Со што се самозадоволувате?

Дискусија во 'Секс' започната од newring86, 2 декември 2009.

 1. majmunka

  majmunka Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 јули 2010
  Пораки:
  1
  Допаѓања:
  2
  jas se zamozadavoluvam so takanarecen rucni rad i e mnogu dobro najcesto pred spienje a me interesira drugite devojki sto fantazirate koa se samozadovoluvate i okolu koj del najcesto se dopirate pozdrav :)
   
  На Milan444 и Justinna им се допаѓа ова.
 2. Echo

  Echo Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 март 2010
  Пораки:
  215
  Допаѓања:
  97
  Пааа, друг начин за самозадоволување и нема. :D Дали ќе биде со прсти или со некое помагало-пак у рака ќе треба да го држиш! :rofl: Се зезам. Значи, не го правам само пред спиење, туку кога ќе ми се присака (поттикната од било што: фантазија, сеќавање, некоја сцена...). Многу е јасно каде се концентрирани допирите, мислам нели... Иако во зависност од условите и расположението може тие допири да ги има и нагоре по стомакот и во градниот предел... Зависи де. :$
   
  На Milan444 му/ѝ се допаѓа ова.
 3. fypo

  fypo Истакнат член

  Се зачлени на:
  30 јули 2010
  Пораки:
  1
  Допаѓања:
  0
  нај нормално со раце на некој extra порнич ... позз до сите
   
 4. bluberry

  bluberry Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  1.114
  Допаѓања:
  315
  Многу ретко го правам ова,а и кога го правам со Десанка Рукич :D :D :D
   
  На Milan444, ADOKI и ivanceto1984 им се допаѓа ова.
 5. XstrongerX

  XstrongerX Популарен член

  Се зачлени на:
  7 јули 2010
  Пораки:
  1.714
  Допаѓања:
  5.065
  Пол:
  Женски
  со вибратор во друштво на дечко ми :) па и не би го нарекла самозадоволување кога тој го движи
  пластичното другарче често не дружи во интимните моменти
  инаку се самозадоволувам со ручни рад не би рекла често еднаш на две недели , најчесто кога имаме сајбер секс со дечко ми ,поретко без причина или кога ќе се напалам со прљави мисли и порничи :devil: :lol:
   
  На Milan444 му/ѝ се допаѓа ова.
 6. red

  red Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 август 2010
  Пораки:
  480
  Допаѓања:
  124
  Пол:
  Женски
  sekogas koga ke me fati zelba :) so prstinja ili so predmet vo obilk na penis normalnoo :)
   
  На Milan444 му/ѝ се допаѓа ова.
 7. tarzan

  tarzan Нов член

  Се зачлени на:
  30 јули 2010
  Пораки:
  65
  Допаѓања:
  12
  so desna raka,pa koga ke se izmori desnata zamena odma so leva. i taka najizmenicno se dodeka ne dojde do explozija
   
  На Oscar Lady, lady.LDR и ivanceto1984 им се допаѓа ова.
 8. maleckaa

  maleckaa Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 август 2010
  Пораки:
  175
  Допаѓања:
  15
  леле воа го немам слуснато хахахаха секоја чест на фантазијата со ја имаш цццццц хахахаха
   
 9. annnni

  annnni Популарен член

  Се зачлени на:
  27 март 2010
  Пораки:
  3.025
  Допаѓања:
  632
  леле ами хигинески ли е било каков предемт да си пикаш...... :|
   
  На tarzan му/ѝ се допаѓа ова.
 10. plavusha

  plavusha Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 август 2010
  Пораки:
  264
  Допаѓања:
  121
  јас не се самозадоволувам, знам дека ке кажете е како да не сигурно лаже, но не не ме пали тоа, само дечко ми е успешен во таа работа :rofl:
   
  На martine и Danilela им се допаѓа ова.
 11. red

  red Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 август 2010
  Пораки:
  480
  Допаѓања:
  124
  Пол:
  Женски
  сигурно не пикам се со ќе најдам :D значи имам некој предмет со стално чист и се употребува само за такви моменти :lol: позз
   
  На Milan444 му/ѝ се допаѓа ова.
 12. tarzan

  tarzan Нов член

  Се зачлени на:
  30 јули 2010
  Пораки:
  65
  Допаѓања:
  12
  ke mu stavis zastita i resena rabota
   
  На red му/ѝ се допаѓа ова.
 13. sirius

  sirius Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 септември 2010
  Пораки:
  6
  Допаѓања:
  3
  imas vo valijant, ama sto ke ti e vibrator zarem nema nisto realno a diskretno da najdes ???
   
 14. UbavkaBube

  UbavkaBube Истакнат член

  Се зачлени на:
  13 јануари 2010
  Пораки:
  297
  Допаѓања:
  92
  леле....и сабајлево да не имаше експлозија случајно а? Јас се чудев нешто прозоците ми се затресоа дома, а тоа од кај тебе било :rofl: :rofl: :rofl:
   
 15. tarzan

  tarzan Нов член

  Се зачлени на:
  30 јули 2010
  Пораки:
  65
  Допаѓања:
  12
  pazete se od explozija
   
 16. didisi

  didisi Популарен член

  Се зачлени на:
  22 септември 2010
  Пораки:
  1.967
  Допаѓања:
  3.651
  Кажете некој совет за самозадоволување за почетници :$
   
  На Janina му/ѝ се допаѓа ова.
 17. StefanijaM

  StefanijaM Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 септември 2010
  Пораки:
  3
  Допаѓања:
  3
  sekoja vecer pred spienje,sekoe utro....obicno pomisluvam na nekoja neverojatno seks dozivuvanje na tavanot sekogas imam posteri od ronaldo bekam i svajcam na niv a inaku race prirodno si e prirodno :)) a koga sum vo moznost (koga decko mi e odsuten od doma) ja vikam komsivkata i si igrame race so race :) :o :o
   
  На Flower.D, Angela bejb и anebaby им се допаѓа ова.
 18. ivce2000

  ivce2000 Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 септември 2010
  Пораки:
  13
  Допаѓања:
  6
  kako sto maskite si go drkaat na pornici i drugi raboti, taka da ne e sramno i nie zenskite sto go pravime toa.
   
  На Milan444 и Sanjence им се допаѓа ова.
 19. onlysex

  onlysex Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 октомври 2010
  Пораки:
  5
  Допаѓања:
  7
  so vibrator najcesto :) pred spienje
   
  На ivce2000 му/ѝ се допаѓа ова.
 20. HeidiDiWalt

  HeidiDiWalt Популарен член

  Се зачлени на:
  29 мај 2010
  Пораки:
  1.163
  Допаѓања:
  1.505
  Имам сет вибратори и си дремат дома у сандаче над плакарот додека јас мастурбирам со раце :lol: :lol:
  Ги употребувам само со дечко, кога сум сама не чувствувам ама баш никаква потреба од вибратор.
  Ми знаат рацеве кај да фатат најубаво :)
   
  На Milan444, Iviy и zekzeki им се допаѓа ова.