1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Спа центар за бебиња

Дискусија во 'Бебе' започната од *Ane*, 29 јули 2017.

  1. Rebecca_R

    Rebecca_R Форумски идол

    Се зачлени на:
    3 октомври 2016
    Пораки:
    3.083
    Допаѓања:
    55.708
    Пол:
    Женски
    Отворам да ги видам цените и смешен ми е овој дел:
    Напомена: Спа сесијата препуштена на вас се наплаќа на почеток. Парите не се враќаат во случај клиентот да одбива да плива. Напомена: Спа сесијата препуштена на нас се наплаќа на крај. Парите не се наплаќаат во случај клиентот да одбива да плива.

    Читаш клиентот, а клиентот е бебе со насмеана фацка.

    Инаку овие сесии се припич, без место за дискусија. Паметам како мајка ми го масираше брат ми после секое капење, а го капеше во мало коритце во кое имаше простор брат ми да ги шлапа рацете и нозете. За преку лето имавме поголемо и подлабоко корито во кое сум се шлапала јас а и брат ми. Без гума, ама со играчки.

    Е сега, ако родителите имаат доволно пари да си дозволат вакви сесии за да мајката се одмори 30 минути, тогаш океј. Ама спа за бебиња е само една обична фенси собиранка за оние со бајаги подлабок џеб.
     
    На azelea и cresa-jagoda им се допаѓа ова.
  2. Lady*Bug

    Lady*Bug Популарен член

    Се зачлени на:
    29 април 2017
    Пораки:
    1.149
    Допаѓања:
    4.872
    Пол:
    Женски
    Според мене не ги намалиле цените, него ги модифицирале, што значи примениле одредена маркетинг стратегија, бидејќи сфатиле дека на големо биле искритикувани :)
     
    На cresa-jagoda му/ѝ се допаѓа ова.
  3. dunika

    dunika Форумски идол

    Се зачлени на:
    31 март 2012
    Пораки:
    3.665
    Допаѓања:
    91.196
    Пол:
    Женски
    Добра идеа за брзи пари:).
    Каков спа какво пливање,бебе лебди во вода и се шлапка,па една филозофија во масирање на бебе(facepalm)
    Интересно е можеби да се доживее,за родителот де,оно нема ни да памти:),ама цената е превисока за наш стандард.
    Ова ме потсети на оние солени соби пред некои 7-8 години што се отворија,со маркетинг стратија базирана на еден куп здравствени придобивки,а сега не верувам дека постои бар една.
     
    На cresa-jagoda му/ѝ се допаѓа ова.