Спермограм

Дискусија во 'Бременост' започната од stevemila, 15 септември 2011.

 1. Fenix92

  Fenix92 Активен член

  Се зачлени на:
  2 март 2020
  Пораки:
  27
  Допаѓања:
  15
  Пол:
  Женски
  И мене ме интересира тоа, и колку време може да биди спермата во чашката поздрав
   
 2. IRBBB

  IRBBB Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 октомври 2019
  Пораки:
  173
  Допаѓања:
  365
  Пол:
  Женски
  На страната на сите приватни клиники има ценовник, околу 2000 мкд е спермограм на приватно.
  Најдобро е примерок да се остави таму, а не да се носи од дома.
   
  На Mira1980 му/ѝ се допаѓа ова.
 3. Buca24

  Buca24 Активен член

  Се зачлени на:
  7 септември 2019
  Пораки:
  34
  Допаѓања:
  61
  Пол:
  Женски
  Ние во систина 3.000 денари.
   
  На Mira1980 му/ѝ се допаѓа ова.
 4. Gabiq

  Gabiq Активен член

  Се зачлени на:
  12 мај 2019
  Пораки:
  6
  Допаѓања:
  2
  Пол:
  Женски
  Маж ми правеше во Медика Струмица на приватно 600 денари плати
   
  На Mira1980 му/ѝ се допаѓа ова.
 5. Meckicja

  Meckicja Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 јуни 2017
  Пораки:
  4.369
  Допаѓања:
  6.156
  Пол:
  Женски
  Vo neuromedika kaj agrovardar okolu 400 den e spermogramot
   
  На Mira1980 му/ѝ се допаѓа ова.
 6. Mira1980

  Mira1980 Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 јануари 2020
  Пораки:
  165
  Допаѓања:
  311
  Пол:
  Женски
  Sakav I ova da ve prasam ako mu se malku podole koefecientite na spermogramot dali ke mi odobrat vaucer za ivf
   
 7. Nade-sunrise

  Nade-sunrise Популарен член

  Се зачлени на:
  30 август 2012
  Пораки:
  344
  Допаѓања:
  448
  Пол:
  Женски
  Инсеминации имате правено?
   
 8. Mira1980

  Mira1980 Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 јануари 2020
  Пораки:
  165
  Допаѓања:
  311
  Пол:
  Женски
  Ne ne Direkno invitro ke praime jas sum so zapuseni kanali, drugo nemame problem
   
 9. Mira1980

  Mira1980 Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 јануари 2020
  Пораки:
  165
  Допаѓања:
  311
  Пол:
  Женски
  I ova sakav da go spodelam so vas daj boze na nikogo ne se sluci, zasto zdravstvoto ni e katastrofa, videte kakov spermogram vo nasata bolnica ni napravija
   

  Прикачени фајлови:

 10. Mira1980

  Mira1980 Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 јануари 2020
  Пораки:
  165
  Допаѓања:
  311
  Пол:
  Женски
  Dva pati vo privatno pravev eve kakvi ni se rezultatite
   

  Прикачени фајлови:

  На IRBBB му/ѝ се допаѓа ова.
 11. Mira1980

  Mira1980 Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 јануари 2020
  Пораки:
  165
  Допаѓања:
  311
  Пол:
  Женски
  Moze li da mi kaze nekoja ako se razbira ovie dva spermograma se dokumentite koga gi podnesov vo fond od koj edniot so drugiot 3 meseci razlika, edniot privatno drugiot vo opsta bolnica,dali ima razlika?
   

  Прикачени фајлови:

 12. Mira1980

  Mira1980 Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 јануари 2020
  Пораки:
  165
  Допаѓања:
  311
  Пол:
  Женски
  I Sega pak napravivme isto Eden vo istata privatna klinika I Eden vo istata opsta bolnica so razlika od Edna nedela mozno li e da ima razlika pak???kade e problemot????
   

  Прикачени фајлови:

 13. unikato

  unikato Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 март 2011
  Пораки:
  18
  Допаѓања:
  0
  Дали има кај некој подобрување и бременост што го поправиле спермограмот со Трибестан или Спермотренд?
   
 14. Gabiq

  Gabiq Активен член

  Се зачлени на:
  12 мај 2019
  Пораки:
  6
  Допаѓања:
  2
  Пол:
  Женски
  Kaj nasza spernogramot da se podobri nisto ne ni kazaa osven soprugot da pie sexovit forte tableti drugo nisto..
   
 15. unikato

  unikato Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 март 2011
  Пораки:
  18
  Допаѓања:
  0
  Тривестан дали мпже да се комбинира со сексовит ?
   
 16. Gabiq

  Gabiq Активен член

  Се зачлени на:
  12 мај 2019
  Пораки:
  6
  Допаѓања:
  2
  Пол:
  Женски
  Off neznam ako znae nekoj neka kaze... Na mazmi samo sexovit mu dadoa od ova tribestan ne
   
 17. Nade-sunrise

  Nade-sunrise Популарен член

  Се зачлени на:
  30 август 2012
  Пораки:
  344
  Допаѓања:
  448
  Пол:
  Женски
  Дали за спермограм во Newborn потребни се испитувања за хив и хепатит?
   
  На LunaGrey му/ѝ се допаѓа ова.
 18. Bubce38

  Bubce38 Форумски идол

  Се зачлени на:
  25 ноември 2016
  Пораки:
  5.425
  Допаѓања:
  105.316
  Пол:
  Женски
  Не.
  Само за ваучер требаат инфективните скрининзи.
   
  На Nade-sunrise му/ѝ се допаѓа ова.
 19. 0ли

  0ли Популарен член

  Се зачлени на:
  31 август 2016
  Пораки:
  4.895
  Допаѓања:
  19.189
  Пол:
  Женски
  Да додадам, и за инсеминации.
   
 20. Bubce38

  Bubce38 Форумски идол

  Се зачлени на:
  25 ноември 2016
  Пораки:
  5.425
  Допаѓања:
  105.316
  Пол:
  Женски
  Во Систина од НГ Не бараат инфективни скрининзи за иуи
   
  На 0ли му/ѝ се допаѓа ова.