge, ја обожавам. Преубава е и од внатре и од надвор :inlove:
  [​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG]
   
  На esperanca му/ѝ се допаѓа ова.
 11. Dulce

  Dulce Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 март 2011
  Пораки:
  134
  Допаѓања:
  35
  Селена Гомез ... млада , успешна и убава ... ;)
   
  На Bieber-Fever му/ѝ се допаѓа ова.
 12. broken099

  broken099 Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 јули 2010
  Пораки:
  566
  Допаѓања:
  434
  Со Џоличка моја. 8) :inlove:
   
 13. CoverGirl10

  CoverGirl10 Популарен член

  Се зачлени на:
  9 декември 2010
  Пораки:
  238
  Допаѓања:
  1.831
  Пол:
  Женски
  Со никој не би се заменила, не сакам да бидам некој друг. Се чуствувам најдобро во своја кожа :)
   
 14. BlueEyess

  BlueEyess Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 април 2011
  Пораки:
  63
  Допаѓања:
  22
  Пол:
  Женски
  Најверојатно со Mila Kunis,Megan Fox,Adriana Lima или Angelina Jolie.
   
 15. yawn

  yawn Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 јуни 2010
  Пораки:
  697
  Допаѓања:
  694
  Јас сум си јас бре,ќе се навредам ако направам споредба или замена.
  Ама да не бидам офф топик,Џеј Ло ми е идол. :inlove:
   
  На esperanca му/ѝ се допаѓа ова.
 16. sweetheart10

  sweetheart10 Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 јануари 2011
  Пораки:
  152
  Допаѓања:
  159
  Бритни Сприс :)
   
 17. aliciakeys3

  aliciakeys3 Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 март 2011
  Пораки:
  78
  Допаѓања:
  21
  Со Викторија Бекам....сакам да му бидам жена на Дејвид Бекам ,не за друго :D
   
 18. Angelche

  Angelche Популарен член

  Се зачлени на:
  6 мај 2010
  Пораки:
  3.747
  Допаѓања:
  1.354
  Едно големо болдирано НЕ!! :shake: :shake:
  Така ја спомнав, во контекст со темава. ;)
   
 19. supersonic

  supersonic Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 април 2010
  Пораки:
  178
  Допаѓања:
  48
  Бијонсе.
  Успешна, самоуверена и цврста, има исполнет живот.. Само Џеј-Зи не ми се вклопува во цела приказна, али би си нашла некој друг. why not? кога би била на нејзино место :D
   
 20. Linn1

  Linn1 Популарен член

  Се зачлени на:
  10 јануари 2011
  Пораки:
  1.221
  Допаѓања:
  1.932
  Avril, Позната девојка со стил :rock: :)