1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Со кој член најмногу не се согласувате со мислењата?

Дискусија во 'Општи дискусии' започната од ocicka2014, 20 февруари 2016.

 1. ocicka2014

  ocicka2014 Популарен член

  Се зачлени на:
  27 јуни 2014
  Пораки:
  4.046
  Допаѓања:
  13.105
  Пол:
  Женски
  Со кој член од формумов нај не се сложувате со напишаните мислења? :)
   
 2. Marick14

  Marick14 Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 март 2013
  Пораки:
  3.679
  Допаѓања:
  2.928
  Lella, SomeoneSpecial, Theowndemon, Sanjicka007, Crimson, AnaKarenina, Idealista, Anakonda88, Bender Rodriguez, Eloves, Crna Dama, JollyGirl, Okcenzi, Sjdgo, Bokche, Ицолгудбејбе - среќа што сите овие ми се ставени на игнор листа.
   
  На Bitter-Sweet, theowndemon, eloves и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 3. Umbrella22

  Umbrella22 Форумски идол

  Се зачлени на:
  6 август 2012
  Пораки:
  3.951
  Допаѓања:
  33.914
  Пол:
  Женски
  Понекогаш со на Лилит ама само понекогаш :D
  Други не ми текнуваат моментално.
   
  На Lady Phoenix и Someonespecial им се допаѓа ова.
 4. okcenzi

  okcenzi Популарен член

  Се зачлени на:
  25 декември 2012
  Пораки:
  3.522
  Допаѓања:
  9.549
  Што знам, јас во некои теми не се сложувам со одредени личности, за да во други теми со истите нив се согласувам потполно.
  Освен со нежна ( човекот оток)
   
  На Nausicaa, anakonda88, cresa-jagoda и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 5. theowndemon

  theowndemon Форумски идол

  Се зачлени на:
  17 септември 2013
  Пораки:
  11.631
  Допаѓања:
  147.716
  Пол:
  Женски
  Никогаш не сум се изненадувала зошто ме нема на позитивните листи, до негде се гордеам шо ме има на оваа листа :rofl:
  Патем со сите до одредено ниво толерирам како да кажам. Делумно се согласувам со милењата на @Artista ама не целосно, ете посвежо ми е тоа име и ми остави впечаток. Во глобала зависи од темата зошто нели, некои работи ги земаме лично и за различни работи имаме различен пристап и мислење кон работите па неможам да кажам ништо поконкретно.
  Луѓе на игнор не ставам, зошто ме јади љубопитност, а и како ќе дознаам дали со некој имаме исти гледишта за нешто друго ако неможам да видам шо друго постира? :lol:
   
  На Lady Phoenix и cresa-jagoda им се допаѓа ова.
 6. anakonda88

  anakonda88 Популарен член

  Се зачлени на:
  3 април 2010
  Пораки:
  2.598
  Допаѓања:
  4.494
  Пол:
  Женски
  аееее Марк14 зш бе така?? еднаш се здчкавме ништо страшно :rofl:
  јас сум со пола форум искарана(многу летаа високо и јас само ги спуштам на земја) , дури една сакав да ја тужам ама не ми се исплакаше 8)
  но и стекнав и добри пријателки :D
   
  На biGirl, VladeMila, Outlook и 2 други им се допаѓа ова.
 7. buba4e89

  buba4e89 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 август 2012
  Пораки:
  25.548
  Допаѓања:
  169.004
  Пол:
  Женски
  Лилит, Бриџит, Миранда.
   
 8. Nausicaa

  Nausicaa Популарен член

  Се зачлени на:
  1 декември 2013
  Пораки:
  3.420
  Допаѓања:
  19.799
  За моиве две и нешто години активност на форумов, Dr. Strangelove/ Петре Прличко е единствениот кој го имам ставено во листата за игнорирање. Страшно искомплексиран лик кој освен шовинизам и говор на омраза ништо друго и не остави зад себе..

  Инаку, ако со некоја членка сум се контрала во една тема тоа не значи дека нема да лајкувам нејзини мислења во друга тема.
   
  На Dust, Cinderfakinrella, Someonespecial и 6 други им се допаѓа ова.
 9. s1a1n1d1r1a1

  s1a1n1d1r1a1 Популарен член

  Се зачлени на:
  10 октомври 2010
  Пораки:
  1.685
  Допаѓања:
  14.352
  Пол:
  Женски
  Со многу. Како и во секојдневниот живот. Најмногу во сеќавање ми останала Далерон.
   
  На Someonespecial, crazylady, Waka-waka и 2 други им се допаѓа ова.
 10. Lella

  Lella a blasphemous bitch Член на тимот

  Се зачлени на:
  2 јануари 2013
  Пораки:
  5.030
  Допаѓања:
  27.782
  Пол:
  Женски
  Хм, не постои еден член со кој немам никаква допирна точка, со сите се согласувам за по нешто. Имам игнорирана членка, ама од друга причина.
  Исто како што и не постои член на форумов со кој се согласувам баш во сè. Не, секогаш има некоја тема каде што заземаме спротиставени ставови, и тоа е во ред, не може со сите во сè да се согласувам :)
   
  На Cinderfakinrella му/ѝ се допаѓа ова.
 11. VivienLeigh

  VivienLeigh Популарен член

  Се зачлени на:
  6 јануари 2016
  Пораки:
  369
  Допаѓања:
  10.091
  Пол:
  Женски
  Со оној Хиндсајтер или не знам како беше потпишан... :^)
  А иначе, не сум сретнала ептен некој кој бил контра на моите мислења, шо знам :D
  А игнорирани се уште немам... :whew:
   
  На crimson му/ѝ се допаѓа ова.
 12. Bitter-Sweet

  Bitter-Sweet Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 мај 2010
  Пораки:
  11.824
  Допаѓања:
  67.917
  Пол:
  Женски
  На carangigia и EvAngelos им се допаѓа ова.
 13. Someonespecial

  Someonespecial Free-minded aesthete

  Се зачлени на:
  17 ноември 2012
  Пораки:
  13.046
  Допаѓања:
  163.239
  Пол:
  Женски
  На elimkd, Gosh, theowndemon и 3 други им се допаѓа ова.
 14. Cinderfakinrella

  Cinderfakinrella Популарен член

  Се зачлени на:
  17 ноември 2016
  Пораки:
  957
  Допаѓања:
  7.425
  Пол:
  Женски
  Скоро е невозможно да се слагаш секогаш со секого на секоја тема.
  Нормално е да се случи некогаш некој буквално да те извади од кожа, а веќе во следна тема да посакаш истата таа особа да ја запознаеш во живо.
  Со оние кои сакам да бидам во контакт, сум остварила веќе некаков контакт, небитно дали сме станале пријатели на фб или сме се виделе во живо, или пак сме размениле некоја порака плус-минус.
  Ниту едно негативно мислење кон мене, небитно дали е став, критика или не знам уште што, не го земам здраво за готово. Едноставно знам дека позади овие монитори битисуваат живи суштества, а не ботови. Има денови кога не ни е се по ќејф, па разбирливо е некогаш да те дирне некој во нерв... Ама, сето тоа е пролазно!!
  Сите имаме свој животен пат, веројатно според него ги раководиме нашите мислења и ги споделуваме нашите искуства.
  Од првин мислев дека е со кој член најмногу се согласувате, а за такви имам доста. Секој член е посебен на свој начин...
  Никој диретктно не ме ниту повредил, ниту пак сум имала некоја жучна расправија. Така што, секој член си има право на свое мислење. И јас го почитувам буквално секое.
   
  Последна измена: 14 јули 2017
  На theowndemon и Dust им се допаѓа ова.
 15. Dust

  Dust Game Over

  Се зачлени на:
  27 септември 2011
  Пораки:
  11.262
  Допаѓања:
  169.118
  Пол:
  Женски
  :drunk:
  Како ли може да постои ваква тема:rofl: абе очи ќе си ископаме ако се активира секојдневно:lol:

  Не може човек да се согласува со сите мислења на форумов..
  Сите сме различни и посебни, ако не се согласувам на една тема, не значи дека на друга нема да се согласам:?:
  А кој би собирал, одземал, множел и делел за да извади резултат - член со кого не се согласува:wasntme::D
   
  На Skorpija25, theowndemon, Annath и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 16. Zaljubena26

  Zaljubena26 Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 јануари 2017
  Пораки:
  1.994
  Допаѓања:
  28.689
  Пол:
  Женски
  Сега за сега не би можела да издвојам ниту еден член со кој сум имала некои големи несогласувања или расправии, сепак ова е само форум, не се познаваме лично и нормално е дека се излишни било какви караници или навреди само затоа што не делиме исто мислење со некого.
   
  На Cinderfakinrella и Natalyy123 им се допаѓа ова.
 17. referentka

  referentka Moderator Член на тимот

  Се зачлени на:
  13 ноември 2012
  Пораки:
  14.534
  Допаѓања:
  320.265
  Во целост со никого, ама парцијално со повеќе членки.
  Се пронаоѓам во постови (како јас да сум ги пишувала) па во нареден пост тотално различни гледишта.
   
  На biGirl, theowndemon, Dust и 2 други им се допаѓа ова.
 18. Natalyy123

  Natalyy123 Истакнат член

  Се зачлени на:
  30 март 2017
  Пораки:
  72
  Допаѓања:
  148
  Пол:
  Женски
  Понова сум на форумов, така да засега не ми се случило ептен да се здечкам со некој/а. Океј е да немаме исти мислења со сите, дури понекогаш повеќе ги ценам тие што идат контра на мене бидејќи ми се отвара друга гледна точка на работите. :D
   
  На Cinderfakinrella му/ѝ се допаѓа ова.
 19. Petar80

  Petar80 Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 јуни 2015
  Пораки:
  1.576
  Допаѓања:
  45.004
  Пол:
  Машки
  Со една со некој ишкртан во нередослед букви ник нејм
   
  На Bitter-Sweet му/ѝ се допаѓа ова.
 20. Hipster

  Hipster Форумски идол

  Се зачлени на:
  8 јули 2011
  Пораки:
  5.775
  Допаѓања:
  22.412
  Пол:
  Женски
  Има ли некој си кој се согласуваш работава...LOL
  -----
  Имаше една членка порано што ме колнеше зашто и контрирав за бајачки и пуздер се праевме, знам дека прв пат стаив на игнор некој, зашто ме пингаше константно по темине.
  И со Гордана знам многу се закачувавме порано, едноставно не можев да ја читам зашто преконфузно се изјаснуваше. Гледам веќе не е ни модератор ни активна.
  А во тема политика, знам дека се имавме искарано со пола, си се знаат кои си се.
  Признавам дека бев доста конфликтна особа. Али последава година бегам како ѓавол од лук:D Никој не ми смета, среќа читам само тоа што ме интересира и тие што сакам да ги читам на форумов.
   
  На Cinderfakinrella, theowndemon, Lella и 2 други им се допаѓа ова.