Спартакус тренинг или Spartacus Workout

Дискусија во 'Фитнес' започната од Dvolicen, 28 ноември 2013.

 1. Dvolicen

  Dvolicen Популарен член

  Се зачлени на:
  1 јуни 2012
  Пораки:
  1.431
  Допаѓања:
  3.484
  Спартакус тренинг -самото име кажува за вежбите и квалитетот .Од лично искуство и во домашни услови може да се направи тренинг.После 4месеци се постигнуваат видливи и добри резултати.Доколку некој има инф за овие вежби во сала - клуб во Скопје (и пошироко )нека даде инф.Станува збор за 10 вежби што делуваат наивно и лесно на прв поглед .Потребно е доста енергија и сила да се изврши тренингот правилно и целосно.Еве примери ,може да дебатираме :!:

  Машки тренинг : (пилагодете и за жените 90% може )

  http://www.youtube.com/watch?v=k9LEjEV2n1Q


  Женски тренинг :

  http://www.youtube.com/watch?v=FcdzKAPJut4