1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Спас од несакани влакна на лицето

Дискусија во 'Лице' започната од natasavip, 16 декември 2009.

  1. lattie

    lattie Популарен член

    Се зачлени на:
    28 јуни 2011
    Пораки:
    504
    Допаѓања:
    203
    Пол:
    Женски
    Имам јас некои ситни влакненца по лицето и ги отстранувам со ленти на силк првиот пат ме болеше а сега веќе не навикнав
     
  2. anastasijaki

    anastasijaki Форумски идол

    Се зачлени на:
    2 февруари 2011
    Пораки:
    5.151
    Допаѓања:
    46.869
    Пол:
    Женски
    Колку го имаш купено депилаторов и од кај? :)
     
  3. sanjaeva

    sanjaeva Форумски идол

    Се зачлени на:
    3 февруари 2011
    Пораки:
    3.389
    Допаѓања:
    87.636
  4. lola-86

    lola-86 Истакнат член

    Се зачлени на:
    12 мај 2011
    Пораки:
    729
    Допаѓања:
    198
    А што е ова?молам за одговор?Благодарам.
     
  5. ani22

    ani22 Истакнат член

    Се зачлени на:
    31 октомври 2010
    Пораки:
    585
    Допаѓања:
    303
    Јас сум од прилеп .. го има во сите продавници каде што продаваат бела техника ( миксери, шпориња.. )
    го зедов 1600 денари, и за тело и глава можеш да го користиш :)
     
  6. Sephora

    Sephora Популарен член

    Се зачлени на:
    5 декември 2010
    Пораки:
    2.690
    Допаѓања:
    4.481
    Пилинг, ленти со восок и после едно ситно врискање се мачкам со крема од невен. :)
    Ништо посебно, може и на козметичар да се среди тоа ама преферирам дома. :)
     
    На StefiNikola му/ѝ се допаѓа ова.
  7. milca

    milca Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 декември 2010
    Пораки:
    21
    Допаѓања:
    7
    и јас имам полицистични јајници и имам влакна на брадата и над устат и бев 7 пати на ласерско отсранување кое е скапо а всушност воопшто не ми помогна туку и кај немав влакна каде сто ме имасе допрено со ласерот почнаа да ми излагаат темни влакна ,не фрлајте пари за џабе,пробајте со шекерната депилација смао запамтете дека треба да влечете во насока на растот на влакната така многу поспоро растат и не се прават црни точки и лицето ке ви биде многу мазно
     
  8. Rubiii

    Rubiii Популарен член

    Се зачлени на:
    17 февруари 2011
    Пораки:
    2.616
    Допаѓања:
    5.416
    Пол:
    Женски
    ^^^ а си го направила најбитниот и прв чекор,во таканаречената борба со несакани влакна на лицето,а тоа е ХОРМОНАЛНО ИСПИТУВАЊЕ и ЕХО НА ЈАЈНИЦИ???
     
  9. milca

    milca Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 декември 2010
    Пораки:
    21
    Допаѓања:
    7
    Да имам направено хормонален статус, хормоните ми се во ред ама имам цисти на јајниците, па најверојанто од нив ги имам овие несакни влакненца.
     
  10. Rubiii

    Rubiii Популарен член

    Се зачлени на:
    17 февруари 2011
    Пораки:
    2.616
    Допаѓања:
    5.416
    Пол:
    Женски
    Ааа така,епа и за јајниците има некои таблети,кои предизвкикувале пукање на цистите и нивно исчезнување.Мојот проблем се хормоните,не сум мн компетентна за јајниците,но дека постојат таблети за терапија,постојат со сигурност,моја пријателка ги земаше.
     
  11. milca

    milca Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 декември 2010
    Пораки:
    21
    Допаѓања:
    7
    Знам дека постојат апчиња, но мојот гинеколог ми вика дека сами ќе пукнат цистите ама како сто гледам дека не пукаат веке долго време, а тие таблети најверојатно антибебји, па незнам колку е добро да се користат, колку што читам по форумов некои од девојки велат дека се дебелееат од нив, некои дека додека ги користат им се намалуваат влакната бубулиците и сл. но кога ќе престанат да ги користат се повторуваат и влакната и акните, ќе може да ја прашаш другарка ти како се викаат тие таблети, па да се распрашам дали се ок.
     
    На Rubiii му/ѝ се допаѓа ова.
  12. hrizantema007

    hrizantema007 Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 октомври 2011
    Пораки:
    177
    Допаѓања:
    42
    Никако павловичева маст после депилирање..тоа уште повеќе ќе ја иритира кожата,е дури тогаш спас нема..после депилирање на лице најдобро никаков крем да не се става...депилацијата најубаво да биде пред спиење...се депилираш легнуваш да спиеш и готово,другиот ден нема ништо од депилирањето...никаква трага...а мозолки се прават на почеток кога почнуваш со депилација,додека навикне кожата...а потоа после неколку пати и мозолките се откажуваат,не излегуваат повеќе,освен по некое.
     
  13. At.ena

    At.ena Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 август 2010
    Пораки:
    119
    Допаѓања:
    32

    Девојки ако го има некој купено кремов во брзо време,ако може помош точно каде го има :)
     
  14. ani22

    ani22 Истакнат член

    Се зачлени на:
    31 октомври 2010
    Пораки:
    585
    Допаѓања:
    303

    И цена ако можи :)
     
  15. Bozica1980

    Bozica1980 Форумски идол

    Се зачлени на:
    24 август 2010
    Пораки:
    6.628
    Допаѓања:
    251.209
    Пол:
    Женски
    ^Цената беше околу 350 ден ама проблем е што подолго време го нема никаде :(
     
  16. crnamacka01

    crnamacka01 Истакнат член

    Се зачлени на:
    1 ноември 2011
    Пораки:
    262
    Допаѓања:
    25
    убаво тоас што успеваш да ги извадиш влакната..но не сметаш дека една недела да уживаше премногу малку?,
     
  17. pavlinapale

    pavlinapale Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 октомври 2011
    Пораки:
    210
    Допаѓања:
    22
    Пол:
    Женски
    Јас мислам дека најубаво е да си купиш депилатор ем ке ти се изретчат ем кога сакаш можиш да ги депилираш без да се замараш дали ќе ти се зацрвени местото или ќе ти се појави мозолче. Јас порано ги депилирав со ленти ама после обавезно ми се вцрвенуваше местото и многу се нервирав а сега со депилаторов немам гајле 1 мин и терам :D
     
  18. stylishh

    stylishh Популарен член

    Се зачлени на:
    16 јануари 2011
    Пораки:
    425
    Допаѓања:
    619
    Пол:
    Женски
    јас користам депилатор на филипс ,го земав пред едно 4-5 години ,и го користам само за лице,ги одстранува и ми ги изретче,малце боли на почеток повеќе додека не бев навикната,сега боли ама не толку,скоро секоја недела се депилирам или поточно недела и пол ,и после тоа ништо не ставам на лице да одмори кожата ;)
     
  19. mona.liza

    mona.liza Истакнат член

    Се зачлени на:
    21 октомври 2011
    Пораки:
    94
    Допаѓања:
    47
    Девојки имам слушнато а и еве сега прочитав овдека дека за несакани влакна на лицето се користи 6% хидроген.
    Како го користите? .... Како сте задоволни?
    Ве молам малку да ме упатите во ова :)
     
  20. avita

    avita Истакнат член

    Се зачлени на:
    17 март 2011
    Пораки:
    133
    Допаѓања:
    31
    ма не сум сигурна една моја пријателка .. ги белесе со 3% процент хидроген прасај козметицар .. или луге сто депилираат дали е така ама мисалм дека е така :)