1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Спас од несакани влакна на лицето

Дискусија во 'Лице' започната од natasavip, 16 декември 2009.

  1. Krofnicka678

    Krofnicka678 Активен член

    Се зачлени на:
    11 декември 2020
    Пораки:
    20
    Допаѓања:
    2
    Пол:
    Женски
  2. WildMk

    WildMk Форумски идол

    Се зачлени на:
    27 април 2018
    Пораки:
    37.714
    Допаѓања:
    283.180
    Има ли некоја користено Лумеа за влакна на лицето и колку сте задоволни?
     
  3. NCIS

    NCIS Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 јуни 2019
    Пораки:
    144
    Допаѓања:
    128
    Kolku sto slusham iskustva,za koristenje lumea treba crni vlakna i da se porasnati,taka se gorel korenot.a za svetli i tenki vlaknenca nemalo efekt.ova od iskustvo od prijatelka
     
  4. Lavender4

    Lavender4 Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 јануари 2021
    Пораки:
    726
    Допаѓања:
    2.250
    Пол:
    Женски
    Кој има можност да оди во Вивидерм кај д-р Битољану на ласерска епилација. Јас од 15 годишна возраст имам влакна по лицето црни и цврсти како резултат од ПЦОС, долго време се депилирав и си ги средував со пинцета, но многу си го иритирав лицето. Дефинитивно се спасив од кога ги открив, преродена сум, ептен сум задоволна не мислев оти некогаш нема да си го кријам лицето со косата заради влакната. Сега буквалнооо ниту едно влакно немам, ако искочи тоа е едно две влакна во месец шо ги тргам со пинцета. Топло ги препорачувам да си најдете раат ко шо си најдов јас
     
  5. ivcak

    ivcak Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 декември 2010
    Пораки:
    31
    Допаѓања:
    4
    Која е цената? Кој дел третираше од лицето и со кој ласер?
     
  6. dejziii

    dejziii Истакнат член

    Се зачлени на:
    17 август 2012
    Пораки:
    228
    Допаѓања:
    117
    Zdravo bi ve zamolila da mi kazete na koj del od liceto, kolku tretmani i kolku ve cinese setoa toa?
    Bidejki jas pred 3ipol godini pravev laserska epilacija i mi rekoa da go izbricam liceto pomegju tretmani imav 4 tretmani posle toa vöaknata pocnaa da mi rastat povekje i cvrsti... duri na bradata i pod usite imam crni vlakna sto se kako brada kaj maz sekoj den sum pred ogledalo so pincets vo raka i na muckata se pravam rani od kornenjeto.. A da i istovremeno vekje 2 meseci koristam epilator na babyliss i nema nekoe podobruvanje..
     
  7. Beti82

    Beti82 Истакнат член

    Се зачлени на:
    18 март 2012
    Пораки:
    107
    Допаѓања:
    19
    Пол:
    Женски
    Од лично искуство , ти го препорачувам Philip Lumea. Доколу имаш потемни влакна на лицето ке ти заврши работа. Јас го имам оној модел само со додаток за лице . Го земав околу 17000 денари лани ова време на некоја акција беше.
     
  8. Seli20

    Seli20 Истакнат член

    Се зачлени на:
    13 јуни 2016
    Пораки:
    588
    Допаѓања:
    420
    Пол:
    Женски
    Ги користел ли некој малине жилетчиња од ДМ,за надусници и подбрадок. Дали после ден два се осеќа дека растат влакната и боцкаат како со брич или подолготрајно е? Да не се познаваат одма по три дена црно дека расне.
     
  9. *Лаванда*

    *Лаванда* Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 септември 2021
    Пораки:
    630
    Допаѓања:
    1.503
    сс.jpg

    Дали ги имате овој вид на “бричеви“ (не знам точно како се викаат) за отстранување на мртвата кожа од лицето, па да споделите искуство ?
    Сакам да пробам, но ми е страв после тоа да не почнат да ми растат влакна или пак да не боцка лицето на допир после бричење?
    Мислење.. ?
     
  10. GirlRose

    GirlRose Форумски идол

    Се зачлени на:
    16 јануари 2014
    Пораки:
    5.032
    Допаѓања:
    26.555
    Јас ги користам ама само за да си ги фаќам влакненцата на веѓите и над устата. Онака за мртва кожа не. Ми растат како и порано кога ги фаќав со восок. На 2,3 недели. Доста е попрактично и побрзо за влакна. За мртва кожа не знам.
     
    На *Лаванда* му/ѝ се допаѓа ова.
  11. buba4e89

    buba4e89 Форумски идол

    Се зачлени на:
    1 август 2012
    Пораки:
    27.169
    Допаѓања:
    177.063
    Пол:
    Женски
    Јас земав уште кога искочија и воопшто не ми беше практично, грубо и ме гребеше.
    Јас се депилирам сега со восок домашен, надусници и веѓи. Топ ми е.
     
    На *Лаванда* му/ѝ се допаѓа ова.
  12. Калатеа

    Калатеа Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 октомври 2021
    Пораки:
    1.730
    Допаѓања:
    5.785
    Јас купив, откако прочитав многу рецензии дека лицето НЕ боцка потоа, прекрасно и меко е, изнагледав еден куп туторијали и дека се ќе си биде нормално.
    Меѓутоа не беше така. И покрај правилното користење, отпосле лицето се чувствуваше боцкаво, немав glow каков што тврдеа дека има :D, туку ми се зацрвени и се исфрли. А немам сензитивна кожа воопшто.
    Така да, јас би те советувала да ги одбегнеш - според моето искуство.
     
    На warrior и *Лаванда* им се допаѓа ова.
  13. *Лаванда*

    *Лаванда* Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 септември 2021
    Пораки:
    630
    Допаѓања:
    1.503
    Баш од тоа и се плашев. Ако боцка после неколку дена, значи џабе.
    Досега со ништо не сум пробала да отрстранувам влакна на лице, освен надусници и веѓи. За нив користам пинцета и конец. Но, сакав некако “мовта“ и таа мртва кожа да ја отсранам.
    Изгледа сега засега, само пилингот за лице ќе ми биде доволен за ексфолијација.Не ми се експериментира баш, и затоа тука прашав:inlove:
    Ти благодарам на споделеното искуство:l:
     
  14. Hisha

    Hisha Истакнат член

    Се зачлени на:
    14 август 2021
    Пораки:
    1.292
    Допаѓања:
    4.666
    Пол:
    Женски
    Јас ги користам више 4 години и ми се must have. Најдобри стапчиња за бричење( отсанување на peach fuz и dead skin). Остри се ептен!!!!!!! треба да се внимава!!!!!! и со малце пракса се постигнува добар резултат. 1 на месец си се третирам на чисто лице( со сапун( или гел шо и да користиш) и вода ) се поминуваш нежно после ставаш серум или лосион. Не ставаш шминка некои 3-4 дена и тоа е . Не боцкаш напротив ми свети лицето и шминката се впива полесно.
     
    На S.W.A.G и *Лаванда* им се допаѓа ова.
  15. *Лаванда*

    *Лаванда* Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 септември 2021
    Пораки:
    630
    Допаѓања:
    1.503
    Ти благодарам на одговорот:l::f:. Не знам, сеуште сум во дилеми. Немам храброст да ги пробам, ми е страв од пусто боцкање после тоа. Ако боцка - мислам оти катастрофа ќе бидам:x
     
  16. Pea

    Pea Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 јануари 2019
    Пораки:
    369
    Допаѓања:
    666
    И јас ги користам, ако се остри влакната ќе боцка. Јас ги користам за мов и задоволна сум.
     
    На *Лаванда* му/ѝ се допаѓа ова.
  17. *Лаванда*

    *Лаванда* Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 септември 2021
    Пораки:
    630
    Допаѓања:
    1.503
    Не, не се остри. Баш е мов, убаво напиша. И има логика во ова.|(
    Се мислам да пробам само делче од лицето,:^) па да причекам неколку дена како ќе ми реагира. Па, ако ми се допадне може после и цело лице да го поминам.
    Ќе ви пишам апдејт, во секој случај:inlove:
     
    На Hisha му/ѝ се допаѓа ова.
  18. Hisha

    Hisha Истакнат член

    Се зачлени на:
    14 август 2021
    Пораки:
    1.292
    Допаѓања:
    4.666
    Пол:
    Женски
    Ако пробаш биди внимателна и нежно притискај :l:
     
    На *Лаванда* му/ѝ се допаѓа ова.
  19. Seli20

    Seli20 Истакнат член

    Се зачлени на:
    13 јуни 2016
    Пораки:
    588
    Допаѓања:
    420
    Пол:
    Женски
    Дали некој правел ласерско отстранување на влакна во Derma bella или на друго место да предложи или да сподели искуство што слушнал, како одат цените, за надусници и брада сакам. Знам само дека месец дена пред тоа не треба да ги отстрануваш влакната. За брада се мислам малку језиво ми е да ми го озрачува делот кај вратот жлезди има тука некако шубе ми е
     
  20. warrior

    warrior Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 ноември 2016
    Пораки:
    317
    Допаѓања:
    359
    Пол:
    Женски
    Ги пробав и јас од Орифлејм земав. Ама доста брзо растат влакната и пецкат, чешат. Можеби јас имам почувствтелна кожа па затоа. Сега за сега им се враќам на конец и чупалица.
     
    На *Лаванда* му/ѝ се допаѓа ова.