Спермограм

Дискусија во 'Бременост' започната од stevemila, 15 септември 2011.

 1. S.o.F.i

  S.o.F.i Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 јуни 2014
  Пораки:
  238
  Допаѓања:
  345
  Вас барем убаво ви е објаснето.
  Нас ни рече докторката дури нема докажано лек кој со сигурност би помогнал за состојбата. Ама ни рече да ги пие PROfertil капсули и да си почнеме со обиди, ако за 6 месеци не останам трудна да одиме кај неа:|
   
 2. Lady..M

  Lady..M Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 ноември 2014
  Пораки:
  170
  Допаѓања:
  402
  Пол:
  Женски
  Оваа терапија ни ја препиша друга докторка, со мајка ми живее, па баш некни и рекла дека терапијата е одлична и дека еве веќе имала бремени после таа терапија, а со исти и полоши дијагнози.
  Само да со верба напред, оти ако западнеме во некој негативен круг на мисли и очекувања, нема да излеземе од него. :*
   
 3. S.o.F.i

  S.o.F.i Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 јуни 2014
  Пораки:
  238
  Допаѓања:
  345
  Јас таман реков се откри проблемот кај мене со мутации, ми препишаа терапија и искрено се израдував. Ама ова со спермограмот ме плаши многу. Извини а маж ти има тератозооспермија или дијагноза како на членката погоре. И уште нешто би те прашала можеби си поупатена. Маж ми беше многу настинат со температура една недела пред да го прави спермограмот и примаше 2 инекции, дали може и тоа нешто лошо да влијае на спермограмот!?
   
 4. Lady..M

  Lady..M Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 ноември 2014
  Пораки:
  170
  Допаѓања:
  402
  Пол:
  Женски
  Ние сме со дијагноза како членката друга.
  Инаку и мажот ми првиот кога го правеше беше болен, прашавме дали има врска тоа, ни рекоа дека може да влијае. Сега вториов спермограм не е ништо подобар, така да според мене може да влијае ама не во такви размери од олигоастенотератозооспермија да дојде до нормален спермограм
   
  На Thallia, Anomis11 и S.o.F.i им се допаѓа ова.
 5. emiliana

  emiliana Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 октомври 2019
  Пораки:
  208
  Допаѓања:
  6.443
  Пол:
  Женски
  Може ли да ми кажете колку се цените приватно за спермограм и спермокултура и каде може да направиме?
   
 6. Bubce38

  Bubce38 Популарен член

  Се зачлени на:
  25 ноември 2016
  Пораки:
  4.974
  Допаѓања:
  92.950
  Пол:
  Женски
  Ремедика , Систина по 3000
  Органџиски -околу 4000-4500
  Плодност исто околу 4500
   
  На Thallia и emiliana им се допаѓа ова.
 7. 0ли

  0ли Популарен член

  Се зачлени на:
  31 август 2016
  Пораки:
  4.563
  Допаѓања:
  17.207
  Пол:
  Женски
  Пролетта за спермограм и спермокултура во Систина плативме 3900. Сега сигурно и повеќе е.
   
  На Anomis11 и emiliana им се допаѓа ова.
 8. emiliana

  emiliana Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 октомври 2019
  Пораки:
  208
  Допаѓања:
  6.443
  Пол:
  Женски
  Фала девојки.
   
 9. Bubce38

  Bubce38 Популарен член

  Се зачлени на:
  25 ноември 2016
  Пораки:
  4.974
  Допаѓања:
  92.950
  Пол:
  Женски
  Скоро прашував
  3000 ден ми рекоа за спермограм
   
 10. IRBBB

  IRBBB Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 октомври 2019
  Пораки:
  151
  Допаѓања:
  321
  Пол:
  Женски
  Гинекомедика 2000 ден спермограм, 2500 ден спермокултура.
   
 11. Bubce38

  Bubce38 Популарен член

  Се зачлени на:
  25 ноември 2016
  Пораки:
  4.974
  Допаѓања:
  92.950
  Пол:
  Женски
  Како бе 2500 спермокултура?:^)
  Да не спермограм + спермокултура заедно 2500 ?:wasntme:

  Каде се наоѓа Гинекомедика?
   
 12. emiliana

  emiliana Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 октомври 2019
  Пораки:
  208
  Допаѓања:
  6.443
  Пол:
  Женски
  За Авицена да не знаете случајно дали прави, вртам никако не можам да добијам.
   
 13. 0ли

  0ли Популарен член

  Се зачлени на:
  31 август 2016
  Пораки:
  4.563
  Допаѓања:
  17.207
  Пол:
  Женски
  Ама ние правевме спермограм и спермокултура, затоа таа цена ја кажав. Друго е само спермограм, поевтино е без спермокултура.

  @emiliana Во Авицена не прават спермограм, само спермокултура може таму.
   
  На emiliana и Bubce38 им се допаѓа ова.
 14. IRBBB

  IRBBB Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 октомври 2019
  Пораки:
  151
  Допаѓања:
  321
  Пол:
  Женски
  4500 ден за двете заедно плативме.
  Гинекомедика се наоѓа на 50та дивизија, уличката што е веднаш до еурофарм на водњанска.
   
  На Bubce38 му/ѝ се допаѓа ова.
 15. unikato

  unikato Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 март 2011
  Пораки:
  17
  Допаѓања:
  0
  Здраво на сите дали има некој искуство со мед со состојки за подобривање на спермограм?, дали кај некој има ефект, поздрав.
   
 16. Sesil

  Sesil Moderator Член на тимот

  Се зачлени на:
  27 ноември 2014
  Пораки:
  5.208
  Допаѓања:
  113.926
  Пол:
  Женски
  Ако мислиш на ,,медот за плодност'' што кружи по нетот, не се лажи да фрлаш толку пари. Измешај мед со јаткасти плодови од сите по 100тина грама и ете ти. АКо најдеш сигурен матичен млеч може да му стаиш и млеч внатре.
   
  На LoveHope му/ѝ се допаѓа ова.
 17. unikato

  unikato Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 март 2011
  Пораки:
  17
  Допаѓања:
  0
  Благодарам за одговорот мм пие proxseed plus и по една лажица мед со полен и црно семе а мед со јатки сами го направивме ке прави спрермограм па ке видиме, инаку има прогресивни 13 проценти .
   
 18. Bubce38

  Bubce38 Популарен член

  Се зачлени на:
  25 ноември 2016
  Пораки:
  4.974
  Допаѓања:
  92.950
  Пол:
  Женски
  Супер 'терапија' има мт
   
 19. unikato

  unikato Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 март 2011
  Пораки:
  17
  Допаѓања:
  0
  Доколку знае некој што уште може да зема како комбинација?
   
 20. Bubce38

  Bubce38 Популарен член

  Се зачлени на:
  25 ноември 2016
  Пораки:
  4.974
  Допаѓања:
  92.950
  Пол:
  Женски
  Може да земе одделно и вит Д и Е ( по 200 мг)
  И да ојача со селен . По 50 мг ( т.е микро гр се таблетките)
  И доволно е