Со секс против стрес!?

Дискусија во 'Секс' започната од Strumka22, 22 октомври 2013.

 1. Strumka22

  Strumka22 Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 јули 2013
  Пораки:
  894
  Допаѓања:
  2.422
  Пол:
  Женски
  Темава ја насловив „Со секс против стрес“ за да не биде пре долг насовот, а она што фсушност сакам да поразговараме е следново: Дали сексот е ефикасен метод(лек) во борбата против стресот на кој сите ние секојдневно сме изложеи. Дали сексот може да го канализира стресот и негативната енергија која се собира во нас секојдневно. Би сакала да слушнам општ став и конкретно искуство на оваа тема. Однапред ви благодарам на искреноста.
   
  На Lolo5 му/ѝ се допаѓа ова.
 2. Strumka22

  Strumka22 Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 јули 2013
  Пораки:
  894
  Допаѓања:
  2.422
  Пол:
  Женски
  Еве јас прва да искоментирам на темава. Јас мислам дека сексо е добар за да се ублажат последиците од стресот и да се исфрли негативната енергија. Посебно за исфрлање на негативната енергија, во тоа многупати и самата сум се уверила. Имало ситуации кога сум била бесна од лутина ко екого или нешто што ме изнервирало и после паертија див, секс онака жесток сум се чувствувала толку опуштено толку убаво исто како да сум испила апче за смирување.
  Кај нас сеуште лугето не ги знаатлековитите својства на оргазмот а тој може многу да помогне во амалувањето на користењето на средствата за смирување, и што е најбитно ема контра ефекти.
   
  На Lolo5 му/ѝ се допаѓа ова.
 3. Bitter-Sweet

  Bitter-Sweet Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 мај 2010
  Пораки:
  9.747
  Допаѓања:
  54.146
  Пол:
  Женски
  Не рекле за џабе, оние што сабајле излегуваат од дома нее*ани, како намќори се смуртени и се им смета :D
   
  На Lolo5 и zekzeki им се допаѓа ова.
 4. Prijatelot

  Prijatelot Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 февруари 2015
  Пораки:
  2.318
  Допаѓања:
  2.746
  Пол:
  Машки
  Апсолутно сексот не ослободува од стресот и е одлична терапија!
   
  На Lolo5 му/ѝ се допаѓа ова.
 5. Jacques

  Jacques Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 февруари 2017
  Пораки:
  559
  Допаѓања:
  1.887
  Пол:
  Машки
  Zavisi. Na nekogo moze da mu e golem stres i samata pomisla na seks. Osobeno na tie so mala samodoverba.
   
  На Lolo5 му/ѝ се допаѓа ова.
 6. Prijatelot

  Prijatelot Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 февруари 2015
  Пораки:
  2.318
  Допаѓања:
  2.746
  Пол:
  Машки

  Самите мисли за секс се природни и нормални. Тоа што на некој му прави голем стрес помислата на секс е веројатно поради тоа што нема редовен секс и има сексуална фрустрација евентуално или некоја друга аномалија... Еден од повеќето индикатори за мала самодоверба е недостигот или неразбирањето на сексот.
   
  На Lolo5 и Bozica1980 им се допаѓа ова.
 7. Jacques

  Jacques Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 февруари 2017
  Пораки:
  559
  Допаѓања:
  1.887
  Пол:
  Машки
  Anomalija na toa kako fizicki izgleda, dali mu e dovolno golem, dali ke se pokaze dobro, dali ke gi opravda ocekuvanjata, sto ako prebrzo svrsi. Milion problemi mozat da izlezat za nekoj neiskusen. Se slozuvam so tebe.
   
  На Lolo5 му/ѝ се допаѓа ова.