1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Со што го мачкате лебот?

Дискусија во 'Храна и пијалаци' започната од 2468, 4 јуни 2010.

 1. 2468

  2468 Популарен член

  Се зачлени на:
  23 декември 2009
  Пораки:
  4.497
  Допаѓања:
  2.836
  Пол:
  Женски
  Едноставно е. и самиот наслов кажува, со што најчесто го мачкате лебот за појадок, или кога се брзате некаде па немате време да зготвите нешто... ?

  Јас најчесто го мачкам со еурокрем, маргарин, и кога има, кога е сезона ајварче :$
   
 2. annnni

  annnni Популарен член

  Се зачлени на:
  27 март 2010
  Пораки:
  3.025
  Допаѓања:
  645
  Јас го мачкам со маргарин а одзгора ставам парченца шунка многу е вкусно...ммммммммммм....
   
  На agirl17 му/ѝ се допаѓа ова.
 3. 2468

  2468 Популарен член

  Се зачлени на:
  23 декември 2009
  Пораки:
  4.497
  Допаѓања:
  2.836
  Пол:
  Женски
  и краставиче, мхм мхм :D ептен вкусно :angel:
   
  На Angela12345 му/ѝ се допаѓа ова.
 4. OrdinaryGirl

  OrdinaryGirl Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 февруари 2010
  Пораки:
  1.453
  Допаѓања:
  497
  Еурокрем + чаша чоколадно млеко
  Паштета + чаша јогурт (или патлиџани)
  Путер + одозгора мармалад (најчесто од јагоди)
  Ајвар обавезно + сиренце одозгора
  :)
   
  На IvanaJenner и vickyy90 им се допаѓа ова.
 5. 2468

  2468 Популарен член

  Се зачлени на:
  23 декември 2009
  Пораки:
  4.497
  Допаѓања:
  2.836
  Пол:
  Женски
  заборавиииив, мачкам и Аргета со патлиџанче... лелеее колку вкусно :D се настрвив сега :$
   
 6. annnni

  annnni Популарен член

  Се зачлени на:
  27 март 2010
  Пораки:
  3.025
  Допаѓања:
  645
  бројче ти да не отвори темата зошто кажа дека си гладна а мамичка не е дома да зготви па сега се стрвиш... :lol: :lol:
   
  На Beatriche19 му/ѝ се допаѓа ова.
 7. Dushica-sk

  Dushica-sk Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јануари 2010
  Пораки:
  5.048
  Допаѓања:
  3.923
  Со аргета , со путер и мармалад , со еурокрем , кремсир , павлака :)
   
 8. 2468

  2468 Популарен член

  Се зачлени на:
  23 декември 2009
  Пораки:
  4.497
  Допаѓања:
  2.836
  Пол:
  Женски
  па мама си дојди и почна да готви ама ќе ја почекам :lol:
   
 9. Nina24

  Nina24 Популарен член

  Се зачлени на:
  25 декември 2009
  Пораки:
  667
  Допаѓања:
  339
  Ако имам повеќе време си правам намаз од рендано сирење, павлака, солца, пропржено лукче на маслиново масло и босилок... Многу е вкусно Медитерански намаз :) Гарнирано со кругчиња патлиџанче.

  П.С Лукчето не мириса кога ќе се испржи, не мириса после здивот како што мириса кога се јаде свежо :lol:
   
 10. valenTina.bT

  valenTina.bT Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 март 2010
  Пораки:
  77
  Допаѓања:
  10
  Паштета со сиренце и доматче..... :lol: :rofl: :rofl:
   
  На sunshinesparke му/ѝ се допаѓа ова.
 11. Annath

  Annath Форумски идол

  Се зачлени на:
  9 јануари 2010
  Пораки:
  22.867
  Допаѓања:
  198.126
  Пол:
  Женски
  Добра тема ;) :D

  Јас го мачкам со тоа што ќе ми се најде во моментот....маргарин, мајонез, павлака, топено сирење, еурокрем, мармалад... итн... а ми се свиѓа тој намазот од Нина, морам да го пробам :)
   
 12. Angelche

  Angelche Популарен член

  Се зачлени на:
  6 мај 2010
  Пораки:
  3.747
  Допаѓања:
  1.358
  Што ќе најдам во фрижидер, тоа :rofl: :rofl:
   
 13. SummerGirl

  SummerGirl Форумски идол

  Се зачлени на:
  10 март 2010
  Пораки:
  15.538
  Допаѓања:
  31.545
  Пол:
  Женски
  Јас го мачкам лебот со паштета, павлака или маргарин.
   
 14. kate21

  kate21 Популарен член

  Се зачлени на:
  20 декември 2009
  Пораки:
  4.220
  Допаѓања:
  3.852
  Пол:
  Женски
  Ммммм, со што ќе ми дојде при рака од фрижидерот, со ајвар(во зима), со маргарин, озгора со тенки парчиња шунка и кашкавал, со крем сирење, со паштета, со павлака, со еуоркрем поретко, претпочитам да го сркам еурокремот :lol:, а бре со се што се мачка :lol:
  Најубаво ми е кога ќе ги испечам лепчињата на фолија на шпорет, и одозгора со маргарин, се топи, солца, црвена пипер, ммхмх, вкусно највкусно :)
   
 15. MidnightFlower

  MidnightFlower Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 февруари 2010
  Пораки:
  197
  Допаѓања:
  47
  Со најубавиот солен путер Lurpak, одозгора или сиренце, печеница, кашкавалче, мх мх :)
  Или па некогаш со маргарин и медче, мммм :)
   
 16. annii

  annii Популарен член

  Се зачлени на:
  16 април 2010
  Пораки:
  3.322
  Допаѓања:
  5.838
  Зависи што има домче :)
  маргаринче,еуро кремче,ајварче со сиренце,паштета и патлиџанче,
  И зависи од тоа што ми се јаде :)
   
 17. Unfaithful18

  Unfaithful18 Популарен член

  Се зачлени на:
  11 јануари 2010
  Пораки:
  2.381
  Допаѓања:
  1.114
  Пол:
  Женски
  Со маргаринче или паштета и со вегета одозгора :P
   
 18. Hipica

  Hipica Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 декември 2009
  Пораки:
  14.369
  Допаѓања:
  14.818
  Маргарин, мајонез, ајвар, зденка, паштета... а најмногу сакам кајмак.
   
 19. Lady-Mistique

  Lady-Mistique Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  130
  Допаѓања:
  25
  Пол:
  Женски
  Многу малку конзумираме леб (рибанче дневно, а некогаш ни толку), ни трае по неколку дена, но за оние breakfast times кога се мачка или night sneaking snacks :wasntme: , изборот би бил:
  - паштета: не паметам кога последен пат ја имало во нашиов фрижидер, сум заборавила каков вкус има;
  - павлака + пиперна солца (или луто пиперче) + сиренце
  - краставичка(може и кисела назимо) + сиренце (или кашкавалче) - НАЈЊАМИ :)
  - кајмакче :)
  - кремче (сето црно ама да е, иако го купуваме еднаш годишно -> мистериозно исчезнува истиот ден :lol: )
  - мед и сирење за во деновите кога ме фаќаат лудите... ;)
   
 20. glammur

  glammur Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 април 2010
  Пораки:
  179
  Допаѓања:
  20
  Најчесто ја мачкам со еурокрем или паштета, тоа ми се омилените намази за леб. А инаку во зима го мачкам лепчето само со ајвар или лутеница.