1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Спартакус тренинг или Spartacus Workout

Дискусија во 'Фитнес' започната од Dvolicen, 28 ноември 2013.

 1. Dvolicen

  Dvolicen Популарен член

  Се зачлени на:
  1 јуни 2012
  Пораки:
  1.431
  Допаѓања:
  3.485
  Спартакус тренинг -самото име кажува за вежбите и квалитетот .Од лично искуство и во домашни услови може да се направи тренинг.После 4месеци се постигнуваат видливи и добри резултати.Доколку некој има инф за овие вежби во сала - клуб во Скопје (и пошироко )нека даде инф.Станува збор за 10 вежби што делуваат наивно и лесно на прв поглед .Потребно е доста енергија и сила да се изврши тренингот правилно и целосно.Еве примери ,може да дебатираме :!:

  Машки тренинг : (пилагодете и за жените 90% може )

  http://www.youtube.com/watch?v=k9LEjEV2n1Q


  Женски тренинг :

  http://www.youtube.com/watch?v=FcdzKAPJut4