Со која славна личност би сакале да се замените?

Дискусија во 'Кафе-муабети' започната од TeAmoTeAmo, 19 февруари 2011.

 1. emma-chan

  emma-chan Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 април 2011
  Пораки:
  71
  Допаѓања:
  9
  Ванеса Хаџинс (my idol)
  Индиана Еванс
  или
  Аврил Лавињ
   
 2. Fallin-ForHisSmile

  Fallin-ForHisSmile Истакнат член

  Се зачлени на:
  13 мај 2011
  Пораки:
  299
  Допаѓања:
  179
  Селена Гомез :)
   
 3. Mishela

  Mishela Модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  19 август 2010
  Пораки:
  15.241
  Допаѓања:
  74.882
  Пол:
  Женски
  би се заменила со Katherine Heigl...оффф, ќе види Josh Duhamel како ќе му го извадам маслото од гушкање и бакнување (од филмот Life as we know it) :rofl:
  А не викам не и за Blake Lively - да бев машко ќе (пробав да) ја фатев за џенцка 8)
   
 4. SexyPrincess

  SexyPrincess Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 јуни 2010
  Пораки:
  254
  Допаѓања:
  128
  Би се заменила со Бијонсе ама ке си го задржам својот дечко :lol: :lol:
   
 5. viki-jej

  viki-jej Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 март 2011
  Пораки:
  2
  Допаѓања:
  1
  Не би сакала да се заменувам но ако навистина морам би се заменила со Викторија Лоба...оти така слични ни се имињата а и оти е со Дејвид Бекам!!! :inlove: :inlove: :)
   
 6. Sephora

  Sephora Популарен член

  Се зачлени на:
  5 декември 2010
  Пораки:
  2.690
  Допаѓања:
  4.469
  Викторија Лоба не е со Бекам. Со Бекам е Викторија Бекам, по старо Викторија Адамс.
  Лоба е пејачка, плава девојка, со прекрасно лице. Половина русинка, половина македонка.
   
 7. Rock-a-Fella

  Rock-a-Fella Популарен член

  Се зачлени на:
  12 февруари 2011
  Пораки:
  1.392
  Допаѓања:
  1.380
  Beyonce... :)
  Кога ќе пеам, да ми се допаѓа како звучам, кога ќе облечам нешто, да изгледам факин хот. 8)
  И со такво тело, мерак да играш цел ден... :wasntme:
   
 8. BettyBoop25

  BettyBoop25 Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 април 2011
  Пораки:
  177
  Допаѓања:
  1.104
  [​IMG]

  Дефинитивно Jessica Alba прекрасна е ја обожавам :)
   
 9. A-j-a

  A-j-a Популарен член

  Се зачлени на:
  12 април 2011
  Пораки:
  1.793
  Допаѓања:
  2.022
  Не би се мењала со никој. :shake: Можеби вака навидум изгледа како се е убаво и совршено, а всушност од кај да знам какви проблеми има таа личност.
   
 10. BlackSwan5

  BlackSwan5 Популарен член

  Се зачлени на:
  6 јуни 2011
  Пораки:
  2.765
  Допаѓања:
  3.548
  Со Ирина Шајк затоа што е преубава и затоа што е со Кристијано Роналдо :)
   
 11. WhiteAngel

  WhiteAngel Популарен член

  Се зачлени на:
  31 јануари 2011
  Пораки:
  2.107
  Допаѓања:
  1.637
  Со Викторија Бекам. Ииии со убаво би ми звучело имево со презимето Бекам :inlove: :rofl:
   
 12. MarchelineAmaru

  MarchelineAmaru Популарен член

  Се зачлени на:
  7 јули 2010
  Пораки:
  2.248
  Допаѓања:
  1.327
  Со Гете ,рест ин пис , тој имал најголем коефициент на интелигенција .
  А од сегашниве - со Ванеса Парадис ,да си спијам со Џонче ! :devil: :rofl: :devil:
   
  На love.edward му/ѝ се допаѓа ова.
 13. Independent147

  Independent147 Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 јуни 2011
  Пораки:
  8
  Допаѓања:
  53
  Leighton Meester ... :angel:
   
  На mileystar му/ѝ се допаѓа ова.
 14. Responsible

  Responsible Популарен член

  Се зачлени на:
  20 април 2011
  Пораки:
  343
  Допаѓања:
  433
  Пол:
  Женски
 15. mims-89

  mims-89 Форумски идол

  Се зачлени на:
  7 мај 2010
  Пораки:
  6.488
  Допаѓања:
  24.034
  Со Фројд :lol:
  Со Парис Хилтон дефинитивно, само во изгледот да не сум како неа.
  Сакам и јас така да немам памет а да ми врне кеш, од журка на журка, сексови и такви ствари... ихаа цел Холивуд има да го пројдам или да ме пројде сеедно :D :D :D само да сум секако згодна ко Жизел, а убава ко Џоли и да Бред да ми е муж :rock:
   
 16. love.edward

  love.edward Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 мај 2011
  Пораки:
  240
  Допаѓања:
  242
  со Emma Watson незнам зашто, само така некако има нешто во неа.. иии дефинитивно (ако зборуваме и за луѓе што не се world famous) едно девојче што е колку мене(можда е на форумов па подобро да не ја именувам глупаво ќе искочи) ја има по реклами, билборди и свашта, ама прекрасна е и во физичка убавина од коса, очи све, и во карактер. пу пу да не ја урочам, да си остане мила и убава како што е, многу ја сакам :)
   
 17. foreverbeautiful

  foreverbeautiful Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 јули 2011
  Пораки:
  18
  Допаѓања:
  8
  Никојаааааааа....јас сум си јас најдобро ми е во мојата кожа,не би си го замислила животот ако не сум јас..... АМА ако морам да бирам...... Angelina Jolie ohh yeaa!! ;)
   
 18. Anely

  Anely Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 април 2011
  Пораки:
  788
  Допаѓања:
  224
  Џенифер Лопез :wasntme:
   
 19. Lady.Rose

  Lady.Rose Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 април 2011
  Пораки:
  134
  Допаѓања:
  51
  Не би сакала со никоја славна личност да се заменам, бидејќи си го обожавам мојот живот таков каков што си е. Но ако морам, би се заменила со Натали Портман или Џесика Алба. Прекрасни и префинети, едноставно повеќе ги сакам добрите девојки на Холивуд, а башка што Натали Портман има завршено таму на Харвард или на некој друг најјак универзитет, што е доказ дека убавината МОЖЕ да оди заедно со памет.
   
 20. MoreNa-22

  MoreNa-22 Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 јуни 2011
  Пораки:
  386
  Допаѓања:
  73
  искрено не би сакала со ниту една супер мие ваква каква што си сум