Со што се самозадоволувате?

Дискусија во 'Секс' започната од newring86, 2 декември 2009.

 1. swatka.mawa

  swatka.mawa Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 септември 2011
  Пораки:
  1
  Допаѓања:
  0
  kako go pravite toa so tus ako mozi da znam :$ i ve molam pobrzo odgovor sakam da probam :D
   
 2. NEA

  NEA Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 ноември 2009
  Пораки:
  230
  Допаѓања:
  424
  Пол:
  Женски
  Дел од денот- немам некој посебен, а најчесто со стимулација на клиторис со прсти.
   
 3. aruba

  aruba Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 септември 2011
  Пораки:
  5
  Допаѓања:
  0
  најчесто наутро или навечер пред спиење. :) штом не е тука дечко ми морам да работам некако. Секогаш со прс а сакам да пробам и со вибратор
   
 4. aleksandra93d

  aleksandra93d Истакнат член

  Се зачлени на:
  13 јуни 2010
  Пораки:
  8
  Допаѓања:
  2
  Користете стара четка за заби која работи на батерии, а веќе не ја користите.. Чувството не се опишува! Нема потреба од вибратор, тоа го држам со лева на клиторисот, а десното раче ми работи внатре.. Лудило! Пробајте па кажете си ги импресиите. :D
   
  На ADOKI и supersonic им се допаѓа ова.
 5. slavica999

  slavica999 Популарен член

  Се зачлени на:
  27 декември 2009
  Пораки:
  4.290
  Допаѓања:
  5.183

  Еурека!
  Сепак купи си вибратор, чисто од инфекции и бактерии да се спасиш
   
 6. reddevill

  reddevill Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 септември 2011
  Пораки:
  90
  Допаѓања:
  21
  www.valijant.com.mk
   
 7. Antonija123

  Antonija123 Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 август 2011
  Пораки:
  206
  Допаѓања:
  71
  |( Со прсти клиторално, внатре не ставам ништо, уште некоја бактерија да закачам, а за вибратори, пластики и тие работи нема потреба.
   
  На reddevill му/ѝ се допаѓа ова.
 8. meruska

  meruska Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 ноември 2010
  Пораки:
  472
  Допаѓања:
  102
  а добро тоа четката за заби нема да те изгребе?да сум пробала со туш мммм екстра е,со прсти а сега чекам вибратор едвај чекам :D :D :D
   
  На reddevill му/ѝ се допаѓа ова.
 9. meruska

  meruska Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 ноември 2010
  Пораки:
  472
  Допаѓања:
  102
  па вака;со левата рака си ја подотвараш малку и тушот го држиш таму кај што ќе ти биде нај добро,најслатко,најнежно :D :D и така си уживаш
   
 10. zizela111

  zizela111 Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 јули 2011
  Пораки:
  65
  Допаѓања:
  68
  со стимулација на клитерусот со прсти, не ставам ништо внатре, не ни планирам.

  најчесто кога сум многу напната и кога дечко ми не е тука за да ме "излечи" малце :rofl: :rofl: :lol:
   
 11. padme

  padme Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 декември 2010
  Пораки:
  5
  Допаѓања:
  2
  Се вика клиторис, не клитерус.
   
  На Oscar Lady му/ѝ се допаѓа ова.
 12. supersonic

  supersonic Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 април 2010
  Пораки:
  178
  Допаѓања:
  48
  Најчесто пред спиење, најмногу можам да се опуштам - по природа сум си акробат на таа тема :) .. инаку испробани се четките за заби на батерии, далинското, мобилниот на вибрација, дезодорансот, прстите се разбира и.. хмм, мислам дека не испуштив ништо. :D
   
  На LaGuapa му/ѝ се допаѓа ова.
 13. deer

  deer Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 септември 2011
  Пораки:
  76
  Допаѓања:
  35
  Само еден мал совет до неупатените во оваа тема, да не практикуваат дома се што ке прочитаат овде или на друѓи форуми бидејки има секакви кретени и машки со женски никови кои пишуваат нивни маштарии, и случајно некој да не наседне па да си нанесе повреди на ѓениталиите.
  Значи ставање во ваѓината шишенца од рол они дезодоранси итн. Значи најпаметно е да се мастурбира со прсти или евентуално вибратор ново принцип за задоволство доволно е да ги затворите очите да си замислите некоја ситуација што ве пали и во исто време стимулирајки го клиторисот можете да доживеете неверојатен оргазам. Значи да пофторам се е до главата ако не сте доволно опуштени и ако сте напнати и мислите ви летаат на друга страна и шише да бутнете џабе вие. Значи предмети никако дури и она со четки за заби што се спомнува во некоилку постови може да ви нанаесе повреди.
   
 14. betty-boop-bt

  betty-boop-bt Активен член

  Се зачлени на:
  18 ноември 2011
  Пораки:
  20
  Допаѓања:
  4
  со прстиња :) кога и да ми се посака.....мислам доколку не сум со дечко ми :) кога имам недостиг на него
   
 15. Astarte

  Astarte Активен член

  Се зачлени на:
  18 ноември 2011
  Пораки:
  5
  Допаѓања:
  1
  Прстите се во ред, но кога би имале некое помагало од секси шоп, верувајте ќе заборавите на нив :inlove:
   
 16. antica20

  antica20 Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 јуни 2011
  Пораки:
  72
  Допаѓања:
  27
  Бидете малку по инвентивни,ставете ја во функција фантазијата.
  Јас доживувам нирвана,кога се само-задоволувам со ова
  [​IMG]
  Три дена неможам да се соземам од оргазми. 8)


  Златно прсте ништо друго не е потребно,а овде манијачишта што пишуваат се и сешто !?

  Кога ќе размислам малку, можноста да пишува хомо популацијата,под женски ник е сосема голема.
  Во тој случај,да им нагласам нивното споделување на искуства не е баш ценето овде. :)
   
  На Beautiful-Princess, WarriorAngel и PParaskeva им се допаѓа ова.
 17. PParaskeva

  PParaskeva Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 февруари 2011
  Пораки:
  191
  Допаѓања:
  253
  :o :( Кога го видов ананасот .............................. се пресмејав кај ти текна бе :rofl:
  Сега јас тридена кесе смејам кога ке ми текне...................... ананас бе :geek:
  Иначе најубаво и најхигијенски ти је со прстиња.....................ама и тије прво да ги измијеш а не сосе запршка на нив да си започнеш доживувања и радувања :) :D :$
   
  На betty-boop-bt му/ѝ се допаѓа ова.
 18. FemmeBrunette

  FemmeBrunette Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 ноември 2011
  Пораки:
  100
  Допаѓања:
  45
  Со сетилата ! За вид (порно сајтови). За слух (истото). За допир (гради и клиторис) .
   
 19. deer

  deer Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 септември 2011
  Пораки:
  76
  Допаѓања:
  35
  A дали ве фатиле вашите родители додека се самозадоволувате, или дали вие сте фатиле некој од нив како се самозадоолува?
   
 20. WildCherry

  WildCherry Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 август 2011
  Пораки:
  1.193
  Допаѓања:
  1.169
  Леле Аман Deer имам приметено неколку пати го повтори прашањето ... Размисли малку ...

  А ако си итра нема д ате фати никој ;)

  А да не бидам офф ... Со фантазијава ми моја највише :lol: