Со што се самозадоволувате?

Дискусија во 'Секс' започната од newring86, 2 декември 2009.

 1. Aniston

  Aniston Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 февруари 2011
  Пораки:
  564
  Допаѓања:
  230
  Со вода неможеш да се скапаш сигурно, освен ако не се тушираш со црево од пожарникарите :rofl: се зезам.. Со вода не, но ако тушот го буткаш таму внатре, тогаш е можно.. Не бутај ништо внатре, освен нежно галење со прсти да осетиш колку сила да употребуваш треба.. Не се кине така лесно, треба повеке сила :)
   
  На Flower.D му/ѝ се допаѓа ова.
 2. MarchelineAmaru

  MarchelineAmaru Популарен член

  Се зачлени на:
  7 јули 2010
  Пораки:
  2.255
  Допаѓања:
  1.332
  Секогаш штом почувствувам желба , а го правам тоа со што ќе ми дојде при рака - Десанка Чакич ,Борка Левата ,некои боци од дезодоранси ,туш (мноогу е јако!) а пошо немам вибратор имам пробано неколку пати со Рилекс енд тоун ,она масажерон.Незаборавно!
   
  На ADOKI и tanjusskat им се допаѓа ова.
 3. LadyIvvy

  LadyIvvy Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 март 2011
  Пораки:
  572
  Допаѓања:
  769
  Со раце најчесто ..баш пред некој ден пробав со масажер-одлично беше :D а кога ке сум во можност(кога сум сама дома)си пуштам порничи ах што ми е убаво :D :D :P
   
  На Milan444, LaGuapa, ADOKI и 4 други им се допаѓа ова.
 4. Balint

  Balint Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 јуни 2011
  Пораки:
  72
  Допаѓања:
  60
  Пол:
  Женски
  со прсти :D најубаво е :$
   
 5. Dichi

  Dichi Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 август 2010
  Пораки:
  2
  Допаѓања:
  0
  Kolku pari go kupi?
   
 6. GreenEyedBabe

  GreenEyedBabe Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 август 2010
  Пораки:
  149
  Допаѓања:
  23
  Масажер од zepter, 8) сигурно е топ со рилакс енд тоун. леле. хахаха :lol:
   
  На Milan444 му/ѝ се допаѓа ова.
 7. Irreplaceable.xD

  Irreplaceable.xD Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 август 2011
  Пораки:
  341
  Допаѓања:
  67
  Прстиња :angel:
  Има ли подобро алатче од тоа? ( освен она, “НАЈДОБРОТО“ ) :lol: :lol:
   
  На Milan444 му/ѝ се допаѓа ова.
 8. LynnStorm

  LynnStorm Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 август 2011
  Пораки:
  15
  Допаѓања:
  1
  Прстенца.. вибратор, тоа чудо не би го ставила во мене колку и да е убаво х) Најчесто пред спиење, за убав сон, а некогаш и дење... Неколку пати во неделата.
   
 9. Antilopa

  Antilopa Истакнат член

  Се зачлени на:
  13 август 2011
  Пораки:
  12
  Допаѓања:
  2
  на почеток, работеа само моите прстиња...Ама на почеток ;) После то почнав со една страшно добра четка... Ама кога велам СТРАШНО, мислам на дебела, долга... Мх мх мх...;) После, сакав ЈОШ!!! Почнав со употреба на дезодоранс или на рол-он :) Мјаууууу женски, па која уживанциа е!!! А дај кажете, која поза ја практикувате најмногу?
   
  На Milan444 и MarchelineAmaru им се допаѓа ова.
 10. unhappyy

  unhappyy Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 април 2011
  Пораки:
  320
  Допаѓања:
  145
  Прстиња,масажерот рилекс едн тон..ептен јако е со него ах..а да и некогаш порничи :) .
  во последно време сум збудалена,па вртам со полојнава како да сум на ‘‘другарчето‘‘ од дечкоми..фантазиии де..едвај чекам да се видиме,,е богами тогаш ке се олеснам..малу забегав офф топик :$
   
  На MarchelineAmaru му/ѝ се допаѓа ова.
 11. Gerberce

  Gerberce Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 јануари 2011
  Пораки:
  83
  Допаѓања:
  57
  Долго време собирав храброст да влезам во секс шоп и вчера конечно влегов и си купив една така поголема играчка :$
  Прво па мушко работава :D

  Луѓе... додека бев внатре рацете буквално ми се тресеа, тој продавачот нешо ми збори мене ушите ми тупкаат и едвај чекав да одберам и да избегам од таму... многу многу непријатно, иако тој се однесуваше ко леб да продава.
  Пред да искочам, прво си ѕирнав да не налетам на некој познат (што е сигурно сигурно си е, ѓаволот ни ора ни копа)...

  Ама... морам да кажам дека се исплатеше ;)
   
  На Milan444, AngIv и ADOKI им се допаѓа ова.
 12. Diamondkiss

  Diamondkiss Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 август 2011
  Пораки:
  140
  Допаѓања:
  38
  луѓе а дали стимулирање на клиторисот претставува самозадоволување? или тоа е само оргазам?
   
  На Milan444 му/ѝ се допаѓа ова.
 13. Rabiosa

  Rabiosa Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 мај 2011
  Пораки:
  4
  Допаѓања:
  1
  Ова сериозно или се заебаваш??? Самозадоволување е се што ти причинува сексуално задоволство...оргазам е врв на сексуалното задоволство...со стимулирање на клиторис најчесто (освен некои несреќнички) се постигнува оргазам...што од ова не ти е јасно :^)
   
 14. slavica999

  slavica999 Популарен член

  Се зачлени на:
  27 декември 2009
  Пораки:
  4.290
  Допаѓања:
  5.182

  СО здравје да си го користиш да ти се множат оргазми :party: :party: :bow:
   
 15. Gerberce

  Gerberce Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 јануари 2011
  Пораки:
  83
  Допаѓања:
  57
  Фала фала, да си купиш поубав!
  А оргазми, се множат се множат... што да кажам, волшебна играчка :lol:

  п.с. уште да научам да сквиртам (има тука една тема за тоа и ептен желба имам)
   
  На Milan444 и ADOKI им се допаѓа ова.
 16. sesilija

  sesilija Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јануари 2010
  Пораки:
  4.177
  Допаѓања:
  13.266
  Дечки, не би да ви прекинувам задоволство али кога ставате дезодоранси, рол они и слични ствари погрижете се да им ставите кондом за да не закачите некоја инфекција :!:

  И пазете што ставате внатре, немој да настане некој инцидент па да ве има како еден од примерите во весник на луѓе кои мастурбирале со такви предмети ама после не можеле да ги извадат без стручна помош ;)
   
  На Dejana.M му/ѝ се допаѓа ова.
 17. WomanInRed

  WomanInRed Истакнат член

  Се зачлени на:
  13 мај 2011
  Пораки:
  1.605
  Допаѓања:
  1.600
  првпат слушам дека се ставаат дезедоранси и ролони :o
   
 18. sesilija

  sesilija Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јануари 2010
  Пораки:
  4.177
  Допаѓања:
  13.266
  Aбе ај што се ставаат, ама тешко се вадат :D може да ти заглави па после да мора да викаш брза помош, затоа им викам да пазат
   
 19. slavica999

  slavica999 Популарен член

  Се зачлени на:
  27 декември 2009
  Пораки:
  4.290
  Допаѓања:
  5.182
  :D :D :D Ме скина од смеење. Мислеше на тие што си бутаат во вагината ролони, дезодоранси наместо краставици :D :D :D
   
 20. WomanInRed

  WomanInRed Истакнат член

  Се зачлени на:
  13 мај 2011
  Пораки:
  1.605
  Допаѓања:
  1.600
  постојат такви луѓе? ооооооффф господе божееее хахаахахахахаха :D :D :lol: :lol: :lol: