Спа центар за бебиња

Дискусија во 'Бебе' започната од *Ane*, 29 јули 2017.

 1. Rebecca_R

  Rebecca_R Популарен член

  Се зачлени на:
  3 октомври 2016
  Пораки:
  2.459
  Допаѓања:
  54.438
  Пол:
  Женски
  Отворам да ги видам цените и смешен ми е овој дел:
  Напомена: Спа сесијата препуштена на вас се наплаќа на почеток. Парите не се враќаат во случај клиентот да одбива да плива. Напомена: Спа сесијата препуштена на нас се наплаќа на крај. Парите не се наплаќаат во случај клиентот да одбива да плива.

  Читаш клиентот, а клиентот е бебе со насмеана фацка.

  Инаку овие сесии се припич, без место за дискусија. Паметам како мајка ми го масираше брат ми после секое капење, а го капеше во мало коритце во кое имаше простор брат ми да ги шлапа рацете и нозете. За преку лето имавме поголемо и подлабоко корито во кое сум се шлапала јас а и брат ми. Без гума, ама со играчки.

  Е сега, ако родителите имаат доволно пари да си дозволат вакви сесии за да мајката се одмори 30 минути, тогаш океј. Ама спа за бебиња е само една обична фенси собиранка за оние со бајаги подлабок џеб.
   
  На azelea и cresa-jagoda им се допаѓа ова.
 2. Lady*Bug

  Lady*Bug Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 април 2017
  Пораки:
  849
  Допаѓања:
  3.829
  Пол:
  Женски
  Според мене не ги намалиле цените, него ги модифицирале, што значи примениле одредена маркетинг стратегија, бидејќи сфатиле дека на големо биле искритикувани :)
   
  На cresa-jagoda му/ѝ се допаѓа ова.
 3. dunika

  dunika Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 март 2012
  Пораки:
  1.973
  Допаѓања:
  64.128
  Пол:
  Женски
  Добра идеа за брзи пари:).
  Каков спа какво пливање,бебе лебди во вода и се шлапка,па една филозофија во масирање на бебе(facepalm)
  Интересно е можеби да се доживее,за родителот де,оно нема ни да памти:),ама цената е превисока за наш стандард.
  Ова ме потсети на оние солени соби пред некои 7-8 години што се отворија,со маркетинг стратија базирана на еден куп здравствени придобивки,а сега не верувам дека постои бар една.
   
  На cresa-jagoda му/ѝ се допаѓа ова.