1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Спа во Македонија

Дискусија во 'Патувања и одмори' започната од novafeminka, 24 ноември 2014.

 1. novafeminka

  novafeminka Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 февруари 2013
  Пораки:
  4
  Допаѓања:
  1
  Здраво феминки, да ве прашам каде има прифатливи цени во Македонија за спа во зима? Гледав во Аурора но многу високи се цените.
  Споделете искуства!
   
 2. Candid

  Candid Истакнат член

  Се зачлени на:
  30 октомври 2014
  Пораки:
  236
  Допаѓања:
  489
  Пол:
  Женски
  Сега пред неколку месеци отворија на Кале Bushi Resort and Spa! Јас сум била само во ресторанот и е прекрасно навистина, имаат и фб страна и веб страна провери не знам како идат цените..
   
 3. Cka

  Cka Форумски идол

  Се зачлени на:
  23 септември 2010
  Пораки:
  10.144
  Допаѓања:
  123.056
  Радика. Скапо, ама преубаво.
  Епинал, исто преубаво.
  Јас на спа би одела у Бугарија, поубаво и поевтино.
   
  На galapce, sesilija и darcy им се допаѓа ова.
 4. SunnyGirl2

  SunnyGirl2 Форумски идол

  Се зачлени на:
  26 ноември 2012
  Пораки:
  5.360
  Допаѓања:
  5.836
  Vo hotel Sirius kako se dvizat cenite i so spienje 1 vecer/vikend?
   
 5. sesilija

  sesilija Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јануари 2010
  Пораки:
  4.177
  Допаѓања:
  13.276
  Овие понуди ги имаат на нивната фб страна
  [​IMG]

  Ова важело до вчера
  [​IMG]

  Ако бил некој нека каже дали вреди за парите. Од сликите што ги гледав не ми изгледа нешто толку вау, во Банско за пола од тие цени има каде каде подобри спа центри.

  Еве го базенот како изгледа
  [​IMG]

  А немаше ли и во Виница еден хотел со Спа или грешам? Сега ми текна, Шагал се викаше.
  Ајде нека сподели некоја импресии и од таму бидејќи сега кога им го отворив сајтот гледам пишува дека има спа, ама на сликите никаде не гледам затворен базен.
  Редактирам- го најдов на фб, ова е изгледа базенот
  [​IMG] [​IMG] [​IMG] [​IMG]
  Ако бил некој нека сподели искуство и цени, јас попрво би одела тука отколку во Сириус.
  Но пак ќе кажам, Банско ги шие овие нашиве. За споредба цената за 3 ноќевањa со вечера за двајца и користење на спа услуги во овој хотел е за 50 евра поевтина од онаа објавена од Сириус.
  [​IMG] [​IMG]
   
  Последна измена: 20 јануари 2015
 6. viki-dete

  viki-dete Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 јули 2013
  Пораки:
  686
  Допаѓања:
  765
  Пол:
  Женски
  Во Виница, во хотел Шагал има само затворен базен и мислам дека картата е 350 денари.
   
 7. mirandaa

  mirandaa Форумски идол

  Се зачлени на:
  12 септември 2013
  Пораки:
  1.333
  Допаѓања:
  24.750
  Пол:
  Женски
  Bushi i Tcc Plaza definitivno najdobroto go nudat.I ne samo spa, i prekrasni bazeni,masazi,sauni..
  Prezadovolna sum.
  A za vo Bushi kazav i vo temata relaksiranje, imaat i hamam,turska banja.Nesto najubavo!
  I dvete se poskapi malce da,no vredi za toa uzivanje i za taa relaksacija.
  Imate i razlicni paketi mesecni,no mozete da platite i dnevno.

  Za drugite mesta ne mozam da zboram,ne sum bila,no mislam deka nema podobri od Bushi i Plaza.
   
  На SunnyGirl2 и crimson им се допаѓа ова.
 8. Mini90

  Mini90 Популарен член

  Се зачлени на:
  2 септември 2014
  Пораки:
  570
  Допаѓања:
  2.198
  Пол:
  Женски
  Има неколку искуство со Катлановска Спа? Планираме со дечко ми да идеме некој викенд :mm:
   
 9. jloves

  jloves Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 ноември 2012
  Пораки:
  289
  Допаѓања:
  219
  Пол:
  Женски
  Изгрев во Струга. 600 денари е Спа
   
 10. ЈеленаЏиш

  ЈеленаЏиш Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 февруари 2015
  Пораки:
  511
  Допаѓања:
  1.890
  Пол:
  Женски
  Јас повторно би одела во Аурора.
  Вреди за парите.
  Лани бевме таму, и имаше некаков пакет за парови.
  Можеше да се изнајми целиот спа центар за двајцата. Преубаво си поминавме, би одела и пак.

  Годинава ги пративме свекор ми и свекрва ми во Куманово, во етно село Тимчевски мислам дека се вика.
  Со ваучери преку Групер.
  Се убаво, ама местото не е за да се одмориш, особено не во викенд кога носеле групи од Бугарија (како ние што одиме Банско на викенд) и е прегласно.
  А исто така, девојката што масира е и келнерка и чистачка и на рецепција.
   
 11. carver91

  carver91 Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 февруари 2016
  Пораки:
  291
  Допаѓања:
  193
  Пол:
  Женски
  Kakva je Gardenia spa Veles?
   
 12. Platoniclover15

  Platoniclover15 Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 август 2014
  Пораки:
  201
  Допаѓања:
  58

  По колку е отприлика дневно спа користење?
   
 13. m.i.s

  m.i.s Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 јуни 2011
  Пораки:
  175
  Допаѓања:
  319
 14. Kikikikiri0405

  Kikikikiri0405 Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 декември 2016
  Пораки:
  481
  Допаѓања:
  562
  Пол:
  Женски
  Девојки за неколку денови ќе одиме во Берово на неколку дена. Во цената имаме вклучено сауна и спа. Досега никогаш не сум била,може ли некоја да ми каже што треба да носам со себе?! :P
   
 15. Cka

  Cka Форумски идол

  Се зачлени на:
  23 септември 2010
  Пораки:
  10.144
  Допаѓања:
  123.056
  Има бањарки, ќе се облечеш у соба, купаќи, ќе извадиш шминка и пудра, и толку.

  За после спа, косата ќе биде крш. Имај стегач за да не летаат влакна. Друго не ми текнува 3 години не сум била.
   
  На SunnyGirl2 му/ѝ се допаѓа ова.
 16. Kikikikiri0405

  Kikikikiri0405 Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 декември 2016
  Пораки:
  481
  Допаѓања:
  562
  Пол:
  Женски
  Ти Благодарам :)
   
 17. carver91

  carver91 Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 февруари 2016
  Пораки:
  291
  Допаѓања:
  193
  Пол:
  Женски
  Debarski Banji :l: download.jpg 36002959_2045962105476696_5744582671808331776_n.jpg
   
  На SunnyGirl2 му/ѝ се допаѓа ова.
 18. Beatris

  Beatris Популарен член

  Се зачлени на:
  24 февруари 2011
  Пораки:
  1.038
  Допаѓања:
  2.359
  Пол:
  Женски
  Девојки на другарка ми сакаме да и правиме девојачка вечер во хотел Сириус, Струмица. Ај ве молам за искуства, каков е хотелот и спа центарот, цените како се?
   
 19. Ichbinschmetterling

  Ichbinschmetterling Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 октомври 2013
  Пораки:
  29
  Допаѓања:
  87
  Пол:
  Женски
  Пред една седмица бев во спа центарот на Хотел парк резиденс,малечок ама убав спа центар(имаат парна бања,сауна,базен и топли кревети). Имаат ставено топол чај,вода со овошје и јаболка за гостите на спа центарот.

  Ноември преку групер имав земено купон за спа во Хотел Солун,исто така мал ама убав спа центар(имаат парна бања,сауна,солена соба и мал базен).а гостите беа оставени повеќе видови на чај,вода со овошје,ситни закуски како индиски ореви,суво грозје...
   
  На SunnyGirl2 и EvAngelos им се допаѓа ова.
 20. EvAngelos

  EvAngelos Популарен член

  Се зачлени на:
  25 февруари 2012
  Пораки:
  3.573
  Допаѓања:
  9.823
  Пол:
  Машки
  Имаше гужва? И ако не е тајна, колкава е цената во Спа во хотел Парк резиденс?