Спермограм

Дискусија во 'Бременост' започната од stevemila, 15 септември 2011.

 1. Snow white

  Snow white Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 февруари 2016
  Пораки:
  1.016
  Допаѓања:
  1.755
  Пол:
  Женски
  Мојот матичен на сопругот му даде да направи сперматограм ама немаше потреба да го направиме оти се утврди дека сум бремена и наместо сперматограм праев тест за бременост баш истата недела ама како шо се сеќавам таа ми рече тогаш ко ќе го носиш нека биди најмногу до 1 сат преку сила 1 сат значи пола сат 45 минути таман е.. ( ТАКА МИ КАЖА МОЈАТА МАТИЧНА Е СЕГА ЗАВИСИ НАЈУБО ДА СИ ПРАША ЛАБОРАНТ)
   
  На PeachGirl и Momichka им се допаѓа ова.
 2. CameliaMiller

  CameliaMiller Форумски идол

  Се зачлени на:
  12 август 2015
  Пораки:
  6.537
  Допаѓања:
  157.288
  На ГАК може, и точни резултати има.
   
  На Sparkles27 му/ѝ се допаѓа ова.
 3. PeachGirl

  PeachGirl Популарен член

  Се зачлени на:
  24 јули 2011
  Пораки:
  746
  Допаѓања:
  1.720
  Пол:
  Женски
  @Momichka и @Snow white ќе ве послушам за советите. Фала ви на вниманието ;)
   
  На Snow white и Momichka им се допаѓа ова.
 4. Momichka

  Momichka Популарен член

  Се зачлени на:
  9 март 2012
  Пораки:
  1.900
  Допаѓања:
  6.279
  Пол:
  Женски
  @PeachGirl а ние ќе стискаме палци за убави резултати и што побрзо да не израдуваш со || :hug:
   
  На PeachGirl и fana им се допаѓа ова.
 5. eli25

  eli25 Форумски идол

  Се зачлени на:
  19 септември 2010
  Пораки:
  8.801
  Допаѓања:
  75.382
  Во Авицена цел ден. 1200 ден. Само брзо треба да се однесе за 30,40 мин.
   
 6. Snow white

  Snow white Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 февруари 2016
  Пораки:
  1.016
  Допаѓања:
  1.755
  Пол:
  Женски
  Господ да даде исто како кај мене случајот да ти биди наместо парите за сперматограм да ги дадеш за тест за бременост да ги дајш :D
   
  На melnicanecot, Melinda85, Momichka и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 7. PeachGirl

  PeachGirl Популарен член

  Се зачлени на:
  24 јули 2011
  Пораки:
  746
  Допаѓања:
  1.720
  Пол:
  Женски
  Амин, Господ те чул ;)
   
  На Snow white му/ѝ се допаѓа ова.
 8. Snow white

  Snow white Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 февруари 2016
  Пораки:
  1.016
  Допаѓања:
  1.755
  Пол:
  Женски
  <3 <3 Ајде голем е Господ и празник еве денеска јас нема да ми веруваш ако ти кажам дека мислам само од тоа што се молевме со мажот ми останав бремена.. Првиот пат кога требаше спермагорам да прајме бев бремена ама имав миссед тогаш пробувавме 6-7 месеци безуспешно.. После тоа немав останато 6-7 месеци несакавме оти страв нибеше а во меѓувреме само се молевме и кога веќе почнавме да пробуваме одма останав уште на првите неколку обиди 4-5 пати ако пробавме и одма КОГА САКА ГОСПОД САКА САМО МОЛИ СИ СЕ И НАДЕВАЈ СИ СЕ
   
  На melnicanecot, zoran43m.k и doubleg им се допаѓа ова.
 9. Meckicja

  Meckicja Популарен член

  Се зачлени на:
  25 јуни 2017
  Пораки:
  4.470
  Допаѓања:
  6.223
  Пол:
  Женски
  Mm denes ke prave spermogram molam boga da e ureden prethodno bese los pa se sredi I sega mora pak da prave zaradi IVF
   
  На em4e_baby и @nn@ им се допаѓа ова.
 10. em4e_baby

  em4e_baby Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 јули 2015
  Пораки:
  343
  Допаѓања:
  839
  Пол:
  Женски
  @Meckicja Со лесно да е, и позитивни вести да чуеш!!
  А користеше нешто за подобрување?
   
  Последна измена: 13 јули 2017
 11. Meckicja

  Meckicja Популарен член

  Се зачлени на:
  25 јуни 2017
  Пораки:
  4.470
  Допаѓања:
  6.223
  Пол:
  Женски
  Za zal los e spermogramot imame samo 20 posto progresivno podvizni sega cekam Dr TRAJKOVSKI da mu pise na email za terapija sto da prima
   
 12. Momichka

  Momichka Популарен член

  Се зачлени на:
  9 март 2012
  Пораки:
  1.900
  Допаѓања:
  6.279
  Пол:
  Женски
  @Meckicja 20% е одлично.
  Нас Трајковски ни направи Ивф со ~4%
  значи од 4% успејаа успешно да оплодат 12 јајце клетки.
  Да, пред Ифв мм пиеше Proxeed, два месеци.
   
 13. Meckicja

  Meckicja Популарен член

  Се зачлени на:
  25 јуни 2017
  Пораки:
  4.470
  Допаѓања:
  6.223
  Пол:
  Женски
  I kolku pari se od prilika proxeed plus
   
 14. Momichka

  Momichka Популарен член

  Се зачлени на:
  9 март 2012
  Пораки:
  1.900
  Допаѓања:
  6.279
  Пол:
  Женски
  Не сум сигурна дали беа околу ~50 денари парче.
  Пред 5-6 месеци земавме, имам заборавено, а немам цена на кутијата.
  Се продаваат и на парче.
  Ако сакаш, контактирај ги https://www.facebook.com/proxeedmakedonija/
   
 15. Meckicja

  Meckicja Популарен член

  Се зачлени на:
  25 јуни 2017
  Пораки:
  4.470
  Допаѓања:
  6.223
  Пол:
  Женски
  IMG_20170714_121044.jpg eve go na mm spermogramot jas mnogu ne se razbiram od tie vrednost I ako moze nekoja od bas da mi kaze sto e kako e
   
 16. Momichka

  Momichka Популарен член

  Се зачлени на:
  9 март 2012
  Пораки:
  1.900
  Допаѓања:
  6.279
  Пол:
  Женски
  @Meckicja количински е помалку. Имате 16, а нормалните вредности се над 39.
  Подвижност 20% што значи има овде херојчиња. Ќе ги излови ембриологот (highfive)
  Со вакви резултати имаш одлични шанси за успешно ивф. Ајде, генерација 2018 новороденчиња.:wasntme:
  Праќај документи и успех:sun:
   
  На melnicanecot, Melinda85 и Meckicja им се допаѓа ова.
 17. Meckicja

  Meckicja Популарен член

  Се зачлени на:
  25 јуни 2017
  Пораки:
  4.470
  Допаѓања:
  6.223
  Пол:
  Женски
  Sega mu zemav
  Fala milicka ke bide gospod e golem jas deneska na mm my zemav Folna kis qoenzimq10 cink I vit c oligovit I propolis I maticen mlec a I l karnitin utre zdravje boze ke mi zemam jatki indiskiot orev prethodno koga my bese los spermogramot piese a c e cink I selen plus piese maticen mlec I propolis I se sredi spermogramot megutoa otkako se sredi spermogramot on prestana da pie se sto bese dobro za negoviot spermogram

  Najprviot pat koga bese los spermogramot pocna da pie profertil od avstrija gi poracavme I otkako gi ispitam Imase odlicen spermogram megutoa posle dr mi gi prekinaa i nisto se vlosi pak a posledniot pat redovno jadese I domati neprskani oti sodrzat vo sebe likopen koj e dobar za spermogramot I cist. domasen med jadese
   
  Последна измена од модератор: 14 јули 2017
  На Momichka му/ѝ се допаѓа ова.
 18. Lady Leona

  Lady Leona Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 април 2017
  Пораки:
  386
  Допаѓања:
  713
  Пол:
  Женски
  Девојки ми треба ваш совет, мм конечно направи спермограм IMG_20170716_115539.png
  Но во спермокултурата изолирана е Еsherihia.colli. И ќе пие Citeral . Незнам дали треба и јас да пијам . Дали е опасна за сперматозоидите оваа бактерија . Се плашам дека.можеби затоа залудно сме се мачеле овие 7-8 месеци. И сега треба ли да апстинираме ?? Лелеее а имам многу убав фочикуч 20мм. Ќе.ми пропадни и овој месец !
   
 19. kukla21

  kukla21 Мама Член на тимот

  Се зачлени на:
  4 август 2013
  Пораки:
  19.868
  Допаѓања:
  97.688
  Обавезно и двајцата да пиете антибиотик.
   
 20. Lady Leona

  Lady Leona Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 април 2017
  Пораки:
  386
  Допаѓања:
  713
  Пол:
  Женски
  Ти благодарам kukla21 го ценам твојот совет, кога читаам твој постови како да си медицинско лице. Фала поздрав
   
  На kukla21 му/ѝ се допаѓа ова.