Со која славна личност би сакале да се замените?

Дискусија во 'Кафе-муабети' започната од TeAmoTeAmo, 19 февруари 2011.

 1. rebeca

  rebeca Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 август 2011
  Пораки:
  76
  Допаѓања:
  30
  Сите славни личности се пропалици на свој начин.....кој се дрогира, кој се лечи од алкохол,кој оди во јавна куќа со проститутки .такашто немам желба да се менам со ниту една славна личност....Башка тоа што се сите разведени, без семејства .......Ретко кој од нив е ,,нормална,, личност.....
   
 2. Siksi

  Siksi Популарен член

  Се зачлени на:
  23 јуни 2010
  Пораки:
  461
  Допаѓања:
  305
  Дефинитивно со бијонсе :) ја обожавам :l:
   
 3. Kasha

  Kasha Популарен член

  Се зачлени на:
  24 август 2011
  Пораки:
  1.724
  Допаѓања:
  3.262
  Мендез, Џоли (не за Бред Пит), Кардашијан, Курникова(не за Енрике) или Белучи 8) :rofl:
   
 4. stylishh

  stylishh Популарен член

  Се зачлени на:
  16 јануари 2011
  Пораки:
  426
  Допаѓања:
  613
  Пол:
  Женски
  мег рајан дефинитивно .Женска и пол
   
 5. Linn1

  Linn1 Популарен член

  Се зачлени на:
  10 јануари 2011
  Пораки:
  1.221
  Допаѓања:
  1.932
  Џесика Алба или Бијонсе. :)
   
 6. Hipica

  Hipica Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 декември 2009
  Пораки:
  14.369
  Допаѓања:
  14.770
  Не би да се менувам со никоја.
  Не сум јас за да бидам селебрити, ептен во жолта штампа ќе ме има :lol:
   
  На daddys.princess му/ѝ се допаѓа ова.
 7. Princess.S

  Princess.S Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 јули 2011
  Пораки:
  763
  Допаѓања:
  651
  Со Меган Фокс или Алесандра Амбросио (единствено затоа што ми ја пукнаа главата дека сум личела те на едната, те на другата |( )
  А мојата интелегенција, ма ни со Ајнштајн не ја менувам! :lol:
   
 8. Juicy

  Juicy Популарен член

  Се зачлени на:
  16 декември 2010
  Пораки:
  1.705
  Допаѓања:
  9.171
  Пол:
  Женски
  Меган Фокс, Кардашијан, Џоли, Моника Белучи, Лима :)
   
 9. daddys.princess

  daddys.princess Истакнат член

  Се зачлени на:
  30 октомври 2011
  Пораки:
  988
  Допаѓања:
  317
  па не би се заменила со никој :)
   
 10. LuDaChA22

  LuDaChA22 Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 февруари 2011
  Пораки:
  89
  Допаѓања:
  29
  Со ким. :)
   
  На mileystar му/ѝ се допаѓа ова.
 11. SlAtKi4ka.SlAtKi4ka

  SlAtKi4ka.SlAtKi4ka Популарен член

  Се зачлени на:
  23 мај 2011
  Пораки:
  243
  Допаѓања:
  313
  Пол:
  Женски
  Не би се заменила со никој,сакам да сум своја :)
   
 12. Mishela

  Mishela Модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  19 август 2010
  Пораки:
  15.241
  Допаѓања:
  74.882
  Пол:
  Женски
  Со онаа што секој ден ја гледам во огледалото, посебно кога е тип топ скоцкана и наоружена со самодоверба - уште не е славна, ама ќе дојдат и нејзините 5 минути, па потпишувам дека ќе траат по 10 на ента - само го чекам вистинскиот момент да процветам, ха. :devil:
   
  На A-j-a и dolly.doll им се допаѓа ова.
 13. SarahTayMomsen

  SarahTayMomsen Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 јули 2011
  Пораки:
  959
  Допаѓања:
  650
  Миранда Керр дефинитивно колку е само убава се би дала да сум неа ;( :$ :$ :*
   
 14. awee

  awee Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 ноември 2011
  Пораки:
  295
  Допаѓања:
  116
  Сакам да си бидам јас..со никој нејкам да се заменам :doh:
   
 15. CoCoGiiiRL

  CoCoGiiiRL Популарен член

  Се зачлени на:
  15 ноември 2011
  Пораки:
  698
  Допаѓања:
  3.192
  Пол:
  Женски
  Со никоја не сакам да се сменаам ...Јас сум си јаас :)
   
 16. madamstefi

  madamstefi Нов член

  Се зачлени на:
  13 септември 2011
  Пораки:
  68
  Допаѓања:
  15
  со никоја ок ми е вака
   
 17. hermosa

  hermosa Популарен член

  Се зачлени на:
  7 декември 2011
  Пораки:
  2.554
  Допаѓања:
  3.466
  Пол:
  Женски
  Би сакала барем на еден ден да се заменам со Барбара Мори,да бидам толку убава со тие зелени очиња :D .Таа ми е жена идеал :rock:
   
 18. musicgirl55

  musicgirl55 Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 април 2011
  Пораки:
  189
  Допаѓања:
  56
  Хејли Вилиамс :inlove: колку е убава
   
 19. Breezy

  Breezy Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 јуни 2011
  Пораки:
  476
  Допаѓања:
  765
  Натали Портман :)
   
  На BlackSwan5 и L-enna им се допаѓа ова.
 20. HeelsLover

  HeelsLover Популарен член

  Се зачлени на:
  26 ноември 2011
  Пораки:
  565
  Допаѓања:
  655
  Пол:
  Женски
  Jennifer Garner или со Jessica Biel