Спанаќ

Дискусија во 'Храна и пијалоци' започната од T.e.d.d.y, 7 март 2012.

 1. realGirl

  realGirl Популарен член

  Се зачлени на:
  25 мај 2014
  Пораки:
  1.367
  Допаѓања:
  6.675
  Пол:
  Женски
  Претходно не јадев спанаќ, а сега почнав и салата од него да си правам со варени јајца, слично како мимоза. Лиснатите банички со спанаќ ги посебно обожавам со јогурт.:inlove:
   
  На Belabelinakinder му/ѝ се допаѓа ова.
 2. orhideea

  orhideea Форумски идол

  Се зачлени на:
  19 септември 2011
  Пораки:
  5.900
  Допаѓања:
  64.697
  Обожавам месено со спанаќ и сирење :inlove: Или пита со спанаќ.
   
 3. Belabelinakinder

  Belabelinakinder Популарен член

  Се зачлени на:
  2 февруари 2016
  Пораки:
  1.808
  Допаѓања:
  23.587
  Пол:
  Женски
  И јас не го јадев ама сега во бременоста мора да го јадам и го обожавам најмногу со ориз
   
 4. MissChievous

  MissChievous Популарен член

  Се зачлени на:
  5 март 2015
  Пораки:
  1.415
  Допаѓања:
  8.540
  Пол:
  Женски
  Спанаќ ми е помеѓу поомилените зеленчуци. Најмногу ми се допаѓа како пире (во прилог со лути јајца на око ммммм), а обожавам и да го ставам во кајгана. Ми се допаѓа и со ориз. Океј ми е и свеж, но да не преовладува. Превкусен е, преполн со витамини и минерали, нискокалоричен, со релативно доста протеини. Што има тука да не ти се допадне?
   
 5. theowndemon

  theowndemon Форумски идол

  Се зачлени на:
  17 септември 2013
  Пораки:
  9.854
  Допаѓања:
  125.275
  Пол:
  Женски
  Дури сум изненадена како немам пишано во темава.
  Спанаќ ми стој за едно од најдобрите и најомилените зеленчуци. Има периоди на рано лето кога го јадам скоро секој ден. Дали комбиниран со ориз, дали потпечен или како манџа, со малку јогурт или не, мешан во омлет или печени јајца, во сендвич, за појадок, ручек или вечера, дали пак било во смуди кое ми стој омилено она со спанаќ - нема врска, битно сегде го има. Сега се потсетив со темава дека одамна немам земено и редно е да седнам и да го попасам. :inlove:
   
 6. Meckicja

  Meckicja Популарен член

  Се зачлени на:
  25 јуни 2017
  Пораки:
  5.310
  Допаѓања:
  6.873
  Пол:
  Женски
  Ne jadam zaradi tiroidata oti sum so namalena funkcija na tiroidata
   
 7. Queen8

  Queen8 Популарен член

  Се зачлени на:
  8 февруари 2018
  Пораки:
  4.279
  Допаѓања:
  20.628
  Пол:
  Женски
  Ммм.., обожавам, пита со мноогу спанаќ и тавче спанаќ со ориз.
   
  На KuklickaMoja, Lovelybaby<3, Soncence3 и 2 други им се допаѓа ова.
 8. Emma2

  Emma2 Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 октомври 2018
  Пораки:
  2.311
  Допаѓања:
  5.755
  Пол:
  Женски
  Спанаќ со ориз и мелено мевце + кисело млеко (поделени се мислењата дали иде у комбинација ама јас неможам едно без друго)
   
  На Meckicja му/ѝ се допаѓа ова.
 9. butterflu

  butterflu Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 ноември 2017
  Пораки:
  489
  Допаѓања:
  335
  Пол:
  Женски
 10. Brunhilde

  Brunhilde Популарен член

  Се зачлени на:
  9 јуни 2019
  Пораки:
  3.085
  Допаѓања:
  27.661
  Пол:
  Женски
  Јадам салата од спанаќ.