Спас од несакани влакна на лицето

Дискусија во 'Лице' започната од natasavip, 16 декември 2009.

 1. Darlingzz

  Darlingzz Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 мај 2018
  Пораки:
  521
  Допаѓања:
  387
  Пол:
  Женски
  Како ви делува ова? Се мислам да го купам.. Јас имам ептен црни и јаки влакна на вратот, брадата, под ушите.. Немам здравствени проблеми, но како помала си мавнав брич на фацата и ете.. Сега се мачам само..
   

  Прикачени фајлови:

 2. anaja1

  anaja1 Популарен член

  Се зачлени на:
  1 октомври 2013
  Пораки:
  2.251
  Допаѓања:
  7.098
  Пол:
  Женски
  Јас не би ова,од тоа повеќе влакна ќе излезат.
  Претпоставувам дека е како кај мажите,колку се бричат,повеќе влакна растат:(
   
  На Darlingzz му/ѝ се допаѓа ова.
 3. anaja1

  anaja1 Популарен член

  Се зачлени на:
  1 октомври 2013
  Пораки:
  2.251
  Допаѓања:
  7.098
  Пол:
  Женски
  Вечерва на фејс.на страницата Adil As Te видов се продава уље од мравки.Околу 550 ден.е и вика дека е ефикасно,после 4-5 мачкања се чистеле.
  Ако они лажат,и јас те лажам :D
   
  Последна измена: 18 јули 2018
  На Darlingzz му/ѝ се допаѓа ова.
 4. little.doll

  little.doll Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 август 2014
  Пораки:
  113
  Допаѓања:
  9
  Дечки има ли некој искуство со Philips Lumea дали е ефикасен за лице особено за бели влакна (мов) ? Гледам тој што е SC1997 е 20 000 ден. се мислам дали да купам по што многу мов имам на подбрадокот ;(
   
 5. little.doll

  little.doll Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 август 2014
  Пораки:
  113
  Допаѓања:
  9
  Како делува ова? Ги корне ли влакната?
   
 6. Aneta92

  Aneta92 Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 јуни 2016
  Пораки:
  524
  Допаѓања:
  2.783
  Пол:
  Женски
  Може ли некој да ми каже дали има отстрането влакна од лице , со ласерска депилација , каде и која цена?
   
 7. Darlingzz

  Darlingzz Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 мај 2018
  Пораки:
  521
  Допаѓања:
  387
  Пол:
  Женски
  Јас го земав, не ми се свиѓа треба да ти бидат убаво израснати влакната за да ги фати, а јас лично не можам да се оставам толку израсната..