1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Со што го послужувате кафето?

Дискусија во 'Кафе-муабети' започната од Vega99, 14 март 2021.

 1. Vega99

  Vega99 Нов член

  Се зачлени на:
  14 март 2021
  Пораки:
  0
  Допаѓања:
  2
  Јас како љубител на кафе, го послужувам со било кој вид на кроасан. Ја обожувам комбинацијата. Кој друг го љуби кафето?
   
  На edna_malecka и Crna Dama им се допаѓа ова.
 2. Crna Dama

  Crna Dama Форумски идол

  Се зачлени на:
  19 октомври 2015
  Пораки:
  2.792
  Допаѓања:
  21.842
  Пол:
  Женски
  Само кафе и ништо друго
   
  Последна измена: 15 март 2021
  На Black__, Vega99, edna_malecka и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 3. WildMk

  WildMk Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 април 2018
  Пораки:
  37.686
  Допаѓања:
  283.173
  Со ништо.
   
  На Vega99, edna_malecka и Crna Dama им се допаѓа ова.
 4. ушко

  ушко Популарен член

  Се зачлени на:
  21 септември 2016
  Пораки:
  725
  Допаѓања:
  2.238
  Пол:
  Машки
  Со фискална.
   
  На Karamela12, Dust, WarriorMind и 23 други им се допаѓа ова.
 5. knockz

  knockz Активен член

  Се зачлени на:
  14 март 2021
  Пораки:
  28
  Допаѓања:
  40
  Пол:
  Машки
  So race.
   
  На Vega99 и edna_malecka им се допаѓа ова.
 6. Crna Dama

  Crna Dama Форумски идол

  Се зачлени на:
  19 октомври 2015
  Пораки:
  2.792
  Допаѓања:
  21.842
  Пол:
  Женски
  Хаха ме изнасмеа :rofl:
   
  На buba4e89, WildMk, edna_malecka и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 7. ушко

  ушко Популарен член

  Се зачлени на:
  21 септември 2016
  Пораки:
  725
  Допаѓања:
  2.238
  Пол:
  Машки
  Така треба
   
  На edna_malecka и Crna Dama им се допаѓа ова.
 8. Maša8

  Maša8 Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 јануари 2018
  Пораки:
  119
  Допаѓања:
  458
  Пол:
  Женски
  Со благо, најчесто една-две коцки чоколадо. :inlove:
   
  На Vega99 му/ѝ се допаѓа ова.
 9. AngIv

  AngIv Популарен член

  Се зачлени на:
  26 јануари 2017
  Пораки:
  823
  Допаѓања:
  8.999
  Со ништо.
   
  На Vega99 и edna_malecka им се допаѓа ова.
 10. prominent

  prominent Форумски идол

  Се зачлени на:
  8 март 2014
  Пораки:
  5.399
  Допаѓања:
  61.216
  Кафето само по себе ми е уживање. Секако со цигара. Друго ништо не ми треба :)
   
  На sunshinebabe, Crna Dama, Black__ и 3 други им се допаѓа ова.
 11. Осе

  Осе Популарен член

  Се зачлени на:
  14 април 2020
  Пораки:
  2.636
  Допаѓања:
  7.552
  Пол:
  Женски
  Само кафе ... Ни шеќер ,а не па благо.
  За гости со благо :)
   
  На Limpan, Vega99 и edna_malecka им се допаѓа ова.
 12. KittyAgnes

  KittyAgnes Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 февруари 2021
  Пораки:
  743
  Допаѓања:
  1.131
  Пол:
  Женски
  со љубов :inlove:
   
  На Maša8, cresa-jagoda, sunshinebabe и 7 други им се допаѓа ова.
 13. gjoker4e

  gjoker4e Форумски идол

  Се зачлени на:
  6 октомври 2016
  Пораки:
  6.133
  Допаѓања:
  33.811
  Пол:
  Женски
  Со лимон поради мигрената.
  Со наполитанки пред циклус.
  Со кроасан после плата.
   
  На Rubiii, tinka-mace, cresa-jagoda и 12 други им се допаѓа ова.
 14. Snowflake97

  Snowflake97 Популарен член

  Се зачлени на:
  8 ноември 2018
  Пораки:
  2.174
  Допаѓања:
  8.859
  Пол:
  Женски
  Со цигари. :smoke:
   
  На Crna Dama, Vega99, edna_malecka и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 15. Цвет88

  Цвет88 Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 март 2017
  Пораки:
  3.799
  Допаѓања:
  21.001
  Пол:
  Женски
  Со чаша...
  Кафе си е кафе, некој му иде со цигара, некој со вода, некој со благо...
  Ако го служам со мене што ми е убаво на сите треба цигари да им поделам.
  Затоа само кафе.
   
  На Vega99 и edna_malecka им се допаѓа ова.
 16. Lisicko

  Lisicko Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 април 2020
  Пораки:
  489
  Допаѓања:
  1.098
  Пол:
  Женски
  Со смути
   
  На Vega99 и edna_malecka им се допаѓа ова.
 17. edna_malecka

  edna_malecka Популарен член

  Се зачлени на:
  15 јануари 2018
  Пораки:
  3.892
  Допаѓања:
  14.689
  Пол:
  Женски
  Само кафе.
  Чат пат со цигарче.
   
  На Crna Dama и Vega99 им се допаѓа ова.
 18. nextredstyle

  nextredstyle Форумски идол

  Се зачлени на:
  10 јули 2018
  Пораки:
  14.380
  Допаѓања:
  114.578
  Пол:
  Женски
  Најчесто со благо.
   
  На marija305 и Vega99 им се допаѓа ова.
 19. Ivanna23.

  Ivanna23. Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 септември 2019
  Пораки:
  518
  Допаѓања:
  1.020
  Пол:
  Женски
  Само кафе :coffee:
   
  На edna_malecka и Vega99 им се допаѓа ова.
 20. Ugly Duckling

  Ugly Duckling Форумски идол

  Се зачлени на:
  16 август 2018
  Пораки:
  3.467
  Допаѓања:
  41.631
  Пол:
  Женски
  Нес и капучино со благо, најубаво ако е нешто домашно, торта (ми се присака сега :rofl:), заедно со вода или сок.
  Ако е турско, тогаш само кафе. Одамна немам кај некоја баба видено кафе со слатко или локумче, се измодернизирале и тие.

  Јас пред кафето сакам да каснам благо, (ок секогаш сакам) за да ми е погорко. А сега душа давам за едно хотелско кафе со кроасан и џус.
  Се изнапишав.
   
  На tinka-mace, cresa-jagoda, sunshinebabe и 5 други им се допаѓа ова.