Со што го послужувате кафето?

Дискусија во 'Кафе-муабети' започната од Vega99, 14 март 2021.

 1. Vega99

  Vega99 Нов член

  Се зачлени на:
  14 март 2021
  Пораки:
  0
  Допаѓања:
  2
  Јас како љубител на кафе, го послужувам со било кој вид на кроасан. Ја обожувам комбинацијата. Кој друг го љуби кафето?
   
  На edna_malecka и Crna Dama им се допаѓа ова.
 2. Crna Dama

  Crna Dama Форумски идол

  Се зачлени на:
  19 октомври 2015
  Пораки:
  2.767
  Допаѓања:
  21.740
  Пол:
  Женски
  Само кафе и ништо друго
   
  Последна измена: 15 март 2021
  На Black__, Vega99, edna_malecka и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 3. WildMk

  WildMk Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 април 2018
  Пораки:
  22.833
  Допаѓања:
  179.627
  Со ништо.
   
  На Vega99, edna_malecka и Crna Dama им се допаѓа ова.
 4. ушко

  ушко Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 септември 2016
  Пораки:
  338
  Допаѓања:
  1.053
  Пол:
  Машки
  Со фискална.
   
  На Karamela12, Dust, WarriorMind и 23 други им се допаѓа ова.
 5. knockz

  knockz Активен член

  Се зачлени на:
  14 март 2021
  Пораки:
  27
  Допаѓања:
  40
  Пол:
  Машки
  So race.
   
  На Vega99 и edna_malecka им се допаѓа ова.
 6. Crna Dama

  Crna Dama Форумски идол

  Се зачлени на:
  19 октомври 2015
  Пораки:
  2.767
  Допаѓања:
  21.740
  Пол:
  Женски
  Хаха ме изнасмеа :rofl:
   
  На buba4e89, WildMk, edna_malecka и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 7. ушко

  ушко Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 септември 2016
  Пораки:
  338
  Допаѓања:
  1.053
  Пол:
  Машки
  Така треба
   
  На edna_malecka и Crna Dama им се допаѓа ова.
 8. Maša8

  Maša8 Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 јануари 2018
  Пораки:
  96
  Допаѓања:
  346
  Пол:
  Женски
  Со благо, најчесто една-две коцки чоколадо. :inlove:
   
  На Vega99 му/ѝ се допаѓа ова.
 9. AngIv

  AngIv Популарен член

  Се зачлени на:
  26 јануари 2017
  Пораки:
  663
  Допаѓања:
  7.020
  Со ништо.
   
  На Vega99 и edna_malecka им се допаѓа ова.
 10. prominent

  prominent Форумски идол

  Се зачлени на:
  8 март 2014
  Пораки:
  4.801
  Допаѓања:
  58.338
  Кафето само по себе ми е уживање. Секако со цигара. Друго ништо не ми треба :)
   
  На sunshinebabe, Crna Dama, Black__ и 3 други им се допаѓа ова.
 11. Осе

  Осе Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 април 2020
  Пораки:
  1.611
  Допаѓања:
  4.772
  Пол:
  Машки
  Само кафе ... Ни шеќер ,а не па благо.
  За гости со благо :)
   
  На Limpan, Vega99 и edna_malecka им се допаѓа ова.
 12. KittyAgnes

  KittyAgnes Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 февруари 2021
  Пораки:
  141
  Допаѓања:
  290
  Пол:
  Женски
  со љубов :inlove:
   
  На Maša8, cresa-jagoda, sunshinebabe и 7 други им се допаѓа ова.
 13. gjoker4e

  gjoker4e Популарен член

  Се зачлени на:
  6 октомври 2016
  Пораки:
  3.450
  Допаѓања:
  22.457
  Пол:
  Женски
  Со лимон поради мигрената.
  Со наполитанки пред циклус.
  Со кроасан после плата.
   
  На tinka-mace, cresa-jagoda, sunshinebabe и 11 други им се допаѓа ова.
 14. Snowflake97

  Snowflake97 Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 ноември 2018
  Пораки:
  1.342
  Допаѓања:
  5.325
  Пол:
  Женски
  Со цигари. :smoke:
   
  На Crna Dama, Vega99, edna_malecka и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 15. Цвет88

  Цвет88 Популарен член

  Се зачлени на:
  3 март 2017
  Пораки:
  2.799
  Допаѓања:
  17.236
  Пол:
  Женски
  Со чаша...
  Кафе си е кафе, некој му иде со цигара, некој со вода, некој со благо...
  Ако го служам со мене што ми е убаво на сите треба цигари да им поделам.
  Затоа само кафе.
   
  На Vega99 и edna_malecka им се допаѓа ова.
 16. Lisicko

  Lisicko Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 април 2020
  Пораки:
  318
  Допаѓања:
  744
  Пол:
  Женски
  Со смути
   
  На Vega99 и edna_malecka им се допаѓа ова.
 17. edna_malecka

  edna_malecka Популарен член

  Се зачлени на:
  15 јануари 2018
  Пораки:
  2.532
  Допаѓања:
  8.720
  Пол:
  Женски
  Само кафе.
  Чат пат со цигарче.
   
  На Crna Dama и Vega99 им се допаѓа ова.
 18. nextredstyle

  nextredstyle Популарен член

  Се зачлени на:
  10 јули 2018
  Пораки:
  6.219
  Допаѓања:
  57.481
  Пол:
  Женски
  Најчесто со благо.
   
  На marija305 и Vega99 им се допаѓа ова.
 19. Ivanna23.

  Ivanna23. Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 септември 2019
  Пораки:
  236
  Допаѓања:
  576
  Пол:
  Женски
  Само кафе :coffee:
   
  На edna_malecka и Vega99 им се допаѓа ова.
 20. Ugly Duckling

  Ugly Duckling Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 август 2018
  Пораки:
  936
  Допаѓања:
  14.229
  Пол:
  Женски
  Нес и капучино со благо, најубаво ако е нешто домашно, торта (ми се присака сега :rofl:), заедно со вода или сок.
  Ако е турско, тогаш само кафе. Одамна немам кај некоја баба видено кафе со слатко или локумче, се измодернизирале и тие.

  Јас пред кафето сакам да каснам благо, (ок секогаш сакам) за да ми е погорко. А сега душа давам за едно хотелско кафе со кроасан и џус.
  Се изнапишав.
   
  На tinka-mace, cresa-jagoda, sunshinebabe и 5 други им се допаѓа ова.