1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Со што се самозадоволувате?

Дискусија во 'Секс' започната од newring86, 2 декември 2009.

 1. newring86

  newring86 Популарен член

  Се зачлени на:
  22 ноември 2009
  Пораки:
  678
  Допаѓања:
  881
  Девојки се самозадоволувате со прстиња....со вибратор...со некој предмет...?! кога најчесто го правите тоа-пред спиење, у сред бел ден ?! ;) Колку често?! 8)
   
  На Tigerspassion, sareto29292 и onlysex им се допаѓа ова.
 2. Ros

  Ros Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 декември 2009
  Пораки:
  6
  Допаѓања:
  4
  najcesto pred spienje :oops:
   
  На Milan444, Tigerspassion, Vlatko01 и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 3. strawberry18

  strawberry18 Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 ноември 2009
  Пораки:
  107
  Допаѓања:
  25
  da najcesto pred spienje :)
   
  На Milan444, Tigerspassion, ladyofrage и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 4. michelle79

  michelle79 Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 декември 2009
  Пораки:
  36
  Допаѓања:
  105
  Najcesto pred spienje, i koristam vibrator. :)))
   
  На Trajan12345, Milan444, Milanrob и 8 други им се допаѓа ова.
 5. babygirl

  babygirl Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 декември 2009
  Пораки:
  131
  Допаѓања:
  65
  sekogas koga ke pocustvuvam potreba :)))))))))))))))))i mnogu mi e ubavo :))))) ne koristam vibrator no mnogu sakam da imam.....moze da mi kaze nekoj od kade da go nabavam -diskretno :)))))) :oops:
   
  На Milan444, Tigerspassion, Milenapopovska11 и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 6. buba08

  buba08 Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 декември 2009
  Пораки:
  1
  Допаѓања:
  3
  sekogas koga imam potreba, a partnerot ne e kraj mene........ne sum koristela vibrator........kazete mi sto e najdobro
   
  На Milan444, Tigerspassion и reddevill им се допаѓа ова.
 7. michelle79

  michelle79 Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 декември 2009
  Пораки:
  36
  Допаѓања:
  105
  Jas mojot vibrator go kupiv vo Valijant vo Skopje karsi soborniot hram. Nema nisto sram da se otide tamu da se kupi. :)
   
  На Milan444 му/ѝ се допаѓа ова.
 8. michelle79

  michelle79 Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 декември 2009
  Пораки:
  36
  Допаѓања:
  105
  Veruvaj mi, vibrator e nedobro da se koristi koga partnerot ne e pokraj tebe. :) Od licno iskustvo go kazuvam ova.
   
  На Milan444 и reddevill им се допаѓа ова.
 9. babygirl

  babygirl Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 декември 2009
  Пораки:
  131
  Допаѓања:
  65
  moze da mi kaze nekoj kolku cini eden vibrator :)))))) pa da se pocastam i jas nesto za nova godina ;) pozzzz
   
  На Tigerspassion му/ѝ се допаѓа ова.
 10. peperutkaa

  peperutkaa Популарен член

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  940
  Допаѓања:
  615
  Пол:
  Женски
  Da stvarno ajde kazete kolku cini pa neli nova god ide. :mrgreen:
   
 11. Sandra-Di

  Sandra-Di Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 декември 2009
  Пораки:
  49
  Допаѓања:
  70
  otvorete: valijant.com.mk, imate cenovnici na site proizvodi duri moze i online da naracate ako ne sakate da odete.
  Inaku vo zgradata vo centar kade sto e Valijant, vo istata taa zgrada od drugata strana, imate uste dva sexy shop-ovi, Libido i Valentino.
   
 12. babygirl

  babygirl Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 декември 2009
  Пораки:
  131
  Допаѓања:
  65
  mila od 1300 dokaj 2400 e najskapiot ima ubavi pogledni :)))) ej ke mi kaze li nekoj kolkav vi e rekordot vo dnevni samozadovoluvanja :P pozdrav dragi moi!
   
 13. Sandra-Di

  Sandra-Di Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 декември 2009
  Пораки:
  49
  Допаѓања:
  70
  Inaku jas preporacuvam i kuglici :) (vibriracki)
  Tie mene me izludija i poveke od vibrator. Duri i poeftini se, 1000 i nesto denari,
  I na zalost nekako gi pregorev neznam... sea se mislamdali moze da se popravat ali sram mi e da gi nosam,neznam ni kaj da gi nosam, na sto majstor :)))) ke si kupam novi po se izgleda :)))
   
  На Trajan12345, Milan444, Milanrob и 3 други им се допаѓа ова.
 14. Echo

  Echo Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 март 2010
  Пораки:
  215
  Допаѓања:
  114
  Уххх, не користам вибратор, најчесто прстите, а рекорд ми бил 4 пати во денот. :D
   
  На Milan444, Tigerspassion, Draganax01 и 2 други им се допаѓа ова.
 15. Peace.Love.Happiness

  Peace.Love.Happiness Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 јануари 2010
  Пораки:
  65
  Допаѓања:
  34
  Jas najchesto se samozadovoluvam so prsti :) ne sum probala so vibrator... ;) :oops:
   
  На Milan444 му/ѝ се допаѓа ова.
 16. koritsaki

  koritsaki Moderator Член на тимот

  Се зачлени на:
  1 март 2010
  Пораки:
  17.724
  Допаѓања:
  102.197
  Пол:
  Женски
  So prsti :D
   
  На Milan444 му/ѝ се допаѓа ова.
 17. Katja.efremova

  Katja.efremova Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 декември 2009
  Пораки:
  658
  Допаѓања:
  89
  :oops: срамота ме е :lol: и јас со прсти или со млаз вода т.е туш и кој не пробал мора да проба оти ефектот е летање :lol: ..а мене рекорд ми бил 6 пати во ден тогаш бев ко збудалена..дечко ми не беше тука и 1 месец постев леле па еднаш убаво ми стана и уште 5 пати после :lol: :oops: инаку сакам да набавам вибратор ама дечко ми рече ќе ми подарил за роденден :lol: инаку во четврток ми е немој да заборавите :P :D
   
  На Cold.E, Milan444, Tigerspassion и 4 други им се допаѓа ова.
 18. ivance5

  ivance5 Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 декември 2009
  Пораки:
  226
  Допаѓања:
  196
  Немам вибратор...па само со прсти :(
   
  На Milan444 и Tigerspassion им се допаѓа ова.
 19. strawberry18

  strawberry18 Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 ноември 2009
  Пораки:
  107
  Допаѓања:
  25
  sram mi e da si kupam vibrator. a zosto da ne :P :$
   
  На Milan444 му/ѝ се допаѓа ова.
 20. Gunshine

  Gunshine Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 мај 2010
  Пораки:
  818
  Допаѓања:
  666
  Со раче. :lol:
   
  На Milan444 му/ѝ се допаѓа ова.