Спанаќ

Дискусија во 'Храна и пијалоци' започната од T.e.d.d.y, 7 март 2012.

 1. Snow-Queen

  Snow-Queen Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 ноември 2011
  Пораки:
  15.267
  Допаѓања:
  14.967
  Пол:
  Женски
  Спанаќот го сакам само со тестенини, пити,бурек,куфли....би се удавила во нештата направени со спанаќ.
  Но манџи и други чуда не фала.
   
 2. levely

  levely Популарен член

  Се зачлени на:
  10 јуни 2011
  Пораки:
  913
  Допаѓања:
  897
  Никогаш немам пробано спанаќ но некако и без тоа одвратен ми е.....
   
 3. Anna-Banana

  Anna-Banana Популарен член

  Се зачлени на:
  4 октомври 2011
  Пораки:
  3.775
  Допаѓања:
  4.833
  Пол:
  Женски
  Го сакам и го јадам на сите можни начини :D Мњам,мњам многу многу го сакам :P
   
 4. anabel-a

  anabel-a Популарен член

  Се зачлени на:
  25 август 2011
  Пораки:
  3.334
  Допаѓања:
  15.494
  Порано воопшто не јадев спанаќ, не можев да го смислам. Дома ме премолуваа барем да пробам, ама јас не бре, јок! Не пробувам и готово!
  Ама у последно време спанаќов не да ми се заслади, мх мх :D.
   
 5. biggirlsdontcry

  biggirlsdontcry Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 март 2012
  Пораки:
  483
  Допаѓања:
  160
  Може малку чудно,ама јас го јадам спанаќот жив ,така во салата како марула салата само со спанаќ..Исто ставам зејтин сол и оцет и јадам..Мене ми е океј како и сите други салати-треви.. :?:
   
 6. anabel-a

  anabel-a Популарен член

  Се зачлени на:
  25 август 2011
  Пораки:
  3.334
  Допаѓања:
  15.494
  ^ Зошто бе чудно? :D
  Многу го јадат спанаќот како салата, ептен е здрав. Можеш и кромидче младо до исецкаш малце, на вкус ќе ,,додадеш''.

  [​IMG]
   
 7. biggirlsdontcry

  biggirlsdontcry Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 март 2012
  Пораки:
  483
  Допаѓања:
  160
  Ставам и кромид понекогаш стварно е повкусно,ако имам млад и стар кромид ставам.Знам да исецкам ситно еден морков зошто е здрав за видот а јас баш и не го сакам вака во салата го јадам без да приметам. :D Инаку реков чудно зошто кога им кажав во клас се подзачудија како така сум го јадела.. :?:
   
 8. tessie

  tessie Форумски идол

  Се зачлени на:
  11 ноември 2010
  Пораки:
  5.347
  Допаѓања:
  18.389
  Пол:
  Женски
  Го јадам исклучиво сварен во млеко (не вода, пошо така стомак ме боли) малку оривче кромитче и нормално, без кисело млекце нема шанси...
   
 9. Lady-in-white

  Lady-in-white Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 април 2012
  Пораки:
  352
  Допаѓања:
  53
  Јас спанаќ си јадам нормално како и сите други јадења и најмногу го сакам како манџа со ориз мм. А во баници и такви чуда не го сакам но сепак го јадам. :)
   
 10. Tanjus

  Tanjus Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 ноември 2009
  Пораки:
  256
  Допаѓања:
  70
  Спанаќот го јадам направен со ориз и со кисело млеко ммм најубав е така, а пред тоа ич не го јадев :D
   
 11. anichka94

  anichka94 Популарен член

  Се зачлени на:
  18 мај 2012
  Пораки:
  1.821
  Допаѓања:
  7.039
  обожавам спанаќ,да ме закопаш ќе излезам од него...
   
 12. ilipili

  ilipili Популарен член

  Се зачлени на:
  19 април 2012
  Пораки:
  1.300
  Допаѓања:
  4.976
  Си јадам спаначе многу во зелник,кифли,па и манџичка со ориз и јогуртче или кисело млеко мх мх убавини.До пред некое време имавме во бавчата во дворот и два пати неделно спанаќ јадевме,ми се чини спанаќ во стомакот ми порасна :lol:
   
 13. Bel-Golub

  Bel-Golub Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 октомври 2011
  Пораки:
  211
  Допаѓања:
  48
  спанаќ јадам колку од редот само оти многу е нискокалоричен а инако нема никаков вкус
   
 14. Alesii

  Alesii Популарен член

  Се зачлени на:
  19 февруари 2012
  Пораки:
  1.125
  Допаѓања:
  841
  мммм..ми се пријаде,бре па ..Некои лиснатки со спанаќ и сиренце,баници со спанаќ и сиренце..обичен спанаќ со чаша јогурче...мхмхмхмх
   
  На PeaceLoveBasketball му/ѝ се допаѓа ова.
 15. RedHeart

  RedHeart Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 септември 2011
  Пораки:
  283
  Допаѓања:
  47
  Мразам спанаќ. Не можам да го мирисам а не пак да го јадам. :puke:
   
 16. jagotka123

  jagotka123 Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 март 2012
  Пораки:
  1.463
  Допаѓања:
  136
  Пол:
  Женски
  И мене ми се пријаде баница со спанаќ.
   
  На Alesii му/ѝ се допаѓа ова.
 17. M.arija

  M.arija Популарен член

  Се зачлени на:
  8 јули 2012
  Пораки:
  424
  Допаѓања:
  268
  Јас не обожавам спанаќ само во салата со марула :)
   
 18. PeaceLoveBasketball

  PeaceLoveBasketball Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 јули 2012
  Пораки:
  589
  Допаѓања:
  1.174
  Ауу,обожавам :D
  со чашка јогуртче и сирење.... :)
   
  На Alesii му/ѝ се допаѓа ова.
 19. Maroon5

  Maroon5 Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 август 2012
  Пораки:
  1.068
  Допаѓања:
  937
  Ич не го сакам!!!!!
   
 20. Jule.Sk

  Jule.Sk Популарен член

  Се зачлени на:
  28 мај 2011
  Пораки:
  1.315
  Допаѓања:
  734
  Пол:
  Женски
  Спанаќ во манџа знам понекогаш да јадам кога е со ориз ама потпечен на тавче ме е поубав.Инаку во ролати итн не баш