Со која славна личност би сакале да се замените?

Дискусија во 'Кафе-муабети' започната од TeAmoTeAmo, 19 февруари 2011.

 1. anabel-a

  anabel-a Популарен член

  Се зачлени на:
  25 август 2011
  Пораки:
  3.334
  Допаѓања:
  15.491
  И јас со Hayley Williams :D
  [​IMG]

  :rock: :rock: :rock:
   
  На Hayley му/ѝ се допаѓа ова.
 2. t.i.n.k.b.e.l.l

  t.i.n.k.b.e.l.l Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 јануари 2012
  Пораки:
  253
  Допаѓања:
  92
  Пол:
  Женски
  Барбара Мори или Викторија Бекам :)
   
 3. SarahTayMomsen

  SarahTayMomsen Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 јули 2011
  Пораки:
  959
  Допаѓања:
  650
  и јас со неа преубава е!
   
 4. SABAH

  SABAH Активен член

  Се зачлени на:
  5 јануари 2012
  Пораки:
  64
  Допаѓања:
  26
  Ако мора да е жена, тогаш со Жули Делпи ...
  Ако може да е маж, тогаш со Адам Голдберг. :$
   
 5. Izaabella

  Izaabella Популарен член

  Се зачлени на:
  13 декември 2010
  Пораки:
  946
  Допаѓања:
  2.755
  Пол:
  Женски
  Јас би со Џулија Робертс. :)
   
 6. Nevermore

  Nevermore Популарен член

  Се зачлени на:
  29 јануари 2011
  Пораки:
  599
  Допаѓања:
  1.994
  Ема Ватсон - Природна, убава, прекрасни црти на лицето.. Елегантна британска жена со стил . Ја обожавам :inlove:
  [​IMG]
   

  Прикачени фајлови:

  • untitled1.JPG
   untitled1.JPG
   Големина на фајлот:
   34,8 KB
   Прегледи:
   131
 7. rozy

  rozy Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 јули 2011
  Пораки:
  274
  Допаѓања:
  120
  Ceлена гомез убава паметна успешна огата убав дечко (не нешто осебно но сепак..) и добродушна не ми треба повеќе
   

  Прикачени фајлови:

  • beaty.jpg
   beaty.jpg
   Големина на фајлот:
   185,8 KB
   Прегледи:
   117
  • 2cute.jpg
   2cute.jpg
   Големина на фајлот:
   92 KB
   Прегледи:
   117
  • dushicka.jpg
   dushicka.jpg
   Големина на фајлот:
   12,2 KB
   Прегледи:
   117
  • selenabieber.jpg
   selenabieber.jpg
   Големина на фајлот:
   71,6 KB
   Прегледи:
   117
 8. CharmedGirl

  CharmedGirl Популарен член

  Се зачлени на:
  6 мај 2011
  Пораки:
  1.414
  Допаѓања:
  1.649
  Пол:
  Женски
  Со Меган Фокс...не за да изгледам како неа, или да имам карактер како неа...за да го имам Брајан :inlove:
  [​IMG]
   
  На BlackSwan5 му/ѝ се допаѓа ова.
 9. Anna-Banana

  Anna-Banana Популарен член

  Се зачлени на:
  4 октомври 2011
  Пораки:
  3.737
  Допаѓања:
  4.820
  Пол:
  Женски
  Со никоја.Сакам да сум онаа која што сум :D :rofl: :rofl:
   
 10. La.Reina.Del.Sur

  La.Reina.Del.Sur Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 мај 2011
  Пораки:
  1.508
  Допаѓања:
  3.875
  Јас би со Габи Еспино... Не за друго туку сакам јас да имам деца од
  :inlove:
   

  Прикачени фајлови:

  • 2n7f314.jpg
   2n7f314.jpg
   Големина на фајлот:
   35,5 KB
   Прегледи:
   86
 11. IvanaMkd

  IvanaMkd Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 јануари 2012
  Пораки:
  4.184
  Допаѓања:
  3.050
  Анџелина Џоли.
   
 12. amix

  amix Активен член

  Се зачлени на:
  22 јануари 2012
  Пораки:
  8
  Допаѓања:
  0
  со ницол шерцингер дефинитивно :) ја обожавам, преубава ми е, душиче ми е целата...
   
 13. bella.honey

  bella.honey Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 јуни 2011
  Пораки:
  639
  Допаѓања:
  293
 14. sa4y

  sa4y Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 јули 2010
  Пораки:
  59
  Допаѓања:
  23
  со некоја од ангелите на викторија сикрет сите се преубави ! :rofl:
   
 15. Jule.Sk

  Jule.Sk Популарен член

  Се зачлени на:
  28 мај 2011
  Пораки:
  1.315
  Допаѓања:
  734
  Пол:
  Женски
  Не сум сигурна дека 100% сакам да се заменам со Селена Гомез пошо некако не ми е сјајна ама па девојка му е на Џастинчо така да само на 1 ден доста ми е :D
   
 16. LilMissBossy

  LilMissBossy Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 март 2010
  Пораки:
  517
  Допаѓања:
  200
  Па би се заменила со Амбер Роуз,ама во времето кога беше со Кание,сега не.А зошто сега Кание е сингл,ќе почекам да видам со која би се заменила :D :D
   
 17. stefyle

  stefyle Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 мај 2011
  Пораки:
  127
  Допаѓања:
  108
  Пол:
  Женски
  ;) Бионсе дефинитивно...
   
 18. Gordana10

  Gordana10 Форумски идол

  Се зачлени на:
  7 декември 2009
  Пораки:
  6.898
  Допаѓања:
  9.174
  Пол:
  Женски
  Јас со Мелани Грифит би се заменила :D ]:) не ради неа, туку тоа мажиштето и е ептен привлечно, згодно и убаво :D :inlove: :$ :wasntme:
   
  На t.w.e.e.t.y му/ѝ се допаѓа ова.
 19. macence85

  macence85 Популарен член

  Се зачлени на:
  30 август 2010
  Пораки:
  1.217
  Допаѓања:
  817
  Сите вие кои би сакале да се замените со било која славна личност би ви предложила да се расчепкате низ ју туб за папараци видеа. Јас пак не би сакала да го живеам животот како животинче кое постојано е ловено. Си ја сакам приватноста и си сакам да си одам на нормален шопинг и нормално кафе без милиони мршојадци позади мене..
   
 20. The.Pink.Angel

  The.Pink.Angel Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 февруари 2012
  Пораки:
  497
  Допаѓања:
  132
  Со Ashley Tisdale ја обожаваамм :) :inlove: :inlove: :inlove: