Спермограм

Дискусија во 'Бременост' започната од stevemila, 15 септември 2011.

 1. Norah Jones

  Norah Jones Активен член

  Се зачлени на:
  11 мај 2019
  Пораки:
  126
  Допаѓања:
  36
  Пол:
  Женски
  Фала за одговорот
   
 2. Norah Jones

  Norah Jones Активен член

  Се зачлени на:
  11 мај 2019
  Пораки:
  126
  Допаѓања:
  36
  Пол:
  Женски
  Мхм значи со упат од матичен одам во државна Скопје? А при тоа со мене треба да имам резултат од Хив тест за кој исто така ми треба претходно упат од општ така?
   
 3. princess5

  princess5 Популарен член

  Се зачлени на:
  19 април 2010
  Пораки:
  1.593
  Допаѓања:
  9.297
  Пол:
  Женски
  За хив само ако на инфективна клиника (хив и хепатит треба упат) а во Пролет или Железничар само со лична карта... а за спермограм да треба да ја имаш потврдата и упат за спермограм од општиот матичен... позз
   
 4. emiliana

  emiliana Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 октомври 2019
  Пораки:
  354
  Допаѓања:
  17.650
  Пол:
  Женски
  Го пропуштив за жал.
   
 5. Lady..M

  Lady..M Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 ноември 2014
  Пораки:
  175
  Допаѓања:
  406
  Пол:
  Женски
  Феминки шо мислите за резултатов?
  Има ли шанси за природно забременување?
  Јас проблем немам со тоа, со полош спермограм забременив одма, но имав missed па спонтан.
  Дали има искуство некоја со ваква дијагноза да се роди здраво, право дете? Тука ми е стравот. Фала :*
   

  Прикачени фајлови:

 6. IRBBB

  IRBBB Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 октомври 2019
  Пораки:
  184
  Допаѓања:
  377
  Пол:
  Женски
  Мое мислење е дека со терапија може да се реши проблемот. Отстапки има за да се постави дијагноза, ама па и не се којзнае колкави.
  Искуство имам со олигоастено, не со терато но сепак мислам дека може да се среди.
  Антиоксидативната терапија што ја имаше ти и што ја имам јас прикачено се слични. Од неа штета не може да има, само корист.
   
 7. Inamya

  Inamya Активен член

  Се зачлени на:
  8 јануари 2020
  Пораки:
  20
  Допаѓања:
  7
  Пол:
  Женски
  Devojki ke ve molam za mislenje, sto treba da se pie za podobra koncentracija, za kolku vreme bi se podobrila i dali so vakva bi mozelo trudna da se ostane. Vi blagodaram za pomosta
   

  Прикачени фајлови:

 8. IRBBB

  IRBBB Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 октомври 2019
  Пораки:
  184
  Допаѓања:
  377
  Пол:
  Женски
  На мм му се зголеми бројот и подвижноста (со истата дг беше) од трибестан и антиоксидативна терапија, разлистај некоја страна наназад и ќе видиш. Но кај него беше далеку подобар резултатот и мое мислење е да направите консултација со уролог, и во извештајот истото го пишува.
   
 9. Inamya

  Inamya Активен член

  Се зачлени на:
  8 јануари 2020
  Пораки:
  20
  Допаѓања:
  7
  Пол:
  Женски
  Blagodaram
   
 10. matilda258

  matilda258 Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 август 2014
  Пораки:
  294
  Допаѓања:
  196
  Пол:
  Женски
  Треба спермокултура да направиме и хепатит б и ц за сопругот
  Каде испитуваат??
   
 11. matilda258

  matilda258 Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 август 2014
  Пораки:
  294
  Допаѓања:
  196
  Пол:
  Женски
  За спермокултура во Железничар дали ни треба упат од матичен?
   
 12. curlyhair

  curlyhair Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 септември 2016
  Пораки:
  538
  Допаѓања:
  1.673
  Пол:
  Женски
  Државно или приватно ќе правите ? Ако е приватно нема потреба од упат.
   
 13. matilda258

  matilda258 Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 август 2014
  Пораки:
  294
  Допаѓања:
  196
  Пол:
  Женски
  Државно мислев да правиме и спермокултура и хрпатит б и ц за допругот.... За двете ми треба упат така?
   
 14. curlyhair

  curlyhair Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 септември 2016
  Пораки:
  538
  Допаѓања:
  1.673
  Пол:
  Женски
  Да ,треба.
   
 15. matilda258

  matilda258 Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 август 2014
  Пораки:
  294
  Допаѓања:
  196
  Пол:
  Женски
  Фала
   
  На curlyhair му/ѝ се допаѓа ова.
 16. meri24

  meri24 Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 март 2012
  Пораки:
  27
  Допаѓања:
  11
  Пол:
  Женски
  IMG_20200228_220905.jpg IMG_20200228_220905.jpg IMG_20200228_220905.jpg IMG_20200228_220905.jpg IMG_20200228_220905.jpg IMG_20200228_220905.jpg Ве молам мислење за спермограмов....Однапред ви благодарам
   
 17. Nithya

  Nithya Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 јули 2019
  Пораки:
  318
  Допаѓања:
  1.132
  Пол:
  Женски
  @meri24 како што пишува, нормозооспермија. Нормален спермограм, во ред е.
   
 18. meri24

  meri24 Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 март 2012
  Пораки:
  27
  Допаѓања:
  11
  Пол:
  Женски
  сакав подетално објаснување ако знае некој дс пише.
   
 19. Mira1980

  Mira1980 Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 јануари 2020
  Пораки:
  219
  Допаѓања:
  520
  Пол:
  Женски
  Zdravo na site, ve molam mislenje sto znaci spermogramov, Dobar li e ili ne
   

  Прикачени фајлови:

 20. Meckicja

  Meckicja Популарен член

  Се зачлени на:
  25 јуни 2017
  Пораки:
  4.479
  Допаѓања:
  6.230
  Пол:
  Женски
  Ne ne e vo red ovoj spermogram mazot ti neka ispita hormoni i tiroidnata zlezda i obavezno neka naprave spermokultura nie vakviot spermogram go sredivme so pienje na vitamini od a do z na centrum l karnitin qoenzimq10 Omega 3,6 I 9 so astaksantin od krilovo maslo vitamin e piese i jadese jatki sekojden i piese maticen mlec so med propolis I polen I acerola I od 25 posto progresivno podvizni za 6 meseci dojdeme do 55 posto progresivno podvizni spermatozoid a bi ti preporacal a i vie da go prasate Dr za ovie vitamini dali da gi pie mt ili ne
   
  На Mira1980 му/ѝ се допаѓа ова.